vema
11.08.08,11:46
Potrebujem sa poradiť, ak bude niekto ochotný: Máme zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti. Je dôchodca. Má pevnú mzdu a v programe to mám nastavené tak, že hodiny vyhodí každý mesiac inak. Robí od apríla a za mesiac apríl mal 42,9, za máj 39, jún 41 a júl 44,9. Neviem ako to vlastne má byť.Zákon hovorí, že 10 hodín týždenne. Program mi to robí asi podľa toho, koľko je dní v mesiaci. Je to správne? Koľko to má byť ročne? Keby odrobil celý rok možno by to v priemere vyšlo 10 hod. týždenne. Poradíte?
jankasm
11.08.08,10:31
Potrebujem sa poradiť, ak bude niekto ochotný: Máme zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti. Je dôchodca. Má pevnú mzdu a v programe to mám nastavené tak, že hodiny vyhodí každý mesiac inak. Robí od apríla a za mesiac apríl mal 42,9, za máj 39, jún 41 a júl 44,9. Neviem ako to vlastne má byť.Zákon hovorí, že 10 hodín týždenne. Program mi to robí asi podľa toho, koľko je dní v mesiaci. Je to správne? Koľko to má byť ročne? Keby odrobil celý rok možno by to v priemere vyšlo 10 hod. týždenne. Poradíte?

No ja si myslím, že to tak nemôže byť. Zákon nehovorí že môže odpracovať priemerne 10 hodín týždenne, ale len "možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsah najviac 10 hodín týždenne". Takže podľa mňa mu musíte prispôsobiť pracovnú dobu tak, aby to neprekročil. Napr. ak odpracuje do štvrtku povedme 9 hod, tak v piatok už môže odpracovať len 1 hod. ;)
Manual
11.08.08,10:54
Potrebujem sa poradiť, ak bude niekto ochotný: Máme zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti. Je dôchodca. Má pevnú mzdu a v programe to mám nastavené tak, že hodiny vyhodí každý mesiac inak. Robí od apríla a za mesiac apríl mal 42,9, za máj 39, jún 41 a júl 44,9. Neviem ako to vlastne má byť.Zákon hovorí, že 10 hodín týždenne. Program mi to robí asi podľa toho, koľko je dní v mesiaci. Je to správne? Koľko to má byť ročne? Keby odrobil celý rok možno by to v priemere vyšlo 10 hod. týždenne. Poradíte?
Ak spravíš mzdu, tak mu v pracovnom kalendári vyklikaj odpracované hodiny, samozrejme so zreteľom na platný zákon t.j. 10 hod týždenne a bude to OK
vema
11.08.08,11:09
Ak spravíš mzdu, tak mu v pracovnom kalendári vyklikaj odpracované hodiny, samozrejme so zreteľom na platný zákon t.j. 10 hod týždenne a bude to OKNo ako vidím, budem to museť zmeniť v programe na tých 10 hodín týždenne. Do zadu to už nemôžem opraviť, môže byť za to postih, aj keď mzdu má stále tú istú? Ďakujem pekne za pomoc.
jankasm
11.08.08,11:12
No ako vidím, budem to museť zmeniť v programe na tých 10 hodín týždenne. Do zadu to už nemôžem opraviť, môže byť za to postih, aj keď mzdu má stále tú istú? Ďakujem pekne za pomoc.

No pri dohode mzda vôbec nehrá rolu, tá môže byť v ľubovoľnej výške, avšak počet hodín je stanovený zákonom.
No ak sa Ti to už spätne prerobiť nedá, tak si to oprav od tohto mesiaca a dúfaj, že tie predchádzajúce Vám nikto kontrolovať nebude. Myslím, že jedine z IP by mohli mať pripomienky. :o
vema
11.08.08,12:13
No pri dohode mzda vôbec nehrá rolu, tá môže byť v ľubovoľnej výške, avšak počet hodín je stanovený zákonom.
No ak sa Ti to už spätne prerobiť nedá, tak si to oprav od tohto mesiaca a dúfaj, že tie predchádzajúce Vám nikto kontrolovať nebude. Myslím, že jedine z IP by mohli mať pripomienky. :oĎakujem jankasm, už viem ako si to nastavím v programe, dúfajme že žiadna kontrola z IP nepríde.:rolleyes: