neostar
11.08.08,23:44
Pred dvomi týždňami mi niekto posal /určite omylom/ viac ako 20 tisíc korún na môj bankový účet. Čo mám podľa Vás teraz robiť?
Melnick
11.08.08,22:07
Zapojiť banku- nech pátra,kde schybila.:)
VladoaKatka
12.08.08,03:06
Niekto sa musel pomýliť pri príkaze a zhodou náhod práve Tvôj účet mal tie čísla, že banka expedovala a nevrátila sumu, ako neexpedovateľnú.
Písomne požiadaj Tvoju pobočku banky, aby zistila pôvodcu peňazí a navrhla riešenie.
...alebo, neporiadník medzi veriteľmi, že neuviedol patričné VS a SS, aby si mohol identifikovať platbu, pravdepodobne zálohovú.

Mne sa totiž toto stáva s jedným odberateľom zo ZV, pravidelne uvádza sumy bez VS a SS, bez akejkoľvek identifikácie. Najprv som z toho tiež bola ...vedľa, ale postupne som sa dopátrala k banke, mestu ... a teraz už to beriem ... keď im to nevadí, načo sa rozčuľovať, stejne sa vždy vyhovoria na účtovníčku.
poisonkatka
12.08.08,04:28
posli naspat na ucet, z ktoreho to prislo
evka-janekova
12.08.08,04:36
Ak si nečakala žiadnu podobnú platbu, tak sa skontaktuj s bankou a treba to dat do poriadku. Mali by zistit odkiaľ tie peniaze prišli, myslím ze podla toho z ktorej banky, to bude aj trvat. Najprv si skontroluj všetky platby co si čakala, ak si nejaké cakala.

Nechat si ich nemôzes v žiadnom prípade, lebo druhej strane budú chybat. A je to trestný čin. A to sa neoplatí, papa
Paula
12.08.08,04:55
druhej strane budú chybat.


A tej strane by malo predovšetkým záležať na náprave omylu a mala by tomu venovať čas a námahu. Počkala by som chvíľu:)
Melnick
12.08.08,05:48
Jedine v súčinnosti s bankou. :):):) Jeden nikdy nevie.......

PS. mimochodom napíš akú máš banku. Prehlásim sa :D:D:D
poisonkatka
12.08.08,06:01
A tej strane by malo predovšetkým záležať na náprave omylu a mala by tomu venovať čas a námahu. Počkala by som chvíľu:)

ta druha strana si to nemusi vsimnut, ak to bola nejaka uhrada faktury, tak to mozno zisti, az ked jej dojde upomienka, ze to nema zaplatene.
Paula
12.08.08,06:07
Všimne si to ktokoľvek, komu peniažky, ktoré čakal, neprišli.
Jozef I
12.08.08,06:08
škoda že to nie je viac, mohli by sa trochu zúročiť na tvojom účte, kým sa zistí komu ich treba vrátiť. :D ;)
arizona
12.08.08,06:12
Prečo sa aj mne niečo také nestáva?:D:D:(
Zoltán Kovács
12.08.08,06:13
škoda že to nie je viac, mohli by sa trochu zúročiť na tvojom účte, kým sa zistí komu ich treba vrátiť. :D ;)
Neprávom získané úroky sa musia tiež vrátiť. Majiteľ tých peňazí ich môže žiadať.
robin78
12.08.08,06:25
Nechat si ich nemôzes v žiadnom prípade, lebo druhej strane budú chybat. A je to trestný čin. A to sa neoplatí, papa

S hrubo vyznacenym nemozem celkom suhlasit. Chybu urobil odosielatel penazi. V prvom rade ten by sa mal starat a nie ten ktory mal len to "stastie" ze mu prisli na ucet. A za to, ze s tym nic neurobil by sa mal dopustit trestneho cinu???

Osobne by som s tym nerobil vobec nic, nechal to tam lezat az do doby, pokym sa neozve odosielatel penazi alebo banka a nasledne na ich ziadost peniaze vratil. Preco by som mal riesit problemy ktore si vyrobi niekto druhy. Pri takomto pristupe clovek nebude robit nic ine, len po niekom platat jeho chyby :rolleyes:
Zoltán Kovács
12.08.08,06:33
S hrubo vyznacenym nemozem celkom suhlasit. Chybu urobil odosielatel penazi. V prvom rade ten by sa mal starat a nie ten ktory mal len to "stastie" ze mu prisli na ucet. A za to, ze s tym nic neurobil by sa mal dopustit trestneho cinu???

Osobne by som s tym nerobil vobec nic, nechal to tam lezat az do doby, pokym sa neozve odosielatel penazi alebo banka a nasledne na ich ziadost peniaze vratil. Preco by som mal riesit problemy ktore si vyrobi niekto druhy. Pri takomto pristupe clovek nebude robit nic ine, len po niekom platat jeho chyby :rolleyes:

Považuje sa to za neoprávnené obohacovanie sa, ak to nevrátiš.
robin78
12.08.08,06:42
Považuje sa to za neoprávnené obohacovanie sa, ak to nevrátiš.

Ja som v texte nikde nepisal, ze to nevratit, ale nech ma dotycny alebo banka o to poziada. Vtedy byt napomocny pri rieseni tohto problemu, ale inak naco si robit starosti ked to vobec netrapi druhu stranu?
Barbara
12.08.08,06:51
dotyčný nemusí urobiť nič, len tam nechať peniaze, na tom účte, lebo keď spravila chybu banka, tak to preúčtuje. A keď nato príde odosielateľ, alebo prijímateľ, tak písomne požiada banku o pomoc.
súhlasím so Smithom, je to neoprávnené obohacovanie a peniaze by ajtak musel vrátiť súdnou cestou
neostar
12.08.08,06:51
Ja samozrejme tie peniaze chcem vrátiť. Ale potom ako budem tie pohyby na mojom bankovom účteto zaúčtovať?
HankaH
12.08.08,06:51
Považuje sa to za neoprávnené obohacovanie sa, ak to nevrátiš.

Presne tak, stalo sa mi dávnejšie to isté, len opačne. Chybou pracovníčky banky boli moje peniaze pripísané na cudzí účet. Vyriešilo sa to až podaním trestného oznámenia a následne súdom. Obvinená (majiteľka toho "šťastného" účtu) dostala nejaký podmienečný trest, už síce presne nepamätám koľko, a musela mi vrátiť celú sumu + pripísané úroky + štátnu prémiu, keďže sa jednalo o stavebné sporenie.
Zoltán Kovács
12.08.08,07:15
Sorry asi som vybral zlú tému ja som SZČO a účtujem v jednoduchom účtovnictve.

Potom v JÚ:

príjem - ostatný príjem neovplyvňujúci základ dane
výdaj - ostatný výdaj neovplyvňujúci základ dane.

P.S. Tému hneď presunie do JÚ. A príspevky smerujúce na účtovanie v PÚ som vymazal.
iriska
12.08.08,07:50
Môžete mi poradiť ako postupovať (nestalo sa to mne) - keď namiesto kódu banky 8180 - ŠP bol omylom uvedený kód 8130 Citibank, možno ani účet s takým číslom nebude existovať, ale čo ak nám peniaze odídu na úplne iný účet, do inej banky? :( Ďakujem.
HankaH
12.08.08,07:57
Môžete mi poradiť ako postupovať (nestalo sa to mne) - keď namiesto kódu banky 8180 - ŠP bol omylom uvedený kód 8130 Citibank, možno ani účet s takým číslom nebude existovať, ale čo ak nám peniaze odídu na úplne iný účet, do inej banky? :( Ďakujem.

S najväčšou pravdepodobnosťou také číslo neexistuje a peniaze sa vrátia späť.
Fragaria
12.08.08,08:04
Súhlasím so Smithom v príspevku č.14. A ešte chcem dodať že neviem kde by som tú úhradu priradila v podnikateľskom účte keď na ňu nemám vystavený doklad o tržbe. Ešte by som sa chcela opýtaťmimotemy nejdú účty aj na DÚ?
neostar
13.08.08,08:13
Dnes som tie peniaze vrátil. V banke mi dali potvrdenie.