svrbik juraj
11.08.08,21:19
ahoj !
co si o tom myslite,kto ma pravdu?a s kym to treba riesit?
mam list vlastnictva,kde kataster zaradil nas pozemok do extravilanu.obec nam vydala prehlasenie,ze pozemok je v intravilane.pozemok je orna poda,ktoru ideme preklasifikovat na pozemkovom urade na stavebny pozemok a to,ci je to v in alebo extra dost meni situaciu.
svrbik juraj
16.08.08,19:22
to mi nikto neporadi?este nebol nikto v podobnej situacii?tak ako to mam riesit_
Celsus
16.08.08,19:42
Rozdelenie (katastrálneho) územia obce na intravilán a extravilán by sa malo uskutočňovať územným plánom obce, t.j. samotná obec by mala rozhodovať, ktorá časť jej územia je extravilánom a ktorá intravilánom.

Vo Vašom prípade by malo ísť o pozemok nachádzajúci sa v intraviláne, pričom potvrdenie obce o tejto skutočnosti by Vám malo plne postačovať na všetky účely.

Nie je však odveci zabezpečiť si zosúladenie zápisu v katastri nehnuteľností so skutočnosťou (t.j. s potvrdením obce). Za tým účelom môžete podať na príslušnú správu katastra návrh, aby údaj o Vašom pozemku zmenila (z extravilánu na intravilán), pričom k návrhu treba priložiť Vami spomenuté potvrdenie obce (originál alebo overenú kópiu).
legolas
17.08.08,02:28
ahoj !
co si o tom myslite,kto ma pravdu?a s kym to treba riesit?
mam list vlastnictva,kde kataster zaradil nas pozemok do extravilanu.obec nam vydala prehlasenie,ze pozemok je v intravilane.pozemok je orna poda,ktoru ideme preklasifikovat na pozemkovom urade na stavebny pozemok a to,ci je to v in alebo extra dost meni situaciu.

Ale veď na OÚ majú vyznačený intravilan obce, tak treba potvrdenie z OÚ, že sa jedna o pozemok v intraviláne a dať to na pozemkový úrad, aby to tam zakreslili, tým by sa to malo vyriešiť.