ZSZ
29.11.09,18:22
Keď už chcete niečo vyrovnávať, tak prečo nevyužijete radšej možnosť zakorúhliť smerom nahor na celé Euro ? Ak by som mohla doporučiť, tak radšej tento spôsob.
Tak som to spravil spôsobom na celé euro.Prikladám rozhodnutie konatelov a návrh na zápis na OR tak ako som to urobil uvedeným spôsobom.Ak je to v poriadku možno sa to niekomu pridá.
Evanka
29.11.09,18:25
Robili sme zmenu konatela v spolocnosti a urobili mi to za 40 €. Takze netreba kolky 66 €

V súlade s Prílohou SNR č.71/1992 Zb. položky 17 ods.5, písm c, platí, citujem:

"z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska
66 eur"

Ak sa vo veciach týkajúcich sa obchodného registra celý návrh podáva elektronickými prostriedkami, je sadzba poplatku 50 % z pevnej sumy ustanovenej v sadzobníku.
Evanka
29.11.09,20:26
Ahojte mala by som otázku, keďže sú 4 spoločníci majú všetci vklad po 50 000,-Sk prepočítam na Euro vyjde mi 1659,695944 eur. a chcem zaokruhliť na dve desatinné čísla nadol takže mám uviesť 1659,69? alebo 1659,70?
Lebo ak dám 1659,69 x 4 = 6638,76 /199999,2838 Sk/ to není správne však?
Už mi z tých čísel a matematických riešení mi začína riadne šibať, tak mi prepáčte za tu banálnu otázku.
Ďakujem
Zaokrúhliť 50 000 Sk na dve desatinné miesta nadol je jednoznačne 1659,69 € čo je vklad jedného spoločníka. Základné imanie je súčet všetkých štyroch, teda 6 638 €. lucy, mala si to správne.

Podľa mňa správne je 1 659,70.
Nesúhlasím Economic, to by bolo zaokrúhlenie nahor.
Martin_Timko
30.11.09,04:29
V súlade s Prílohou SNR č.71/1992 Zb. položky 17 ods.5, písm c, platí, citujem:

"z návrhu na zápis zmeny alebo na doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby s výnimkou zmeny alebo doplnenia údajov v názve obce, v poštovom smerovacom čísle, v názve ulice alebo iného verejného priestranstva, prípadne s tým súvisiacej zmeny orientačného čísla alebo súpisného čísla, ak nedochádza k zmene jej sídla, miesta podnikania alebo bydliska
66 eur"

Ak sa vo veciach týkajúcich sa obchodného registra celý návrh podáva elektronickými prostriedkami, je sadzba poplatku 50 % z pevnej sumy ustanovenej v sadzobníku.

Robila to firma známeho chcel za to 40 €, ako som uz napisal, neviem, akym sposobom, zrejme tak ako pises, ale usetril som.
petrako
30.11.09,06:29
Tak teraz nerozumiem.... formular 8 alebo 29 alebo 28 ak jediny spolocnik a zaroven jediny konatel podpisuje Navrh na zápis...
ZSZ
30.11.09,06:49
Tak teraz nerozumiem.... formular 8 alebo 29 alebo 28 ak jediny spolocnik a zaroven jediny konatel podpisuje Navrh na zápis...
Ak robíte len návrh na zápis premeny menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty zákl.imania zo slov.koruny na menu euro tak použijete formulár č.29 p-29-EURO.doc, v tomto výbere formulára nehrá úlohu či sa jedná o jedného spoločníka a zároveň konateľa alebo o viac spoločníkov a konateľov
Katarina
30.11.09,09:18
V úplnom znení spol.zmuvy čl. 15 - záverečné ustanovenie sa píše, že zmluva nadobudla platnosť a účinnosť dňom úradného overenia podpisu všetkýh spoločníkov na nej verejným notárom. Toto znenie vyplýva zo zákona, alebo sa môže zmeniť? Mám s.r.o. 1 spoločník,ktorý je zároveň aj konateľ.
Vyplním tlačivo 29 1x overený podpis
Rozhodnutie spoločníka o premene a zmenách v spol.zmluve 2x , treba overiť? Priložím úplné znenie spol.zmluvy 2x neoverujem.
Jana1303
30.11.09,10:50
V úplnom znení spol.zmuvy čl. 15 - záverečné ustanovenie sa píše, že zmluva nadobudla platnosť a účinnosť dňom úradného overenia podpisu všetkýh spoločníkov na nej verejným notárom. Toto znenie vyplýva zo zákona, alebo sa môže zmeniť? Mám s.r.o. 1 spoločník,ktorý je zároveň aj konateľ.
Vyplním tlačivo 29 1x overený podpis
Rozhodnutie spoločníka o premene a zmenách v spol.zmluve 2x , treba overiť? Priložím úplné znenie spol.zmluvy 2x neoverujem.


Rozhodnutie musí byť overené.
tanusik
30.11.09,11:03
PRAJEM VŠETKÝM PEKNÝ DEŇ,
MÁM PRED SEBOU TLAČIVO "Súhlas s metódou prepočtu menovej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo slove. meny na menu EURO" ...
ja viem, je tu strašne veľa príspevkov na túto tému, ale ja by som bola veľmi povďačná, keby mi to tu niekto po lopatisticky zhrnul, že či stačí poslať toto tlačivo, alebo k tomu treba dačo priložiť .... sa tu bavilo o nejakom rozhodnutí alebo zápisnici z MVZ ....sú dvaja konatelia, z ktorých jeden je spoločník....
Díky moc.....
Evanka
30.11.09,14:06
PRAJEM VŠETKÝM PEKNÝ DEŇ,
MÁM PRED SEBOU TLAČIVO "Súhlas s metódou prepočtu menovej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo slove. meny na menu EURO" ...
ja viem, je tu strašne veľa príspevkov na túto tému, ale ja by som bola veľmi povďačná, keby mi to tu niekto po lopatisticky zhrnul, že či stačí poslať toto tlačivo, alebo k tomu treba dačo priložiť .... sa tu bavilo o nejakom rozhodnutí alebo zápisnici z MVZ ....sú dvaja konatelia, z ktorých jeden je spoločník....
Díky moc.....
V prípade súhlasu stačí vyplniť tlačivo 30, podpisy štatutárov musia byť overené.
Je to spôsob najjednoduchší, hodnoty sú však vyjadrené na 6 desatinných miest a aj tak je potrebné najneskôr do dvoch rokov splniť ďalšie povinnosti.
Evanka
30.11.09,16:30
Evanka;1221569]Premena imania z SKK na EUR sa nepovažuje za zmenu. Preto podľa mňa netreba nič hlásiť na DU. samozrejme, ak by došlo k nejakej zmene, v takom prípade je potrebné oznámiť aj DU[/I].


Srdečná vďaka.
Súhlasím, pri automatickom prepočte na 6 desatinných miest.
Avšak pri zaokrúhľovaní na celé Eurá by sa dalo o tom polemizovať-je to predsa len zmena, či dať oznámenie alebo nedať, ja by som asi dal.

Nepridávajte si zbytočne prácu.!!!!!!

Ani v takom prípade sa nejedná o zmenu. Preto pri premene SKK na menu EUR netreba nič oznamovať DU.

Je to priamo uvedené aj v zákone o zavedení euro .... č. 659/2007, §10 ods.4
citujem:

Premena menovitej hodnoty vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá podľa konverzného kurzu a ďalších pravidiel pre prechod na euro sa nepovažuje za zvýšenie ani za zníženie výšky menovitej hodnoty vkladov do imania alebo výšky základného imania podľa osobitných predpisov.
Katarina
30.11.09,17:25
Prepisujem spol.zmluvu v ktorej je jediný spoločník - konateľ. V tejto spoloč. zmluve je všetko písané v množnom čísle: spoločníci splatili, spoločníci poverili,...... Je to správne? Písal to v r. 2004 právnik, už aj vtedy bol len jediný spoločník. Alebo to mám dať do jednotného čísla ?
tanusik
30.11.09,17:25
ďakujem za radu.....len ako poznám štatutárov, tak neviem, neviem, či tie podpisy si stihnú do konca roka overiť....
domenico.office
30.11.09,17:28
Prepisujem spol.zmluvu v ktorej je jediný spoločník - konateľ. V tejto spoloč. zmluve je všetko písané v množnom čísle: spoločníci splatili, spoločníci poverili,...... Je to správne? Písal to v r. 2004 právnik, už aj vtedy bol len jediný spoločník. Alebo to mám dať do jednotného čísla ?

Samozrejme do jednotného.
Evanka
30.11.09,17:57
Prepisujem spol.zmluvu v ktorej je jediný spoločník - konateľ. V tejto spoloč. zmluve je všetko písané v množnom čísle: spoločníci splatili, spoločníci poverili,...... Je to správne? Písal to v r. 2004 právnik, už aj vtedy bol len jediný spoločník. Alebo to mám dať do jednotného čísla ?
Pri jednoosobovej s.r.o. sa jedná asi Zakladateľskú listinu, alebo to nazval právnik Spoločenská zmluva? Zdá sa, že si s tým moc námahy nedal. Áno, malo by to byť v jednotnom čísle.
Katarina
30.11.09,19:03
Je to spol.zmluva, v roku 2004 vystúpil jeden spoločník tak zostal konateľ sám ako jediný spoločník. Dám to do jednotného čísla. Veľmi pekne dakujem.
Jana1303
30.11.09,21:34
Na Návrhu - príloha 29 má byť podpis overený.
Na Rozhodnutí spoločníka v tomto prípade nie je potrebné podpis overovať. Nahrádza to zápisnicu z valného zhromaždenia, na ktorej tiež nie je nutné overovať podpisy spoločníkov.



Po predložení dokladov, kde som v Rozhodnutí nemala overený podpis konateľa mi Okresný súd nariadil úradne osvedčenie podpisu konateľa.
birova.m
01.12.09,08:38
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať aké prílohy mám dať k návrhu na zápis premeny menovitej hodnoty vkladov ..... .
V prípade že by som to robila formou súhlasu....., neprepočítaju to automaticky až na 6 desatinných miest? V prípade keď sa dáva súhlas nemusia byť prílohy? Ďakujem veľmi pekne.
jessica
01.12.09,08:46
Formou suhlasu je to na 6 desatinnych miest. Prilohy netreba, len notarom overeny podpis konatela/lov.
masinka
01.12.09,12:08
Dobry den, poradite mi prosim? Viac ako pred pol rokom som si v dvojosobovej sro formou formulara P29 dala navrh na zmenu ZI z SK na EUR. Na tomto formulari sme obaja konatelia dali overit podpisy a podali v OR. BEZ priloh. Zmena na euro je v ORSR uz vykonana. Ako mam postupovat dalej mam podat este do zbierky rozhodnutie konateľa a uplne znenie spolocenskej zmluvy? Ake sa na to lehoty? Alebo mozem v termine do konca roka este podat suhlas so zmenou menovitej hodnoty. Dakujem za cenne rady.
vieroslava
01.12.09,14:58
Po predložení dokladov, kde som v Rozhodnutí nemala overený podpis konateľa mi Okresný súd nariadil úradne osvedčenie podpisu konateľa.
Prepáč, opýtam sa trochumimotemy, ale zaujíma ma, akou formou ti to dali vedieť. Zaujíma ma hlavne to, či ťa vyzvali zo súdu a v akej lehote od podania, alebo či si na to prišla náhodou, keď ste si išli pe výpis z OR.
Ja som podávala návrh teraz v novembri a nie som si celkom istá, či tam nenájdu nejakú chybičku a či to na budúci rok nebudem musieť podávať znova už za poplatok.
Evanka
01.12.09,15:27
Dobry den, poradite mi prosim? Viac ako pred pol rokom som si v dvojosobovej sro formou formulara P29 dala navrh na zmenu ZI z SK na EUR. Na tomto formulari sme obaja konatelia dali overit podpisy a podali v OR. BEZ priloh. Zmena na euro je v ORSR uz vykonana. Ako mam postupovat dalej mam podat este do zbierky rozhodnutie konateľa a uplne znenie spolocenskej zmluvy? Ake sa na to lehoty? Alebo mozem v termine do konca roka este podat suhlas so zmenou menovitej hodnoty. Dakujem za cenne rady.
Pri vyjadrení súhlasu, na to slúži P30, netreba žiadne prílohy. Ak si podávala P29, tak to nebolo iba vyjadrenie súhlasu, , ale rozhodnutie o premene a v takom prípade si mala mať aj prílohy. Ja by som zaniesla do Zbierky listín Zápisnicu z mimoriadneho VZ, kde spoločníci odsúhlasili spôsob premeny a zmeny v Spoločenskej zmluve (ak podpíšu spoločníci - netreba overovať podpisy) a úplné znenie Spoločenskej zmluvy.
RenataK
02.12.09,06:33
Ak som prepočítala ZI spôsobom zaokrúhlenia nahor t.j. ZI spolu 10855 € (327 000 Sk), 1. spol. 5444 € (164 000 Sk) a 2. spol. 5411 € (163 000 Sk). Môže rozdelenie hlasov takto: Každý spoločník má jeden hlas na každých celých 10 EUR svojho vkladu. Mohlo by to tak byť?
Jana1303
02.12.09,08:02
Prepáč, opýtam sa trochumimotemy, ale zaujíma ma, akou formou ti to dali vedieť. Zaujíma ma hlavne to, či ťa vyzvali zo súdu a v akej lehote od podania, alebo či si na to prišla náhodou, keď ste si išli pe výpis z OR.
Ja som podávala návrh teraz v novembri a nie som si celkom istá, či tam nenájdu nejakú chybičku a či to na budúci rok nebudem musieť podávať znova už za poplatok.

Poslali mi doporučený list v ktorom ma vyzvali v lehote do 20 dní odstrániť nasledovnú vadu, a tam mi popísali že absentuje úradné osvedčenie podpisu konateľa.
RenataK
02.12.09,08:22
Ak som prepočítala ZI spôsobom zaokrúhlenia nahor t.j. ZI spolu 10855 € (327 000 Sk), 1. spol. 5444 € (164 000 Sk) a 2. spol. 5411 € (163 000 Sk). Môže rozdelenie hlasov takto: Každý spoločník má jeden hlas na každých celých 10 EUR svojho vkladu. Mohlo by to tak byť?
Prosím, pozrie mi niekto na to, či to tak môže byť? Ďakujem
Katarina
02.12.09,09:01
Prosím, pozrie mi niekto na to, či to tak môže byť? Ďakujem
Ja som dala na každé 1,00 euro, vznikne tak celé číslo. Nie ako v tvojom prípade 544,4 hlasov.
RenataK
02.12.09,09:34
Ja som dala na každé 1,00 euro, vznikne tak celé číslo. Nie ako v tvojom prípade 544,4 hlasov.
Ďakujem spravila som to tak na každe 1 euro a ešte sa chcem spýtať. Opravujem SZ, mala som tam nepeňažný vklad, ktorý je rozpísaný - mám aj toto opravovať na EUR, ak by som to opravila nesedelo by mi to:
Základné imanie pri vzniku spoločnosti činí 10 855 EUR (slovom: desaťtisícosemstopäťdesiatpäť EUR).
(1) Zakladajúci spoločníci sa zaväzujú splatiť vklady pred zápisom spoločnosti do obchodného registra, a to:
1. XXX 5 444 EUR splatené 5 444 EUR (nepeňažný vklad)
2. XXX 5 411 EUR splatené 5 411 EUR (nepeňažný vklad)
Hodnotu nepeňažného vkladu určujú spoločníci na základe znaleckého posudku zo dňa 15.12.2004 znalca v čiastke 327 000 Sk.
Nepeňažný vklad xxx sa započítava na vklad spoločníka ( 1/2 z hodnoty nepeňažného vkladu zaokrúhlená hore ) vo výške 164 000 Sk, slovom: stošesťdesiatštyritisíc korún slovenských.
Nepeňažný vklad xxxx sa započítava na vklad spoločníka ( 1/2 z hodnoty nepeňažného vkladu zaokrúhlená dole ) vo výške 163 000 Sk, slovom: stošesťdesiattritisíc korún slovenských.
Môže to ostať aj v SKK? Alebo to predsa dať v EUR aj keď to nebude sedieť?
Evanka
02.12.09,10:30
Ďakujem spravila som to tak na každe 1 euro a ešte sa chcem spýtať. Opravujem SZ, mala som tam nepeňažný vklad, ktorý je rozpísaný - mám aj toto opravovať na EUR, ak by som to opravila nesedelo by mi to:
Základné imanie pri vzniku spoločnosti činí 10 855 EUR (slovom: desaťtisícosemstopäťdesiatpäť EUR).
(1) Zakladajúci spoločníci sa zaväzujú splatiť vklady pred zápisom spoločnosti do obchodného registra, a to:
1. XXX 5 444 EUR splatené 5 444 EUR (nepeňažný vklad)
2. XXX 5 411 EUR splatené 5 411 EUR (nepeňažný vklad)
Hodnotu nepeňažného vkladu určujú spoločníci na základe znaleckého posudku zo dňa 15.12.2004 znalca v čiastke 327 000 Sk.
Nepeňažný vklad xxx sa započítava na vklad spoločníka ( 1/2 z hodnoty nepeňažného vkladu zaokrúhlená hore ) vo výške 164 000 Sk, slovom: stošesťdesiatštyritisíc korún slovenských.
Nepeňažný vklad xxxx sa započítava na vklad spoločníka ( 1/2 z hodnoty nepeňažného vkladu zaokrúhlená dole ) vo výške 163 000 Sk, slovom: stošesťdesiattritisíc korún slovenských.
Môže to ostať aj v SKK? Alebo to predsa dať v EUR aj keď to nebude sedieť?

Všetko vyjadri v eurách. Najskôr sa premieňajú jednotlivé vklady, zaokrúhľujú sa a potom sa spočítavajú. Aktualizuješ predsa SZ podľa dnes platného zákona. 5 444 €+5411€=10 855 €
Bude to v súlade so zákonom 659/2007, podľa ktorého sa takáto premena nepovažuje za zmenu ZI.
vieroslava
02.12.09,11:09
Poslali mi doporučený list v ktorom ma vyzvali v lehote do 20 dní odstrániť nasledovnú vadu, a tam mi popísali že absentuje úradné osvedčenie podpisu konateľa.

Ďakujem.
januš1
02.12.09,11:38
Ďakujem spravila som to tak na každe 1 euro a ešte sa chcem spýtať. Opravujem SZ, mala som tam nepeňažný vklad, ktorý je rozpísaný - mám aj toto opravovať na EUR, ak by som to opravila nesedelo by mi to:
Základné imanie pri vzniku spoločnosti činí 10 855 EUR (slovom: desaťtisícosemstopäťdesiatpäť EUR).
(1) Zakladajúci spoločníci sa zaväzujú splatiť vklady pred zápisom spoločnosti do obchodného registra, a to:
1. XXX 5 444 EUR splatené 5 444 EUR (nepeňažný vklad)
2. XXX 5 411 EUR splatené 5 411 EUR (nepeňažný vklad)
Hodnotu nepeňažného vkladu určujú spoločníci na základe znaleckého posudku zo dňa 15.12.2004 znalca v čiastke 327 000 Sk.
Nepeňažný vklad xxx sa započítava na vklad spoločníka ( 1/2 z hodnoty nepeňažného vkladu zaokrúhlená hore ) vo výške 164 000 Sk, slovom: stošesťdesiatštyritisíc korún slovenských.
Nepeňažný vklad xxxx sa započítava na vklad spoločníka ( 1/2 z hodnoty nepeňažného vkladu zaokrúhlená dole ) vo výške 163 000 Sk, slovom: stošesťdesiattritisíc korún slovenských.
Môže to ostať aj v SKK? Alebo to predsa dať v EUR aj keď to nebude sedieť?

Viem, že sa opakujem, ale nedá mi to:

1) Konateľ nemá právo meniť počty hlasov v rozhodnutí o premene. Takúto zmenu môže schváliť iba valné zhromaždenie, kde sú prítomní obaja spoločníci. Ak máš to 1 euro zachytené v zápisnici z VZ, tak je to OK.

2) Do úplného znenia spoločenskej zmluvy môžeš zapracovať iba tie zmeny, ktoré schválil príslušný orgán na to určený – buď konateľ alebo valné zhromaždenie. Konateľ má právo schváliť iba premenu vkladov do imania a základného imania z Sk na eurá a súvisiacu zmenu SZ, valné zhromaždenie môže schváliť aj ďalšie veci, ale iba v súlade s obchodným zákonníkom a spoločenskou zmluvou.

3) VZ nemá najmenší dôvod schvaľovať prepočet základného imania pri vzniku spoločnosti alebo premenu nepeňažného vkladu z roku 2004 na eurá. Vtedy bola oficiálnou menou koruna a tak to môže zostať v SZ aj naďalej. Čo však treba zmeniť, je výška vkladov spoločníkov a súčasná výška základného imania.
januš1
02.12.09,11:42
Všetko vyjadri v eurách. Najskôr sa premieňajú jednotlivé vklady, zaokrúhľujú sa a potom sa spočítavajú. Aktualizuješ predsa SZ podľa dnes platného zákona. 5 444 €+5411€=10 855 €
Bude to v súlade so zákonom 659/2007, podľa ktorého sa takáto premena nepovažuje za zmenu ZI.

Lenže dnes platný zákon hovorí iba o premene vkladov do imania a základného imania zo slovenských korún na eurá. Ostatné peňažné údaje sa od 1.1.2009 považujú automaticky za peňažné údaje v eurách, a to v prepočte a so zaokrúhlením podľa konverzného kurzu a zásad uvedených v generálnom zákone. Pokiaľ ich chceš iniciatívne prepočítať a zmeniť v spoločenskej zmluve, tak by si tieto zásady mala zohľadniť vrátane počtu desatinných miest.
Evanka
02.12.09,12:13
Lenže dnes platný zákon hovorí iba o premene vkladov do imania a základného imania zo slovenských korún na eurá. Ostatné peňažné údaje sa od 1.1.2009 považujú automaticky za peňažné údaje v eurách, a to v prepočte a so zaokrúhlením podľa konverzného kurzu a zásad uvedených v generálnom zákone. Pokiaľ ich chceš iniciatívne prepočítať a zmeniť v spoločenskej zmluve, tak by si tieto zásady mala zohľadniť vrátane počtu desatinných miest.
Súhlasím, ale jednalo sa o splatené ZI jednotlivých spoločníkov a ZI spoločnosti. V tomto zmysle je potrebné upraviť a aktualizovať aj Spoločenskú zmluvu. Teda v Spoločenskej zmluve a v OR by mali byť splatené imania totožné.
januš1
02.12.09,13:26
Súhlasím, ale jednalo sa o splatené ZI jednotlivých spoločníkov a ZI spoločnosti. V tomto zmysle je potrebné upraviť a aktualizovať aj Spoločenskú zmluvu. Teda v Spoločenskej zmluve a v OR by mali byť splatené imania totožné.


Ideálne by bolo, keby mali v SZ ešte jeden úvodný odsek, kde by bola uvedená aktuálna výška vkladov spoločníkov a základného imania. Potom by nebolo treba meniť sumu základného imania pri vzniku spoločnosti, ani ostatné čísla.
Ak by boli vklady spoločníkov a základné imanie spomenuté iba v tomto odseku, tak by som to nechala tak ako je to napísané vyššie: časť v eurách a časť v Sk.

Ale diskusii sa nebránim :)
Jurajm
02.12.09,15:19
Nastudoval som si tu ako co najlepsie urobit premenu ZI...prepocitat a zaokruhlit hodnotu vkladov a ZI nahor a na OR odoslat doporucene nasledovne dokumenty, pricom nie su potrebne ziadne kolky a ziadne poplatky s tym spojene:
- 1x fomular 29, overeny podpis konatela
- 2 rozhodnutie o premene, overeny podpis konatela
- 2 x uplne znenie SZ, podpis konatela nemusi by overeny

...a prave posledna cast mi nie je jasna. Povodnu SZ predsa konatel nepodpisuje...len spolocnici na poslednej strane... To mam meno konatela uviest k spolocnikom na poslednej strane a podpisat? Alebo mam spolocnikov vymazat a uviet na poslednej strane len meno a podpis konatela? Alebo?

dakujem vopred
koexpres
03.12.09,06:07
Pri vyjadrení súhlasu, na to slúži P30, netreba žiadne prílohy. Ak si podávala P29, tak to nebolo iba vyjadrenie súhlasu, , ale rozhodnutie o premene a v takom prípade si mala mať aj prílohy. Ja by som zaniesla do Zbierky listín Zápisnicu z mimoriadneho VZ, kde spoločníci odsúhlasili spôsob premeny a zmeny v Spoločenskej zmluve (ak podpíšu spoločníci - netreba overovať podpisy) a úplné znenie Spoločenskej zmluvy.


Do OR sme poslali 2 x rozhodnutie, 2 x Návrh a 2 x spoloč. zmluvu ( Treba dať názov Uplné znenie, alebo stačí len Spoločenská zmluva tak ako bola pôvodná ?_)
Treba niečo posielať aj do Zbierky listín ?
ZEvina
03.12.09,08:40
Priznám sa bez týrania, čím viac študujem túto tému, tým som z toho väčší jeleň. Chcem poprosiť tých veľmi trpezlivých poraďákov o odsúhlasenie, či som to správne pochopila:
S.r.o., jediný spoločník - A.S. so sídlom v ČR - nie je konateľ
dvaja konatelia - podpis každý samostatne - nie sú spoločníci
Na OR podávam
1. Tlačivo č.29 - stačí overený podpis jedného konateľa?
2. Rozhodnutie jediného spoločníka - overený podpis
3. Úplné znenie zakladateľskej listiny - Pôvodný, aj zmeny sú spísané formou notárskej zápisnice. - Prepíšem NZ aj so zmenami a dám podpísať jedinému spoločníkovi, alebo konateľom - podpisy nemusia byť overené?
Veľmi by som bola vďačná za Vašu trpezlivosť.
Eva
januš1
03.12.09,09:31
Nastudoval som si tu ako co najlepsie urobit premenu ZI...prepocitat a zaokruhlit hodnotu vkladov a ZI nahor a na OR odoslat doporucene nasledovne dokumenty, pricom nie su potrebne ziadne kolky a ziadne poplatky s tym spojene:
- 1x fomular 29, overeny podpis konatela
- 2 rozhodnutie o premene, overeny podpis konatela
- 2 x uplne znenie SZ, podpis konatela nemusi by overeny

...a prave posledna cast mi nie je jasna. Povodnu SZ predsa konatel nepodpisuje...len spolocnici na poslednej strane... To mam meno konatela uviest k spolocnikom na poslednej strane a podpisat? Alebo mam spolocnikov vymazat a uviet na poslednej strane len meno a podpis konatela? Alebo?

dakujem vopred

Presne tak, pôvodnú SZ podpisujú spoločníci. Avšak za vyhotovenie nových úplných znení SZ počas trvania spoločnosti už zodpovedajú konatelia. Oni zodpovedajú za úplnosť a správnosť predkladanej SZ a preto ju aj podpisujú. Mená spoločníkov už na konci SZ nemusia byť uvedené. (viď § 141 ods. 3 ObZ)
januš1
03.12.09,09:40
Priznám sa bez týrania, čím viac študujem túto tému, tým som z toho väčší jeleň. Chcem poprosiť tých veľmi trpezlivých poraďákov o odsúhlasenie, či som to správne pochopila:
S.r.o., jediný spoločník - A.S. so sídlom v ČR - nie je konateľ
dvaja konatelia - podpis každý samostatne - nie sú spoločníci
Na OR podávam
1. Tlačivo č.29 - stačí overený podpis jedného konateľa?
2. Rozhodnutie jediného spoločníka - overený podpis
3. Úplné znenie zakladateľskej listiny - Pôvodný, aj zmeny sú spísané formou notárskej zápisnice. - Prepíšem NZ aj so zmenami a dám podpísať jedinému spoločníkovi, alebo konateľom - podpisy nemusia byť overené?
Veľmi by som bola vďačná za Vašu trpezlivosť.
Eva

1. áno
2. Rozhodnutie jediného spoločníka nahrádza zápisnicu z VZ - podpisy štatutárneho orgánu a.s. nemusia byť overené.
3. Forma NZ nemusí byť zachovaná, v úplnom znení však musia byť zapracované všetky predchádzajúce dodatky. SZ podpíše min. jeden konateľ, podpis nemusí byť overený.
PinkPelikan
03.12.09,11:11
Dobry den,

prosim o radu.
Teraz som sa vratil zo zahranicia a chcem sa opytat aky je presny postup pri premenej ZI na euro: s.r.o., zakladne imanie 200.000 Sk-., jeden konatel, ziadni spolocnici.
Musim povedat, ze som uz jelen z toho co musim vsetko urobit, citam vsetky prispevky.

Dakujem pekne.
masinka
03.12.09,12:13
Pri vyjadrení súhlasu, na to slúži P30, netreba žiadne prílohy. Ak si podávala P29, tak to nebolo iba vyjadrenie súhlasu, , ale rozhodnutie o premene a v takom prípade si mala mať aj prílohy. Ja by som zaniesla do Zbierky listín Zápisnicu z mimoriadneho VZ, kde spoločníci odsúhlasili spôsob premeny a zmeny v Spoločenskej zmluve (ak podpíšu spoločníci - netreba overovať podpisy) a úplné znenie Spoločenskej zmluvy.

Evanka Dakujem velmi za radu.
Uz som spisala novy SZ a zapis z MVZ

MVZ rozhodol a schválil:
1. spôsob premeny menovitej hodnoty vkladov základného imania zo slovenskej meny na Eurá z dôvodu zavedenia meny Euro, formulárom ORSR P29 "Návrh na zápis premeny..."
2. zmeny v spoločenskej zmluve zo slovenskej meny na eurá, k čomu bolo vyhotovené úplné znenie spoločenskej zmluvy v mene Euro.
Evanka
03.12.09,13:02
Ideálne by bolo, keby mali v SZ ešte jeden úvodný odsek, kde by bola uvedená aktuálna výška vkladov spoločníkov a základného imania. Potom by nebolo treba meniť sumu základného imania pri vzniku spoločnosti, ani ostatné čísla.
Ak by boli vklady spoločníkov a základné imanie spomenuté iba v tomto odseku, tak by som to nechala tak ako je to napísané vyššie: časť v eurách a časť v Sk.

Ale diskusii sa nebránim :)
Súhlasím s tebou, tiež si nemyslím, že je správne všetky sumy v Spoločenskej zmluve meniť na eurá, aj keď zdá sa, mnohí to tak robia. Napríklad predpokladané náklady, časť splatených vkladov v minulosti a pod. treba nechať v mene, ktorá v tom čase bola platná. Mení sa v súlade so zákonom 659/2007 ZI a jednotlivé vklady spoločníkov. Tieto hodnoty by mali byť v Spoločenskej zmluve/ZL totožné s hodnotami v návrhu na zápis do OR.
Evanka
03.12.09,13:05
Do OR sme poslali 2 x rozhodnutie, 2 x Návrh a 2 x spoloč. zmluvu ( Treba dať názov Uplné znenie, alebo stačí len Spoločenská zmluva tak ako bola pôvodná ?_)
Treba niečo posielať aj do Zbierky listín ?
Návrh stačí 1x. V počte ostatných dokumentov sú už aj do Zbierky listín, teda naviac do ZL nedávaš.
ricrdet
03.12.09,13:07
Ak mate uz plne zuby hladania a vrtania sa vo fore, tak to spravte ako vyplnte jednoduchy formular a za 16€ mate po starostiach.
Formular je na / profiuctovnictvo.sk/zi.htm /
Evanka
03.12.09,13:22
Evanka Dakujem velmi za radu.
Uz som spisala novy SZ a zapis z MVZ

MVZ rozhodol a schválil:
1. spôsob premeny menovitej hodnoty vkladov základného imania zo slovenskej meny na Eurá z dôvodu zavedenia meny Euro, formulárom ORSR P29 "Návrh na zápis premeny..."
2. zmeny v spoločenskej zmluve zo slovenskej meny na eurá, k čomu bolo vyhotovené úplné znenie spoločenskej zmluvy v mene Euro.

Prikladám vzor Zápisnice z VZ, možno niekomu pomôže
Evanka
03.12.09,13:35
Ak mate uz plne zuby hladania a vrtania sa vo fore, tak to spravte ako vyplnte jednoduchy formular a za 16€ mate po starostiach.
Formular je na / profiuctovnictvo.sk/zi.htm /
Jedná sa o Prílohu 30, ktorá zaberie najviac 15 minút vyplňovania, Okrem toho treba aj tak urobiť ďalšie náležitosti a to najneskôr do 2 rokov. Je lepšie urobiť všetko teraz, aby sa na to nepozabudlo, ale samozrejme, nič nemám proti takémuto riešeniu, ak to niekomu vyhovuje.
Economic
03.12.09,13:43
Dobry den,

prosim o radu.
Teraz som sa vratil zo zahranicia a chcem sa opytat aky je presny postup pri premenej ZI na euro: s.r.o., zakladne imanie 200.000 Sk-., jeden konatel, ziadni spolocnici.
Musim povedat, ze som uz jelen z toho co musim vsetko urobit, citam vsetky prispevky.

Dakujem pekne.

Jeden konateľ a žiadni spoločníci ? To nemyslíte vážne ? No ak máte s tým ťažkosti, pomôžem, pokiaľ je to tu na porade nedostačujúce.
Evanka
03.12.09,13:45
Po predložení dokladov, kde som v Rozhodnutí nemala overený podpis konateľa mi Okresný súd nariadil úradne osvedčenie podpisu konateľa.

Rozhodnutie právnickej osoby o premene .....je oprávnený prijať a vykonať štatutárny orgán (konateľ, §11 ods.3 Z 659/2007) , v takom prípade je povinnosť overiť na Rozhodnutí podpis (§11 ods.4 Z 659/2007)
Na Rozhodnutí konateľa sa podpis overuje

Uvedeným § však nie je dotknutá možnosť, že o premene rozhodne predstavenstvo na Valnom zhromaždení. Ak o premene rozhodnú spoločníci na VZ a priloží sa Zápisnica z Valného podpísaná spoločníkmi, netreba podpisy overovať.
Na zápisnici z MVZ sa podpis neoveruje.

V oboch prípadoch podáva Návrh na premenu podáva (P29) konateľ, jeho podpis má byť úradne overený.
Na Návrhu sa podpis overuje
Evanka
03.12.09,13:49
Dobry den,

prosim o radu.
Teraz som sa vratil zo zahranicia a chcem sa opytat aky je presny postup pri premenej ZI na euro: s.r.o., zakladne imanie 200.000 Sk-., jeden konatel, ziadni spolocnici.
Musim povedat, ze som uz jelen z toho co musim vsetko urobit, citam vsetky prispevky.

Dakujem pekne.
Predpokladám, že si myslel jeden spoločník, ktorý nemá žiadneho, teda jednoosobová s.r.o.
Platí rovnako ako pri viacosobovej s.r.o.
Evanka
03.12.09,14:45
Zdravim všetkých ochotných poradakov. Som tu prvy krát a verim ze mi niekto pomoze.
Prestudoval som si gen. zakon, vyhlasku aj mnozstvo odpovedi v tejto diskusii.

Pokial podla obchod. registra konatelia 2-osob sro konajú samostatne s výnimkou úkonov, ktorých predmet presahuje 300 000 Sk (vtedy konajú spoločne), samozrejme musím meniť aj tento udaj v registri z 300tis na 10tis. Generálny zákon o oslobodení od poplatku tejto premeny nepise nic. Pochopil som to dobre, že niekto si vymyslel euro, nariadi povinnosť premeniť menu v OR a zaplatiť si to mám v tomto prípade (nejde o základne imanie a vklad) sám? Ak som to dobre pochopil ide o zmenu údajov v OR podanú formulárom P8, na ktorom budem menit okrem premeny meny ZI a vkladov aj konanie štatutárov.
Samozrejme potrebujem k tomu množstvo vecí: zvolat VZ, zmenit zakladatelsku listinu, spisat uznesenie, zapisnicu, podať návrh na zápis zmien...

Ozaj, čo by sa stalo, ak by som tento údaj pri konateľoch v Sk nechal v OR a zmenil len výšku ZI a vkladov? Teda vo výpise z OR by tam trčala suma v Sk pri konaní konateľov aj po 1.1.2010. Je v zákone povinnosť meniť aj tento údaj ?
Tvoj prípad sa líši od štandardne podávaných návrhov. Gen. zákon pojednáva iba o premene ZI. Odo dňa zavedenia eura nemožno zapisovať žiadne údaje v slovenskej mene (§9 ods7 Z659/2007). Na druhej strane, ty nechceš nič nové v SKK zapisovať :). J
Ja by som zvolala VZ, ktoré schváli nové stanovy, prepočet 300 tis na eurá so zaokrúhlením podľa pravidiel pre ZI (9 959 €) a zmena bude zapracované do SZ. Pri dobrej vôli, by sa aj toto, mohlo považovať za zmenu súvisiacu so zavedením eura, chybička ale je, že v P29 takáto kolonka nie je. Teda uvedené by mohlo byť v zápisnici resp. v stanovách, ktoré by som priložila k Návrhu.
Ak však podáš Návrh na P8, kde kolónka na to je, návrh bude spoplatnený. Zapeklitá situácia. Na to zákonodarcovia jednoducho pozabudli.... Ak však chceš meniť 300 000 Sk na 10 000 €, už sa to asi považuje za zmenu výšky sumy pre samostatné rozhodovanie.

Daj vedieť ako si to vyriešil.
PinkPelikan
04.12.09,08:47
Jeden konateľ a žiadni spoločníci ? To nemyslíte vážne ? No ak máte s tým ťažkosti, pomôžem, pokiaľ je to tu na porade nedostačujúce.


Ospravedlnujem sa za nespravne vyjadrenie, faux pas.
Ano jedna sa o jednoosobovu s.r.o., vyska ZI je 200.000 Sk,
ak spravne chapem, je potrebne vyplnit formular 29, kopiu zakladatelskej zmluvy a rozhodnutie? vsetko musi byt overene notarom?
Economic
04.12.09,08:54
Ospravedlnujem sa za nespravne vyjadrenie, faux pas.
Ano jedna sa o jednoosobovu s.r.o., vyska ZI je 200.000 Sk,
ak spravne chapem, je potrebne vyplnit formular 29, kopiu zakladatelskej zmluvy a rozhodnutie? vsetko musi byt overene notarom?

Jasné. Jednoosobovka...
K návrhu 29 - na ktorom sa overí podpis konateľa, doložiť 2x úplné /aktuálne znenie zakladateľskej listiny so sumami v Eurách/ - stačí podpísať /nemusí sa overovať/ a 2x Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť podpis. Doporučujem zaokrúhliť na 6 639.- Eur.
eviketa
04.12.09,09:15
pls ja mam 4 spolocnikov a neviem ako dalsich dvoch dostat do form.29, neviete niekto rýchly help, pls ? dikeska
Economic
04.12.09,09:26
pls ja mam 4 spolocnikov a neviem ako dalsich dvoch dostat do form.29, neviete niekto rýchly help, pls ? dikeska

Na vrchu formulára máš v ľavo hore makrá. Daj tam možnosť povoliť... a bude sa Ti dať vložiť strana, alebo druhý spôsob. Vytlač si to s 2 spoločníkmi na komplet a potom len tú jednu stranu a prepíš na druhých....
bredikova
04.12.09,10:59
Men tie makrá nefungovali, tak som si ten formulár prekopírovala celý do iného súboru , a tam som to prepísala a vytlačila som si len tú starnu ktorú som potrebovala. takže som mala odložených všetkých 4.
Katarina
04.12.09,17:13
Jasné. Jednoosobovka...
K návrhu 29 - na ktorom sa overí podpis konateľa, doložiť 2x úplné /aktuálne znenie zakladateľskej listiny so sumami v Eurách/ - stačí podpísať /nemusí sa overovať/ a 2x Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť podpis. Doporučujem zaokrúhliť na 6 639.- Eur.

Prečítala som všetky príspevky, nie je jednotný názor. Prosím pekne ak rozhodnutie jediného spoločníka = valné zhromaždenie , tak treba či netreba toto rozhodnutie overiť ? Podľa mňa nie, ale chcela by som si byť istá. Prosím vyjadrite sa k tomu.
optimistka
05.12.09,07:33
ahojte prosím tých ktorí to už majú šťastne za sebou o odpoveď :
aký dlhý čas trvalo zapísanie zmien od podania ?
nový výpis z OR dostane spoločnosť poštou alebo nás niekto vyzve na osobné prevzatie ?
v prípade, ak podám návrh v posledných dňoch decembra a nájdu mi tam chyby, vyzvú na ich odstránenie napr. až v januári, nebudú to chcieť spoplatniť, alebo je rozhodujúci dátum prvého podania ?
ferdo86
05.12.09,21:28
dobry den kazdemu,
potreboval by som poradit... spolu s návrhom o zápis premeny menovitej hodnoty posielam aj 2x Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov a 2x Spolocensku zmluvu s upravenymi menovimi hodnotami, plus nejaky ten sprievodny list. Pozastavil by som sa vsak pri SZ. Ide o to, ze sa pred 3 rokmi prevadzal obchodny podiel a spolocnost ma od vtedy uplne novych spolocnikov. Bol prjiaty nejaky dodatok k SZ, ktory bol do nej nasledne spracovany. Doslo pri tom ale k mensiemu preklepu a meno jedneho spolocnika ma jedno pismeno na konci mena navyse. V OR je ale meno napisane spravne. Preslo by to, keby som to meno na SZ, ktoru posielam ohladne premeny, opravil a tak poslal?
Velka vdaka za kazdu odpoved.
KEJKA
06.12.09,07:17
ahojte prosím tých ktorí to už majú šťastne za sebou o odpoveď :
aký dlhý čas trvalo zapísanie zmien od podania ?
nový výpis z OR dostane spoločnosť poštou alebo nás niekto vyzve na osobné prevzatie ?
v prípade, ak podám návrh v posledných dňoch decembra a nájdu mi tam chyby, vyzvú na ich odstránenie napr. až v januári, nebudú to chcieť spoplatniť, alebo je rozhodujúci dátum prvého podania ?
zapísali za cca ťýždeň. Vyzdvihneš podľa toho, ako je uvedené v návrhu - ak poštou, počkáš na poštu (hoci aj mesiac) ak osobne tak po 10 dňoch by ti to už na OR mali dať. Ja som šla osobne, aj tak mi teta dala podpísať doručenku - ako keby som to dostala poštou, vraj to tak potrebujú. Šla som tam po 2 týždňoch, skôr som si nenašla čas.
Výzva na odstránenie - to sa nespoplatňuje.
Do návrhu si napíš, aby zmeny zapísali k 1.1.2010, ked to podávaš tak neskoro.

dobry den kazdemu,
potreboval by som poradit... spolu s návrhom o zápis premeny menovitej hodnoty posielam aj 2x Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov a 2x Spolocensku zmluvu s upravenymi menovimi hodnotami, plus nejaky ten sprievodny list. Pozastavil by som sa vsak pri SZ. Ide o to, ze sa pred 3 rokmi prevadzal obchodny podiel a spolocnost ma od vtedy uplne novych spolocnikov. Bol prjiaty nejaky dodatok k SZ, ktory bol do nej nasledne spracovany. Doslo pri tom ale k mensiemu preklepu a meno jedneho spolocnika ma jedno pismeno na konci mena navyse. V OR je ale meno napisane spravne. Preslo by to, keby som to meno na SZ, ktoru posielam ohladne premeny, opravil a tak poslal?
Velka vdaka za kazdu odpoved.
podľa mňa preklep v mene v SZ si ani nevšimnú. Odfajknú, že dostali úplné aktuálne znenie SZ, asi skontrolujú časti, kde došlo ku zmenám.....
viktorpp
06.12.09,12:40
mohol by mi niekto pomoct, presiel som si v tejto teme dost prispevkov ale som z toho jelen.. otazky:

1. Ak podam Suhlas s prepoctom SKK na euro, uz nic ine spojene s tymto problemom nemusim podavat v buducnosti do OR? ziadne zmeny spolocenskej zmluvy alebo rozhodnutia valneho zhromazdenia? nic? iba ten suhlas postaci?


2. co vsetko je sro-cka povinna pocas roka vkladat do OR alebo resp. zbierky listin (keby mi to mohol niekto podrobnejsie vysvetlit) - uctovnu zavierku? nejake rohodnutie valneho zhromazdenia? keby to mohol niekto podrobne napisat bol by som velmi velmi vdacny.. dakujem
Economic
06.12.09,12:58
mohol by mi niekto pomoct, presiel som si v tejto teme dost prispevkov ale som z toho jelen.. otazky:

1. Ak podam Suhlas s prepoctom SKK na euro, uz nic ine spojene s tymto problemom nemusim podavat v buducnosti do OR? ziadne zmeny spolocenskej zmluvy alebo rozhodnutia valneho zhromazdenia? nic? iba ten suhlas postaci?


2. co vsetko je sro-cka povinna pocas roka vkladat do OR alebo resp. zbierky listin (keby mi to mohol niekto podrobnejsie vysvetlit) - uctovnu zavierku? nejake rohodnutie valneho zhromazdenia? keby to mohol niekto podrobne napisat bol by som velmi velmi vdacny.. dakujem

1. Ak podáš teraz súhlas s prepočtom, do 2 rokov musíš aj tak doložiť buď zápisnicu alebo rozhodnutie o premene + úplné znenie či ZL alebo SZ. Čiže vôbec to nie je jednoduchší spôsob. Doporučujem urobiť klasiku, t.j. použiť P/29 formulár, ktorý je použiteľný do 31. 12. 2009. Aj samotná premena je do 31. 12. 2009 bez súdneho poplatku, po 1. 1. 2010, je už spoplatnená ako bežná zmena.
2. Do Zbierky listín musíš doložiť každý rok účtovnú závierku. Môžeš spolu s tým doložiť aj krátku zápisnicu zo schválenia závierky.
Katarina
06.12.09,13:03
Economik prosím o radu, jedná sa o s.r.o. s jediným spoločníkom, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti.
Posielam p. 29 1 x podpis overený, spoločenskú zmluvu 2 x podpis sa neoveruje, rozhodnutie jediného spoločníka o premene..... 2 x podpis sa neoveruje, nakoľko rozhodnutie jediného spoločníka = zápisnica z rokovania zasadnutia valného zhromaždenia. Uvažujem správne ?
Economic
06.12.09,13:06
Economik prosím o radu, jedná sa o s.r.o. s jediným spoločníkom, ktorý je zároveň konateľom spoločnosti.
Posielam p. 29 1 x podpis overený, spoločenskú zmluvu 2 x podpis sa neoveruje, rozhodnutie jediného spoločníka o premene..... 2 x podpis sa neoveruje, nakoľko rozhodnutie jediného spoločníka = zápisnica z rokovania zasadnutia valného zhromaždenia. Uvažujem správne ?

Na rozhodnutí jediného spoločníka, musí overiť podpis konateľ /je aj spoločník/
Áno dávaš P/29 - overený k tomu 2x overené rozhodnutie a 2x úplné znenie stačí iba podpísané. Na matrike máš overenie 0,50 Eura za 1 podpis.
Economic
06.12.09,13:30
ahojte prosím tých ktorí to už majú šťastne za sebou o odpoveď :
aký dlhý čas trvalo zapísanie zmien od podania ?
nový výpis z OR dostane spoločnosť poštou alebo nás niekto vyzve na osobné prevzatie ?
v prípade, ak podám návrh v posledných dňoch decembra a nájdu mi tam chyby, vyzvú na ich odstránenie napr. až v januári, nebudú to chcieť spoplatniť, alebo je rozhodujúci dátum prvého podania ?

Pokiaľ si podávala do OR iba premenu, nič Ti nepríde. Jedine v prípade zlého podania, inak ak je všetko v poriadku, uvidíš to na www.orsr.sk. No a samozrejme to bude zverejnené aj v Obchodnom vestníku.
Pokiaľ Ty stihneš podanie v decembri, nemôžu to spoplatniť. Stíhaš rok 2009.
Economic
06.12.09,13:31
Prečítala som všetky príspevky, nie je jednotný názor. Prosím pekne ak rozhodnutie jediného spoločníka = valné zhromaždenie , tak treba či netreba toto rozhodnutie overiť ? Podľa mňa nie, ale chcela by som si byť istá. Prosím vyjadrite sa k tomu.

Zápisnica = neoveruje sa
Rozhodnutie = overuje sa
Katarina
06.12.09,13:55
Na rozhodnutí jediného spoločníka, musí overiť podpis konateľ /je aj spoločník/
Áno dávaš P/29 - overený k tomu 2x overené rozhodnutie a 2x úplné znenie stačí iba podpísané. Na matrike máš overenie 0,50 Eura za 1 podpis.

Veľmi pekne dakujem za odpoveď, a mala by som ešte jednu otázku:
Mení sa v spoločenskej zmluve že nesmie klesnúť hodnoda ZI pod 5000 eur
/pôvodne bolo 201 000,- Sk/ a výška vkladu spoločníka pod 750 eur /pôvodne bolo 30 000,. Sk/. Táto zmena v spoločenskej zmluve sa môže automaticky vykonať , alebo treba odsúhlasiť na Valnom zhromaždení- jedná sa o s.r.o. s tromi členmi, z ktorých jeden je zároveň. konateľ spoločnosti.
A prosím pekne v tomto prípade podávam 1xp.29 overený podpis konateľa, 2x úplné znenie SZ vypracovanej a podpísanej len konateľom- podpis neoverený, a 2x zápisnicu z mimor. zasadnutia VZ - netreba overiť.
Economic
06.12.09,14:00
Veľmi pekne dakujem za odpoveď, a mala by som ešte jednu otázku:
Mení sa v spoločenskej zmluve že nesmie klesnúť hodnoda ZI pod 5000 eur
/pôvodne bolo 201 000,- Sk/ a výška vkladu spoločníka pod 750 eur /pôvodne bolo 30 000,. Sk/. Táto zmena v spoločenskej zmluve sa môže automaticky vykonať , alebo treba odsúhlasiť na Valnom zhromaždení- jedná sa o s.r.o. s tromi členmi, z ktorých jeden je zároveň. konateľ spoločnosti.
A prosím pekne v tomto prípade podávam 1xp.29 overený podpis konateľa, 2x úplné znenie SZ vypracovanej a podpísanej len konateľom- podpis neoverený, a 2x zápisnicu z mimor. zasadnutia VZ - netreba overiť.

Áno zmena týkajúca výšky minim. ZI vo výške 5 000.- Eur a vklad jedného spoločníka, že nesmie byť menší ako 750.- Eur, samozrejme tam musí byť. To nie je zmena spoločenskej zmluvy, za ktorú by sa platilo, To vyplýva z platnej právnej legislatívy. Áno podávaš P/29 tak ako píšeš.
Katarina
06.12.09,14:01
Economic prosím pekne, aby som to pochopila ,rozhodnutie jediného spoločníka treba overiť z dôvodu, že je zároveň konateľ spoločnosti?
Keby nebol konateľom tak sa neoveruje , nakoľko rozhodnutie jediného spoločníka má také isté postavenie ako zápisnica z valného zhromaždenia? Pýtam sa preto, lebo som sa stretla aj s takýmto názorom, ale samozrejme ako si pýsala dám to overiť.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Economic
06.12.09,14:03
Economic prosím pekne, aby som to pochopila ,rozhodnutie jediného spoločníka treba overiť z dôvodu, že je zároveň konateľ spoločnosti?
Keby nebol konateľom tak sa neoveruje , nakoľko rozhodnutie jediného spoločníka má také isté postavenie ako zápisnica z valného zhromaždenia? Pýtam sa preto, lebo som sa stretla aj s takýmto názorom, ale samozrejme ako si pýsala dám to overiť.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

Rozhodnutie jediného spoločníka vždy dávam overovať. Preto lebo to je to rozhodnutie jediného spoličníka. Do konca na porade tu niekto písal, že to dal neoverené a neprešlo to.
Katarina
06.12.09,14:05
Áno zmena týkajúca výšky minim. ZI vo výške 5 000.- Eur a vklad jedného spoločníka, že nesmie byť menší ako 750.- Eur, samozrejme tam musí byť. To nie je zmena spoločenskej zmluvy, za ktorú by sa platilo, To vyplýva z platnej právnej legislatívy. Áno podávaš P/29 tak ako píšeš.

Teda netreba sa s tým zaoberať na rokovaní valného zhromaždenia a dávať to do zápisnice. Jednoducho opraviť v spoločenskej zmluve. SZ podpisuje len konateľ však?
Economic
06.12.09,14:06
Teda netreba sa s tým zaoberať na rokovaní valného zhromaždenia a dávať to do zápisnice. Jednoducho opraviť v spoločenskej zmluve. SZ podpisuje len konateľ však?

Presne tak. Úplné znenie spoločenskej zmluvy podpisuje konateľ.
Anna123
06.12.09,14:10
Poprosím o informáciu ako je to so súhlasom s metódou prepočtu menovitej hodnoty ....t.j. v režime tzv. automatického prepočtu, aké prílohy sa vyžadujú. Ďakujem.
Economic
06.12.09,14:14
Poprosím o informáciu ako je to so súhlasom s metódou prepočtu menovitej hodnoty ....t.j. v režime tzv. automatického prepočtu, aké prílohy sa vyžadujú. Ďakujem.

Ja nedoporučujem túto metódu a to preto, lebo do 2 rokov aj tak treba doložiť potrebné dokumenty a číslo ZI bude vyzerať so 6 desatinnými číslami.
Radšej doporučím urobiť to teraz na komplet veď to nie je nič zložité.
Stretávam sa väčšinou s klientami, ktorí výslovne nechcú mať také číslo.


Ešte na upresnenie v prípade súhlase sa teraz tie prílohy nedokladajú žiadne.
Anna123
06.12.09,14:31
Ďakujem za informáciu.
viktorpp
06.12.09,15:09
1. Ak podáš teraz súhlas s prepočtom, do 2 rokov musíš aj tak doložiť buď zápisnicu alebo rozhodnutie o premene + úplné znenie či ZL alebo SZ. Čiže vôbec to nie je jednoduchší spôsob. Doporučujem urobiť klasiku, t.j. použiť P/29 formulár, ktorý je použiteľný do 31. 12. 2009. Aj samotná premena je do 31. 12. 2009 bez súdneho poplatku, po 1. 1. 2010, je už spoplatnená ako bežná zmena.
2. Do Zbierky listín musíš doložiť každý rok účtovnú závierku. Môžeš spolu s tým doložiť aj krátku zápisnicu zo schválenia závierky.

1. cize tak ci onak je potrebne menit spolocensku zmluvu? potom nechapem naco dali moznost toho suhlasu..ale ok, chcel by som si upresnit este prilohy ktore treba odovzdat spolu s vyplnenym P29..

2. co vsetko tam treba k uctovnej zavierke odovzdat, mam pred sebou dokumenty ktore dala uctovnicka, staci to prefotit 1x alebo viackrat, co z toho treba vlastne odovzdat:
-danove priznanie
-poznamky k uctovnej zavierke
-informacie o uctovnych metodach a vs. uctovnych zasadach
-uprava uctovneho hosp. vysledku na danovy rok 2008
-hlavna kniha polozkovite
-vykaz ziskov a strat v Sk
-vykaz ziskov a strat v tis. Sk
-suvaha v Sk
-suvaha v tis. Sk
-pokladna v Sk
a k tomu ta zapisnica z VZ je povinna? nemate niekto vzor? dakujem
liba2
06.12.09,21:21
.........
2. co vsetko tam treba k uctovnej zavierke odovzdat, mam pred sebou dokumenty ktore dala uctovnicka, staci to prefotit 1x alebo viackrat, co z toho treba vlastne odovzdat:
-danove priznanie
-poznamky k uctovnej zavierke
-informacie o uctovnych metodach a vs. uctovnych zasadach
-uprava uctovneho hosp. vysledku na danovy rok 2008
-hlavna kniha polozkovite
-vykaz ziskov a strat v Sk
-vykaz ziskov a strat v tis. Sk
-suvaha v Sk
-suvaha v tis. Sk
-pokladna v Sk
a k tomu ta zapisnica z VZ je povinna? nemate niekto vzor? dakujem
S touto otázkou si tu mimotemy , napriek tomu prikladám link :
http://www.porada.sk/1029263-post26.html
Economic
07.12.09,05:25
1. cize tak ci onak je potrebne menit spolocensku zmluvu? potom nechapem naco dali moznost toho suhlasu..ale ok, chcel by som si upresnit este prilohy ktore treba odovzdat spolu s vyplnenym P29..

2. co vsetko tam treba k uctovnej zavierke odovzdat, mam pred sebou dokumenty ktore dala uctovnicka, staci to prefotit 1x alebo viackrat, co z toho treba vlastne odovzdat:
-danove priznanie
-poznamky k uctovnej zavierke
-informacie o uctovnych metodach a vs. uctovnych zasadach
-uprava uctovneho hosp. vysledku na danovy rok 2008
-hlavna kniha polozkovite
-vykaz ziskov a strat v Sk
-vykaz ziskov a strat v tis. Sk
-suvaha v Sk
-suvaha v tis. Sk
-pokladna v Sk
a k tomu ta zapisnica z VZ je povinna? nemate niekto vzor? dakujem

K P/29 - na nej overíš podpis a k nej doložíš 2x zápisnicu s neoverenými podpismi a 2x úplné znenie SZ s neovereným podpisom u 2 a viac osobových. U jednoosobových 2x rozhodnutie jediného spoločníka s overeným podpisom a 2x úplné znenie zaklad. listiny.

Do Zbierky listín dokladáš 1x za rok :
Súvahu v mene, ktorej sa rok týka
Výkaz ziskov a strát

Tá zápisnica môže úplne jednoduchá : v hlavičke názov firmy, miesto a čas konania, prítomní, s programom lej schválenie uzávierky a na konci krátke Uznesenie, že sa schvaľuje predložená účtovná závierka.
JarkaL
07.12.09,07:28
Ahojte, prosím o radu. Kamarát má jednoosobovku asi 8 rokov, bola založená zakl. listinou formou notárskej zápisnice, od tých čias sa vo firme nič nemenilo. Môže pri príležitosti premeny men. hodnôt na € v rozhodnutí mať aj bod, že prijíma novú zakl.listinu v úpne novom znení? Nemáme totiž na CD jeho pôvodnú ZL, ktorá má kopec strán. Ďakujem.
Economic
07.12.09,07:31
Ahojte, prosím o radu. Kamarát má jednoosobovku asi 8 rokov, bola založená zakl. listinou formou notárskej zápisnice, od tých čias sa vo firme nič nemenilo. Môže pri príležitosti premeny men. hodnôt na € v rozhodnutí mať aj bod, že prijíma novú zakl.listinu v úpne novom znení? Nemáme totiž na CD jeho pôvodnú ZL, ktorá má kopec strán. Ďakujem.

Kľudne urobiť nové znenie, však do rozhodnutia sa napíše, že sa prijíma predložené úplné znenie zakladateľskej liitiny.
PinkPelikan
07.12.09,08:07
Jasné. Jednoosobovka...
K návrhu 29 - na ktorom sa overí podpis konateľa, doložiť 2x úplné /aktuálne znenie zakladateľskej listiny so sumami v Eurách/ - stačí podpísať /nemusí sa overovať/ a 2x Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť podpis. Doporučujem zaokrúhliť na 6 639.- Eur.


Dakujem pekne, velmi ste mi pomohli
Aldan
07.12.09,08:13
Môže mi prosím niekto povedať ako sa táto zmena zaúčtuje?
Economic
07.12.09,08:53
Môže mi prosím niekto povedať ako sa táto zmena zaúčtuje?

Účtuje sa to zo zisku, resp. z iných fondov.
Dada
07.12.09,09:35
Máme to dobre zaokrúhlené? - zaokrúhlenie nadol
1. spoločnosť:
Podiely 3 x 70.000,- Sk = 210.000,- Sk
70.000,- Sk = 2.323,574321 EUR = 2.323,57 EUR
Spolu: 3 x 2323,57 = 6970,71 EUR

2. spoločnosť
Podiel 60.000,- Sk = 1991,635133 EUR = 1991,63 EUR
Podiel 140.000,- SK = 4647,148643 EUR = 4647,14 EUR
Spolu: 6.638,77 EUR
mlisa
07.12.09,09:40
Kľudne urobiť nové znenie, však do rozhodnutia sa napíše, že sa prijíma predložené úplné znenie zakladateľskej liitiny.

len upresnim ze zalezi o ake rozhodnutie ide. Ak ide o rozhodnutie jedineho spolocnika, ktore nahradza rozhodnutie valneho zhromazdenia tak ano.
Ak ide o rozhodnutie konatela o premene ZI a vkladov z SKK na Euro tak nie (konatel nemoze len tak zmenit zakladatelsku listinu, s vynimkou zmien tykajucich sa prechodu na euro)
Dada
07.12.09,09:55
Z vlastných zdrojov spoločnosti, teda účty vlastného imania: nerozdelený zisk, rezervný fond, akýkoľvek fond zo zisku, iných zdrojov :-)

Ak ak nemám zatiaľ zisk a ani fondy? Tak z čoho sa vykryjú rozdiely?
JarkaL
07.12.09,10:00
Môžu to uhradiť spoločníci.
JarkaL
07.12.09,10:02
len upresnim ze zalezi o ake rozhodnutie ide. Ak ide o rozhodnutie jedineho spolocnika, ktore nahradza rozhodnutie valneho zhromazdenia tak ano.
Ak ide o rozhodnutie konatela o premene ZI a vkladov z SKK na Euro tak nie (konatel nemoze len tak zmenit zakladatelsku listinu, s vynimkou zmien tykajucich sa prechodu na euro)
Ide o konateľa, ktorý je zároveň jediným spoločnéíkom, takže to je OK. Napíšem to samozrejme ako rozhodnutie spoločníka.
Ďakujem.
Economic
07.12.09,11:29
len upresnim ze zalezi o ake rozhodnutie ide. Ak ide o rozhodnutie jedineho spolocnika, ktore nahradza rozhodnutie valneho zhromazdenia tak ano.
Ak ide o rozhodnutie konatela o premene ZI a vkladov z SKK na Euro tak nie (konatel nemoze len tak zmenit zakladatelsku listinu, s vynimkou zmien tykajucich sa prechodu na euro)

U jednoosobových spoločností je to zväčša tak, že spoločník je zároveň konateľ. Takže kľudne sa môže odsúhlasiť aj zmena zakladateľskej listiny.
Economic
07.12.09,11:30
Ak ak nemám zatiaľ zisk a ani fondy? Tak z čoho sa vykryjú rozdiely?

spoločníci vložia do pokladne rozdiel.
Economic
07.12.09,11:32
Máme to dobre zaokrúhlené? - zaokrúhlenie nadol
1. spoločnosť:
Podiely 3 x 70.000,- Sk = 210.000,- Sk
70.000,- Sk = 2.323,574321 EUR = 2.323,57 EUR
Spolu: 3 x 2323,57 = 6970,71 EUR

2. spoločnosť
Podiel 60.000,- Sk = 1991,635133 EUR = 1991,63 EUR
Podiel 140.000,- SK = 4647,148643 EUR = 4647,14 EUR
Spolu: 6.638,77 EUR

O.K.
va1ke
07.12.09,12:27
Ahojte, chcela by som sa opýtať jednu vec:
robím aj ja premenu menovitej hodnoty.
ZI som premenila na celé Eur. To mi je jasné. Ale v spoločenskej zmluve mám aj také, že ZI nesmie klesnú po 200tis Sk a hodnota jedného hlasu je 1000Sk aj toto mám premeniť na Eur. ak áno tak to mám urobiť valným zhromaždením?
Economic
07.12.09,12:32
Ahojte, chcela by som sa opýtať jednu vec:
robím aj ja premenu menovitej hodnoty.
ZI som premenila na celé Eur. To mi je jasné. Ale v spoločenskej zmluve mám aj také, že ZI nesmie klesnú po 200tis Sk a hodnota jedného hlasu je 1000Sk aj toto mám premeniť na Eur. ak áno tak to mám urobiť valným zhromaždením?

ZI nesmie klsenúť pod 5 000.- Eur, výška jedného spoločníka nesmie byť menšia ako 750.- Eur.
Každý spoločník má ja 1.- Euro alebo 10.-Eur alebo 100.- Eur jeden hlas.
Na toto nemusí byť VZ, len musí byť dodržaný pôvodný princíp rozhodovania VZ.
va1ke
07.12.09,12:43
A v úplnom znení spoločenskej zmluvy to mám vyčísliť v Eur alebo to mám nechať tak ako to tam mám v SKK?
Economic
07.12.09,12:46
A v úplnom znení spoločenskej zmluvy to mám vyčísliť v Eur alebo to mám nechať tak ako to tam mám v SKK?

Do úplného znenia už iba Euro.
va1ke
07.12.09,12:55
Každý spoločník má ja 1.- Euro alebo 10.-Eur alebo 100.- Eur jeden hlas.
A toto tam mám takto napísať alebo si mám vybrať, že koľko bude mať jeden hlas? Normálne som z toho jeleň.
Economic
07.12.09,13:12
Každý spoločník má ja 1.- Euro alebo 10.-Eur alebo 100.- Eur jeden hlas.
A toto tam mám takto napísať alebo si mám vybrať, že koľko bude mať jeden hlas? Normálne som z toho jeleň.


vybrať si....
va1ke
07.12.09,13:24
ok ďakujem veľmi pekne
pôjdem to podať na súd a kolky neplatím?
A ešte mám jednu otázku.
1 spoločník má 102000Sk ZI to je 3386 Eur v % to malo byť 51% ale teraz to vychádza 50,99%
2 spoloční má 98000 Zi to je 3254 Eur v % to vychádza 49%
Môžem to nechať tak, že tých 50,99% sa zaokrúhli na 51%???
viktorpp
07.12.09,13:35
K P/29 - na nej overíš podpis a k nej doložíš 2x zápisnicu s neoverenými podpismi a 2x úplné znenie SZ s neovereným podpisom u 2 a viac osobových. U jednoosobových 2x rozhodnutie jediného spoločníka s overeným podpisom a 2x úplné znenie zaklad. listiny.

Do Zbierky listín dokladáš 1x za rok :
Súvahu v mene, ktorej sa rok týka
Výkaz ziskov a strát

Tá zápisnica môže úplne jednoduchá : v hlavičke názov firmy, miesto a čas konania, prítomní, s programom lej schválenie uzávierky a na konci krátke Uznesenie, že sa schvaľuje predložená účtovná závierka.

podpisy u notara overujem iba na na formulari P29? spol. zmluva nemusi byt overena? ani v zapisnici z V.Zhr. kde doslo k rozhodnutiu o premene? som prave myslel ze vsade musia byt overene podpisy..
Moze tam byt v tej zapisnici spolu s rozhodnutim o premene menovitych hodnot aj schvalenie uctovnej zavierky? alebo to musi byt zvlast? mozem to odovzdat teda spolu?.. a netreba ani tuto zapisnicu overovat? Ď.

a co sa tyka zmeny Spol.zmluvy tak sa upravia iba vysky vkladov a zakl. imania na eura, skk sa vobec nedavaju a meni sa este nieco? dakujeeem..
Economic
07.12.09,13:42
ok ďakujem veľmi pekne
pôjdem to podať na súd a kolky neplatím?
A ešte mám jednu otázku.
1 spoločník má 102000Sk ZI to je 3386 Eur v % to malo byť 51% ale teraz to vychádza 50,99%
2 spoloční má 98000 Zi to je 3254 Eur v % to vychádza 49%
Môžem to nechať tak, že tých 50,99% sa zaokrúhli na 51%???

Tie vklady nechaj pôvodne 51 %

Pri premene sa súdny poplatok neplatí, od 1. 1. 2010 už áno.
Economic
07.12.09,13:44
podpisy u notara overujem iba na na formulari P29? spol. zmluva nemusi byt overena? ani v zapisnici z V.Zhr. kde doslo k rozhodnutiu o premene? som prave myslel ze vsade musia byt overene podpisy..
Moze tam byt v tej zapisnici spolu s rozhodnutim o premene menovitych hodnot aj schvalenie uctovnej zavierky? alebo to musi byt zvlast? mozem to odovzdat teda spolu?.. a netreba ani tuto zapisnicu overovat? Ď.

a co sa tyka zmeny Spol.zmluvy tak sa upravia iba vysky vkladov a zakl. imania na eura, skk sa vobec nedavaju a meni sa este nieco? dakujeeem..

Overuješ iba podpis na Návrhu P/29. Na zápisnici neoveruješ, ani na úplnom znení. V zápisnici môže byť aj schválenie účtovnej závierky a tú doložíš 1x /teda 1x súvaha a 1x výsledovka/ do OR a máš všetko tip-top.
va1ke
07.12.09,13:53
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Economic
07.12.09,13:53
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

Rado sa stalo.
viktorpp
07.12.09,13:56
Overuješ iba podpis na Návrhu P/29. Na zápisnici neoveruješ, ani na úplnom znení. V zápisnici môže byť aj schválenie účtovnej závierky a tú doložíš 1x /teda 1x súvaha a 1x výsledovka/ do OR a máš všetko tip-top.

super, dakujem za pomoc, uz mi to je jasnejsie..
este jedna vec ma trapi sice to tu tak celkom nepatri, ale skusim:
pisem prave zapisnicu, program je takyto:
1. schválenie účtovnej závierky za rok 2008
2. rozdelenie hospodárskeho výsledku za rok 2008
3. schválenie premeny menovitých hodnôt základného imania a vkladov spoločníkov v súvislosti s prechodom na menu Euro.

otazka k bodu 2. ak doslo v roku 2008 k strate cca -12000,-sk ako to mam dalej rozpisat v uzneseni..
alebo musi tam byt ten bod 2.? nestacilo by tam iba to schvalenie uct.zavierky? teda body 1+3 ? dakujem moc
Economic
07.12.09,13:59
super, dakujem za pomoc, uz mi to je jasnejsie..
este jedna vec ma trapi sice to tu tak celkom nepatri, ale skusim:
pisem prave zapisnicu, program je takyto:
1.schválenie účtovnej závierky za rok 2008
2.rozdelenie hospodárskeho výsledku za rok 2008
3.schválenie premeny menovitých hodnôt základného imania a vkladov spoločníkov v súvislosti s prechodom na menu Euro.

otazka k bodu 2. ak doslo v roku 2008 k strate cca -12000,-sk ako to mam dalej rozpisat v uzneseni..
alebo musi tam byt ten bod 2.? nestacilo by tam iba to schvalenie uct.zavierky? teda body 1+3 ? dakujem moc

Nemusíš tam rozpisovať, aký ste mali hodpodársky výsledok, len že sa schvaľuje účtovná závierka a hotovo.
viktorpp
07.12.09,14:05
Nemusíš tam rozpisovať, aký ste mali hodpodársky výsledok, len že sa schvaľuje účtovná závierka a hotovo.


dakujem pekne za rady..ste super..
zuzana
07.12.09,18:23
A boli najprv dvaja spoločníci a bola spravená spol.zmluva a teraz zostal iba jeden spoločník mám dať to úplné znenie spol.zmluvy alebo zaklad.listiny??
Economic
08.12.09,05:28
A boli najprv dvaja spoločníci a bola spravená spol.zmluva a teraz zostal iba jeden spoločník mám dať to úplné znenie spol.zmluvy alebo zaklad.listiny??

Ak robíš rozhodnutie jediného spoločníka, ten môže prijať rozhodnutie, že prijíma úplné znenie zakladateľskej listiny. No tak isto môže byť aj úplné znenie spoločenskej zmluvy. Urob to, čo Ti je ľahšie. Oboje je dobre.
januš1
08.12.09,06:34
Nemusíš tam rozpisovať, aký ste mali hodpodársky výsledok, len že sa schvaľuje účtovná závierka a hotovo.


Do pôsobnosti valného zhromaždenia patrí okrem schválenia účtovnej závierky aj rozhodnutie o rozdelení zisku alebo úhrade strát. Pokiaľ VZ toto rozhodnutie neurobí, tak účtovníci nemajú na základe čoho previesť výsledok hospodárenia na účet nerozdeleného zisku alebo neuhradenej straty.
januš1
08.12.09,06:37
mimotemy
super, dakujem za pomoc, uz mi to je jasnejsie..
este jedna vec ma trapi sice to tu tak celkom nepatri, ale skusim:
pisem prave zapisnicu, program je takyto:
1.schválenie účtovnej závierky za rok 2008
2.rozdelenie hospodárskeho výsledku za rok 2008
3.schválenie premeny menovitých hodnôt základného imania a vkladov spoločníkov v súvislosti s prechodom na menu Euro.

otazka k bodu 2. ak doslo v roku 2008 k strate cca -12000,-sk ako to mam dalej rozpisat v uzneseni..
alebo musi tam byt ten bod 2.? nestacilo by tam iba to schvalenie uct.zavierky? teda body 1+3 ? dakujem moc

Môžeš to naformulovať napr. takto:
K bodom 1 a 2. programu:
Konateľ spoločnosti oboznámil prítomných spoločníkov s riadnou individuálnou účtovnou závierkou spoločnosti ............. za rok 2008. Spoločnosť ............. dosiahla v roku 2008 náklady ......... Sk, výnosy .......... Sk a stratu – 12 000 Sk. Konateľ spoločnosti navrhol stratu za rok 2008 vo výške – 12 000,.. Sk (- ...........,.. €) uhradiť prevodom na účet neuhradenej straty minulých rokov. Bolo dané o návrhu hlasovať. Predseda valného zhromaždenia skonštatoval, že riadna účtovná závierka spoločnosti a vysporiadanie straty za rok 2008 boli schválené všetkými prítomnými spoločníkmi.

Bolo prijaté nasledovné uznesenie č. 1:

Valné zhromaždenie spoločnosti schválilo 100 percentami všetkých hlasov spoločníkov (formulácia záleží od toho, čo máš uvedené v SZ) riadnu individuálnu účtovnú závierku spoločnosti za rok 2008 a úhradu straty za rok 2008 vo výške – 12 000,.. Sk (- ............,.. €) na účet neuhradenej straty minulých rokov.
Economic
08.12.09,06:40
Do pôsobnosti valného zhromaždenia patrí okrem schválenia účtovnej závierky aj rozhodnutie o rozdelení zisku alebo úhrade strát. Pokiaľ VZ toto rozhodnutie neurobí, tak účtovníci nemajú na základe čoho previesť výsledok hospodárenia na účet nerozdeleného zisku alebo neuhradenej straty.

My sme sa bavili o zápisnici z VZ, ktorá sa vyhotovuje hlavne k vôli premene na Euro a tá časť o hospodárskom výsledku sa týkala "okecania" doloženia účtovnej závierky do Zbierky listín. Je mi úplne jasné, že seriózne valné zhromaždenie rozhodne o rozdelení zisku alebo úhrade strát aj v serióznom čase a túto informáciu odovzdá aj účtovníkovi. Je to dôležitá informácia.
januš1
08.12.09,07:04
My sme sa bavili o zápisnici z VZ, ktorá sa vyhotovuje hlavne k vôli premene na Euro a tá časť o hospodárskom výsledku sa týkala "okecania" doloženia účtovnej závierky do Zbierky listín. Je mi úplne jasné, že seriózne valné zhromaždenie rozhodne o rozdelení zisku alebo úhrade strát aj v serióznom čase a túto informáciu odovzdá aj účtovníkovi. Je to dôležitá informácia.

Už som si prečítala aj pôvodný Viktorov príspevok a už rozumiem, o čo mu išlo. Na druhej strane nie celkom rozumiem, prečo by Viktor uvádzal v programe VZ aj prvé dva body, keby to mali dávno uzavreté. Ale to už je naozaj mimo témy.
mlisa
08.12.09,07:15
U jednoosobových spoločností je to zväčša tak, že spoločník je zároveň konateľ. Takže kľudne sa môže odsúhlasiť aj zmena zakladateľskej listiny.

bez ohladu na to, ze spolocnik a konatel je ta ista osoba, konatel ma iste pravomoci, ktore nie su totozne s pravomocami spolocnika. Takze ak chce menit zakladatelsku listinu v niecom inom ako v prechode na euro, musi to nazvat rozhodnutie spolocnika, a nie to zahrnut do rozhodnutia konatela. Dana osoba totiz nema opravnenie o tom rozhodnut ako konatel, len ako spolocnik.
(viem ze to znie schyzofrenicky, ale su to proste dve rozdielne "funkcie" a treba davat pozor na to ktora o com moze rozhodnut, aj ked ich vykonava totozna osoba)
Economic
08.12.09,07:52
bez ohladu na to, ze spolocnik a konatel je ta ista osoba, konatel ma iste pravomoci, ktore nie su totozne s pravomocami spolocnika. Takze ak chce menit zakladatelsku listinu v niecom inom ako v prechode na euro, musi to nazvat rozhodnutie spolocnika, a nie to zahrnut do rozhodnutia konatela. Dana osoba totiz nema opravnenie o tom rozhodnut ako konatel, len ako spolocnik.
(viem ze to znie schyzofrenicky, ale su to proste dve rozdielne "funkcie" a treba davat pozor na to ktora o com moze rozhodnut, aj ked ich vykonava totozna osoba)

Mne to je úplne jasné, preto radšej aj premenu vkladov robím nie ako rozhodnutie konateľa ale rozhodnutie jediného spoločníka, alebo valným zhromaždením. Rozhodnutie konateľa praktizujem len vo veľmi málo prípadoch a to zvlášť vtedy, keď je problém, aby sa stretli k tomu všetci spoločníci. Vtedy je premenu výhodnejšie pre klienta urobiť aj pri viacerých spoločníkoch rozhodnutím konateľa, hoci nemá také právomoci ako spoločníci.
zuzana
08.12.09,09:11
V Návrhu č.29 treba dať ako navrhovateľa konateľa alebo uvisť firmu?
mlisa
08.12.09,09:40
Mne to je úplne jasné, preto radšej aj premenu vkladov robím nie ako rozhodnutie konateľa ale rozhodnutie jediného spoločníka, alebo valným zhromaždením. Rozhodnutie konateľa praktizujem len vo veľmi málo prípadoch a to zvlášť vtedy, keď je problém, aby sa stretli k tomu všetci spoločníci. Vtedy je premenu výhodnejšie pre klienta urobiť aj pri viacerých spoločníkoch rozhodnutím konateľa, hoci nemá také právomoci ako spoločníci.

Ja viem ze je ti to jasne, lebo to robis casto a navyse tu davas vyborne rady z praxe :) Akurat ak to tu nahodou precita niekto kto do toho az tak nevidi a mozno nevie ze existuje vobec nejake rozhodnutie jedineho spolocnika, moze ho vyjadrenie typu "U jednoosobových spoločností je to zväčša tak, že spoločník je zároveň konateľ. Takže kľudne sa môže odsúhlasiť aj zmena zakladateľskej listiny." trochu zmiast. Preto som si neodpustila trochu to upresnit :rolleyes: Ale inak s tebou suhlasim :)
domenico.office
08.12.09,10:12
V Návrhu č.29 treba dať ako navrhovateľa konateľa alebo uvisť firmu?

Odkaz od Economic: Do prvého riadku daj názov firmy a do druhého konateľa.
zuzana
08.12.09,11:26
Ďakujem, ste super.
Marian500
08.12.09,14:37
Ďakujem, ste super.
Je možné usporiadať ako súčasť návrhu(formulár 29)vklady spoločníkov napr: spoločník.č1 zápis 5000 EUR a výmaz 160000 SK a spoločník č2 zápis 4000 EUR a výmaz 40000 Sk, bez toho aby takáto zmena si nevyžadovala ďaľšie poplatky?
dakujem
Economic
08.12.09,14:54
Je možné usporiadať ako súčasť návrhu(formulár 29)vklady spoločníkov napr: spoločník.č1 zápis 5000 EUR a výmaz 160000 SK a spoločník č2 zápis 4000 EUR a výmaz 40000 Sk, bez toho aby takáto zmena si nevyžadovala ďaľšie poplatky?
dakujem

Ak máš na myslí zvýšenie vkladov a imania, tak sa poplatku nevyhneš, no môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku. V takomto prípade sa jedná o zvýšenie ZI.
Marian500
08.12.09,15:22
Ak máš na myslí zvýšenie vkladov a imania, tak sa poplatku nevyhneš, no môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku. V takomto prípade sa jedná o zvýšenie ZI.


ďakujem
??
a alternatíva taká- ZI sa nezmení - zmení sa prerozdelenie medzi spoločníkmi
Economic
08.12.09,15:29
ďakujem
??
a alternatíva taká- ZI sa nezmení - zmení sa prerozdelenie medzi spoločníkmi

Ak mali obaja spoločníci doteraz napríklad každý po 100 000.- Sk a po novom bude mať jeden 40 000.- a druhý 160 000.- /ZI ostáva v pôvodnej výške 200 000.-/ toto sa tiež považuje za spoplatnenú zmenu. Ak dobre rozumiem položenej stručnej otázke...
lidus
08.12.09,19:48
Zdravím Vás,
ja som počula niečo o automatickej premene základného imania.
Neviem, či som to pochopila správne - viete o tom niečo?
Lida
lachim1
08.12.09,20:38
Zdravím všetkých a chcel by son vedieť názor na nasledovný príklad :Aká výška ZI sro sa zapíše do OR pre sro, ak sro má ZI 600000 Sk v zložení 570 000+30000 Sk .
Pri použití zaokruhlovania nahor na celé €. pre OR by to malo byť 19 917 €´=18 921 +996.
V spol.zmluve je uvedené že suma 570 000 pozostáva z nepenažného vkladu 460 000 sk´=15 269,20 € čo je15 270 € a z penažného vkladu 110 000 =3 651,33€ čo je 3 652 €. Ak zrátam tietio dve sumy zaokruhlene nahor tak je to 18 922€. Po prirátaní
996 € za 30 000 Sk základne imanie spoločnosti v úplnom znení spol.zmluvy je 19 918 €.AKU HODNOTU MAM TLACIVOM 29 ZAPISAT DO OR 19 917 alebo 19 918 €. Podotýkam ,že nie je možné zvolať VZ ( nakolko druhy spoločnik je nedostupny) a robiť úpravy v spol.zmluve resp.
Ďakujem za Váš názor.
januš1
09.12.09,05:20
Zdravím všetkých a chcel by son vedieť názor na nasledovný príklad :Aká výška ZI sro sa zapíše do OR pre sro, ak sro má ZI 600000 Sk v zložení 570 000+30000 Sk .
Pri použití zaokruhlovania nahor na celé €. pre OR by to malo byť 19 917 €´=18 921 +996.
V spol.zmluve je uvedené že suma 570 000 pozostáva z nepenažného vkladu 460 000 sk´=15 269,20 € čo je15 270 € a z penažného vkladu 110 000 =3 651,33€ čo je 3 652 €. Ak zrátam tietio dve sumy zaokruhlene nahor tak je to 18 922€. Po prirátaní
996 € za 30 000 Sk základne imanie spoločnosti v úplnom znení spol.zmluvy je 19 918 €.AKU HODNOTU MAM TLACIVOM 29 ZAPISAT DO OR 19 917 alebo 19 918 €. Podotýkam ,že nie je možné zvolať VZ ( nakolko druhy spoločnik je nedostupny) a robiť úpravy v spol.zmluve resp.
Ďakujem za Váš názor.

Správna suma je 19 917 €. V generálnom zákone sa nikde nepíše o tom, že treba premeniť aj sumy, z ktorých vklad pozostáva, preto si myslím, že tie čiastky nepeňažného a peňažného vkladu už nemusíš riešiť. A z matematického hľadiska ani nemôžeš, pretože by Ti vyšiel nezmysel. Metóda zaokrúhľovania zdola nahor platí iba pre premenu vkladov do imania a základného imania, nie pre premeny ďalších údajov.
Economic
09.12.09,05:28
Zdravím Vás,
ja som počula niečo o automatickej premene základného imania.
Neviem, či som to pochopila správne - viete o tom niečo?
Lida


Pozri si môj príspevok č. 1322
striebro1
09.12.09,05:47
ak spolocnost hospodari so stratou stale, tak mozem zauctovat rozdiel z premeny napriklad takto 429/411?
rezervny fond ani nema tvoreny, kedze je stratova odkedy je...
existuje moznost zauctovat na ukor straty?
Economic
09.12.09,05:51
ak spolocnost hospodari so stratou stale, tak mozem zauctovat rozdiel z premeny napriklad takto 429/411?
rezervny fond ani nema tvoreny, kedze je stratova odkedy je...
existuje moznost zauctovat na ukor straty?

Ja som ten rozdiel urobila vkladom spoločníkov do pokladne.
striebro1
09.12.09,05:56
Ja som ten rozdiel urobila vkladom spoločníkov do pokladne.

zapisom 211/411 ?

alebo 211/353 a 353/411?
Economic
09.12.09,05:58
zapisom 211/411 ?

alebo 211/353 a 353/411?


211/411
striebro1
09.12.09,06:01
211/411

na prijmovy pokladnicny si dam poznamku zaokruhlenie ZI pri premene nahor????

ale u mna sa jedna o akciovu spolocnost.....to som zabudla podotknut....
Economic
09.12.09,06:03
na prijmovy pokladnicny si dam poznamku zaokruhlenie ZI pri premene nahor????

ale u mna sa jedna o akciovu spolocnost.....to som zabudla podotknut....

Fúha, tak tu som si teda nie celkom istá, ja som myslela že ide o s.r.o.
striebro1
09.12.09,06:08
v rozhodnuti spolocnosti sa pise ze menovita hodnota jednej akcie pred vykonanim premeny je 100.000,- a po vykonani premeny je 3.320.-. dalej sa v rozhodnuti pise, ze spolocnost rozdiel vykryje z prostriedkov rezervneho fondu. ja vsak rezervny fond nevidim v suvahe....tak neviem ako to mam zauctovat....mam len 413 ucet a potom 429.
Economic
09.12.09,06:14
v rozhodnuti spolocnosti sa pise ze menovita hodnota jednej akcie pred vykonanim premeny je 100.000,- a po vykonani premeny je 3.320.-. dalej sa v rozhodnuti pise, ze spolocnost rozdiel vykryje z prostriedkov rezervneho fondu. ja vsak rezervny fond nevidim v suvahe....tak neviem ako to mam zauctovat....mam len 413 ucet a potom 429.

Asi by som zobrala tú 413.
striebro1
09.12.09,06:19
pravdepodobne to tak urobim, len si musim podklady pohladat....aby som to mala podlozene niecim...)))
dakujem a pekny den zelam
Economic
09.12.09,06:21
pravdepodobne to tak urobim, len si musim podklady pohladat....aby som to mala podlozene niecim...)))
dakujem a pekny den zelam

Ďakujem. Nápodobne.
Robo31
09.12.09,09:34
Prosím vás o pomoc.
Potrebujem urobiť premenu Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.
Určite ste tu už písali postup ale nemam čas to hladať tak vás prosím ak by niekto bol taký dobrý a zopakoval mi presne ktoré dokumenty treba poslať do OR a ktoré treba overiť.
Ďakujem
MartinkoK
09.12.09,09:41
Ja by som poprosila, úradne overený podpis musí byť všetkých spoločníkov, ktorý majú vklad v s.r.o. alebo stačí len konateľa.
Economic
09.12.09,10:04
Prosím vás o pomoc.
Potrebujem urobiť premenu Premena menovitých hodnôt základného imania v s.r.o.
Určite ste tu už písali postup ale nemam čas to hladať tak vás prosím ak by niekto bol taký dobrý a zopakoval mi presne ktoré dokumenty treba poslať do OR a ktoré treba overiť.
Ďakujem

Ak ste aspoň dvaja spoločníci, urobiť VZ o premene a úplné znenie spoločenskej zmluvy. Ak je 1, tak rozhodnutie jediného spoločníka a úplné znenie ZL. Návrh P/29
Economic
09.12.09,10:05
Ja by som poprosila, úradne overený podpis musí byť všetkých spoločníkov, ktorý majú vklad v s.r.o. alebo stačí len konateľa.

Ak ste viacerí spoločníci, zápisnica ani úplné znenie sa neoveruje. Iba konateľ overí podpis na návrhu do OR.
Robo31
09.12.09,10:26
Mám NÁVRH NA ZÁPIS PREMENY a Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov.V spoločnosti som sám konatel .
Ktoré dokumenty musí overiť a ktoré musím poslať na OR????
Treba urobiť VZ a novú spoločenskú zmluvu? Treba to aj poslať do OR alebo stačí poslať len prvé dve veci s overeným podpisom??
Economic
09.12.09,10:29
Mám NÁVRH NA ZÁPIS PREMENY a Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov.V spoločnosti som sám konatel .
Ktoré dokumenty musí overiť a ktoré musím poslať na OR????
Treba urobiť VZ a novú spoločenskú zmluvu? Treba to aj poslať do OR alebo stačí poslať len prvé dve veci s overeným podpisom??

Overuješ rozhodnutie o premene 2x a 1x Návrh do OR. Úplné znenie, iba podpisuješ neoveruješ.
Robo31
09.12.09,10:40
Takže na sud musím poslať Rozhodnutie o premene a Návrh na zápis. Nakolko som vo firme sám nemusím robiť VZ???
Robo31
09.12.09,11:03
Ak ste aspoň dvaja spoločníci, urobiť VZ o premene a úplné znenie spoločenskej zmluvy. Ak je 1, tak rozhodnutie jediného spoločníka a úplné znenie ZL. Návrh P/29



Takže na sud musím poslať Rozhodnutie o premene a Návrh na zápis. Nakolko som vo firme sám nemusím robiť VZ???
Economic
09.12.09,11:47
Takže na sud musím poslať Rozhodnutie o premene a Návrh na zápis. Nakolko som vo firme sám nemusím robiť VZ???

Keď si sám : Rozhodnutie jediného spoločníka 2x - overiť
úplné znenie zakl. listiny -2x iba podpísať, netreba overovať
Návrh P/29 - Podpis na návrhu overiť - 1x sa podáva


To rozhodnutie nahrádza valné zhromaždenie.
Robo31
09.12.09,12:46
Keď si sám : Rozhodnutie jediného spoločníka 2x - overiť
úplné znenie zakl. listiny -2x iba podpísať, netreba overovať
Návrh P/29 - Podpis na návrhu overiť - 1x sa podáva


To rozhodnutie nahrádza valné zhromaždenie.
Ďakujem za radu.
A ešte jedna otázka.
Keď sme zakladali spoločnosť sme boli dvaja a urobili spoločenskú zmluvu ale medzičasom jeden spoločník z s.r.o. vystúpil a teraz neviem či má zostať spoločenská zmluva alebo to mám premenovať na ZL????
Economic
09.12.09,12:53
Ďakujem za radu.
A ešte jedna otázka.
Keď sme zakladali spoločnosť sme boli dvaja a urobili spoločenskú zmluvu ale medzičasom jeden spoločník z s.r.o. vystúpil a teraz neviem či má zostať spoločenská zmluva alebo to mám premenovať na ZL????

Buď bude to pôvodné znenie spoločenskej zmluvy, kde bude už iba jeden spoločník, alebo urobíš nové úplné znenie zakladateľskej listiny. Oboje je dobré.
Robo31
09.12.09,13:08
Buď bude to pôvodné znenie spoločenskej zmluvy, kde bude už iba jeden spoločník, alebo urobíš nové úplné znenie zakladateľskej listiny. Oboje je dobré.
Veľmi pekne ďakujem za užitočné rady!
Prajem pekný zvyšok dna.
Economic
09.12.09,13:09
Veľmi pekne ďakujem za užitočné rady!
Prajem pekný zvyšok dna.

Kedykoľvek aj na budúce....keď môžem, rada pomôžem.... :)
lachim1
09.12.09,18:48
Správna suma je 19 917 €. V generálnom zákone sa nikde nepíše o tom, že treba premeniť aj sumy, z ktorých vklad pozostáva, preto si myslím, že tie čiastky nepeňažného a peňažného vkladu už nemusíš riešiť. A z matematického hľadiska ani nemôžeš, pretože by Ti vyšiel nezmysel. Metóda zaokrúhľovania zdola nahor platí iba pre premenu vkladov do imania a základného imania, nie pre premeny ďalších údajov.

dovolim si nesúhlasiť a upozornit na § 11 odst 1. (1) Premena menovitej hodnoty vkladov do imania zo
slovenskej meny na eurá sa musí v rámci jednej právnickej
osoby uskutočniť rovnakým spôsobom a s rovnakým
zaokrúhľovaním pre všetky vklady do imania
tejto právnickej osoby s tým, žemetódou zd[/S]ola nahor sa
najskôr vykoná prepočet a zaokrúhlenie menovitej
hodnoty jednotlivých vkladov do imania na eurá a následne
sa v eurách vykoná súčet menovitých hodnôt
všetkých vkladov do imania príslušnej právnickej osoby,
ktorým sa zistí celková menovitá hodnota základného
imania tejto právnickej osoby v eurách.
a o forme vkladu hovorí spoloč.zmluva (nepenažný a penažný vklad )
Ak by som postupoval podla tvojho doporučenia nesedelo by
úplne znenie spol zmluvy .
Economic
09.12.09,19:16
dovolim si nesúhlasiť a upozornit na § 11 odst 1. (1) Premena menovitej hodnoty vkladov do imania zo
slovenskej meny na eurá sa musí v rámci jednej právnickej
osoby uskutočniť rovnakým spôsobom a s rovnakým
zaokrúhľovanímpre všetky vklady do imania
tejto právnickej osoby s tým, žemetódou zd[/S]ola nahor sa
najskôr vykoná prepočet a zaokrúhlenie menovitej
hodnoty jednotlivých vkladov do imania na eurá a následne
sa v eurách vykoná súčet menovitých hodnôt
všetkých vkladov do imania príslušnej právnickej osoby,
ktorým sa zistí celková menovitá hodnota základného
imania tejto právnickej osoby v eurách.
a o forme vkladu hovorí spoloč.zmluva (nepenažný a penažný vklad )
Ak by som postupoval podla tvojho doporučenia nesedelo by
úplne znenie spol zmluvy .

Presne tak, u všetkých spoločníkov musí platiť rovnaké pravidlo !!!
januš1
10.12.09,07:20
dovolim si nesúhlasiť a upozornit na § 11 odst 1. (1) Premena menovitej hodnoty vkladov do imania zo
slovenskej meny na eurá sa musí v rámci jednej právnickej
osoby uskutočniť rovnakým spôsobom a s rovnakým
zaokrúhľovanímpre všetky vklady do imania
tejto právnickej osoby s tým, žemetódou zd[/S]ola nahor sa
najskôr vykoná prepočet a zaokrúhlenie menovitej
hodnoty jednotlivých vkladov do imania na eurá a následne
sa v eurách vykoná súčet menovitých hodnôt
všetkých vkladov do imania príslušnej právnickej osoby,
ktorým sa zistí celková menovitá hodnota základného
imania tejto právnickej osoby v eurách.
a o forme vkladu hovorí spoloč.zmluva (nepenažný a penažný vklad )
Ak by som postupoval podla tvojho doporučenia nesedelo by
úplne znenie spol zmluvy .

Definícia vkladu je v § 59 ods. 1 ObZ: „Vkladom spoločníka je súhrn peňažných prostriedkov (ďalej len "peňažný vklad") a iných peniazmi oceniteľných hodnôt (ďalej len "nepeňažný vklad"), ktoré spoločník vkladá do spoločnosti a podieľa sa nimi na výsledku podnikania spoločnosti.“ Slovné spojenie peňažný a nepeňažný vklad vyjadruje iba formu, v akej je vklad spoločníka do spoločnosti vložený, nie je to však synonymum pre "vklad do imania", ktorý je použitý v generálnom zákone. Myslím si, že tomu rozumiem správne, ale môžeme o tom ešte debatovať :)
hronka
10.12.09,10:48
Ahojte,
ja by som sa len rada utvrdila v jednej veci. Jednoosobová s.r.o., ZI 200 000 SK, po premene so zaokrúhlením na celé € nahor je to suma 6 639 €. Musím rozdiel, ktorý vznikol prepočtom, teda 0,22 centov preúčtovať z nerozdeleného zisku? A keby som použila sumu 6 638,78 bolo by to v poriadku bez akéhokoľvek účtovania?
Ďakujem
Economic
10.12.09,11:07
Ahojte,
ja by som sa len rada utvrdila v jednej veci. Jednoosobová s.r.o., ZI 200 000 SK, po premene so zaokrúhlením na celé € nahor je to suma 6 639 €. Musím rozdiel, ktorý vznikol prepočtom, teda 0,22 centov preúčtovať z nerozdeleného zisku? A keby som použila sumu 6 638,78 bolo by to v poriadku bez akéhokoľvek účtovania?
Ďakujem

Áno presne tak. Oba spôsoby môžu byť.
majernikova
10.12.09,11:50
Ahojte, nie som istá či som v správnej téme s mojou otázkou, tak mi prepáčte. Potrebujem spraviť premenu ZI a zapísať to na OR, no teraz som sa dopočula , že stačí ak pošlem na OR "súhlas " s prepočtom menovitých hodnôt a notárom overeným podpisom. Ozaj to stačí?
Ďakujem za odpoveď
Economic
10.12.09,11:56
Ahojte, nie som istá či som v správnej téme s mojou otázkou, tak mi prepáčte. Potrebujem spraviť premenu ZI a zapísať to na OR, no teraz som sa dopočula , že stačí ak pošlem na OR "súhlas " s prepočtom menovitých hodnôt a notárom overeným podpisom. Ozaj to stačí?
Ďakujem za odpoveď



Pozri si môj príspevok č. 1322
pajbelko
10.12.09,17:43
Citala som si tu prispevky, tiez robim premeny, zaujala ma jedna vec, mam jednoosobovu s.r.o. kde spolocnik je zaroven aj konatel. V rozhodnuti o premene som pouzila 'rozhodnutie jediného spoločníka a konateľa obchodnej spoločnosti ' Cize spravne by malo byt iba 'rozhodnutie konatela' ? Alebo to nie je az taky problem, ked to posielam takto formulovane. Dakujem za nazor
Economic
10.12.09,17:46
Citala som si tu prispevky, tiez robim premeny, zaujala ma jedna vec, mam jednoosobovu s.r.o. kde spolocnik je zaroven aj konatel. V rozhodnuti o premene som pouzila 'rozhodnutie jediného spoločníka a konateľa obchodnej spoločnosti ' Cize spravne by malo byt iba 'rozhodnutie konatela' ? Alebo to nie je az taky problem, ked to posielam takto formulovane. Dakujem za nazor

Keď je to jedna a tá istá osoba konateľ aj spoločník, aj ja to robím tak, že je rozhodnutie jediného spoločníka a konateľa zároveň. Takže môže byť. Nezabudni overiť na ňom podpis konateľa.
pajbelko
10.12.09,18:11
Dakujem, pekny vecer
tuta
10.12.09,18:22
Ešte v júni som robila súhlas na premenu menovitej hodnoty zo Sk na €, formulár 29. Klient to bol overiť u notára, ale samozrejme založil doma. :confused:
Dnes mi to doniesol, že čo s tým. Tak teraz uvažujem či musím napísať nový súhlas, alebo môžem poslať ten pôvodný s overeným podpisom z júna 2009.
Anulka
10.12.09,19:53
Robím zmenu ZI z SK na EURO vo forme rozhodnutia konateľa. Zároveň vyhotovujem úplné znenie spoločenskej zmluvy - sú potrebné na úplnom znení spoločenskej zmluvy podpisy spoločníkov, alebo stačí aktuálny dátum a podpis konateľa? Ďakujem za odpoveď.
JarkaL
10.12.09,20:16
Stačí podpis konateĺa, on je zodpovedny za aktuálne znenie SZ.
jozka56
10.12.09,20:24
Ešte v júni som robila súhlas na premenu menovitej hodnoty zo Sk na €, formulár 29. Klient to bol overiť u notára, ale samozrejme založil doma. :confused:
Dnes mi to doniesol, že čo s tým. Tak teraz uvažujem či musím napísať nový súhlas, alebo môžem poslať ten pôvodný s overeným podpisom z júna 2009.
Pošli.
zuzana
11.12.09,07:21
Kde preúčtujem rozdiel ktorý mi vznikol ak mám v účtovníctve ZI 6638,78€ a po premene a zaokrúhl.na celé eurá je to 6639€ tak tých 0,22€ mám ako presne zaúčtovať?
dogicka
11.12.09,08:20
Prosím o radu. Upravujem zakladateľskú listinu na eurá. Mám tam v Sk okrem ZI aj čiastku rezervného fondu a predpokladané náklady na založenie spoločnosti. Aj tieto dve sumy mám prepočítať na Eur? Možno sa pýtam hlúpo, ale nie som právnik..:) ďakujem Eva
myma
11.12.09,09:23
Dobrý deň!
Mám s.r.o. s dvomi spoločníkmi a jedným konateľom. Stačí mi pre zápis do OR nasledovné?
- vyplnená príloha P29 s overeným podpisom konateľa
- Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty... s overeným podpisom konateľa?
Čiže nemusím priložiť žiadnu zápisnicu z valného zhromaždenia?
Spoločenskú zmluvu zašlem do zbierky až v roku 2010
Ďakujem za odpoveď.
dogicka
11.12.09,09:50
Prosím o radu. Upravujem zakladateľskú listinu na eurá. Mám tam v Sk okrem ZI aj čiastku rezervného fondu a predpokladané náklady na založenie spoločnosti. Aj tieto dve sumy mám prepočítať na Eur? Možno sa pýtam hlúpo, ale nie som právnik..:) ďakujem Eva

Prosím Vám, ako ste riešili takýto prípad?
JarkaL
11.12.09,09:57
Ja som prepočítala aj predpokladané náklady, veď mena Skk už k dátumu vypracovania novej SZ už neexistuje. Tiež nie som právnik, ale niekde to tu písala economic a tej verím na 100%.
Katarina
11.12.09,10:22
Prosím pekne premieňam smerom nahor 140 0000,- Sk = 4 648 Eur,
60 000,- Sk = 1 992 Eur. Spolu 200 000,- = 6 640 Eur.

Je to správne, dnes mi to vôbec nemyslí som ako vygumovaná.
myma
11.12.09,10:34
Dobrý deň!
Mám s.r.o. s dvomi spoločníkmi a jedným konateľom. Stačí mi pre zápis do OR nasledovné?
- vyplnená príloha P29 s overeným podpisom konateľa
- Rozhodnutie o premene menovitej hodnoty... s overeným podpisom konateľa?
Čiže nemusím priložiť žiadnu zápisnicu z valného zhromaždenia?
Spoločenskú zmluvu zašlem do zbierky až v roku 2010
Ďakujem za odpoveď.
Prosím, poradíte niekto? Ďakujem.
JarkaL
11.12.09,10:37
Prosím, poradíte niekto? Ďakujem.

Ja si myslím, že treba teraz podať aj spol. zmluvu v aktuálnom znení.
Takže:
1xNávrh...- overený podpis konateľa
2xRozhodnutie...-overený podpis konateľa
2xSpol. zmluva v akt. znení - stačí podpis konateľa neoverený
myma
11.12.09,10:51
Ja si myslím, že treba teraz podať aj spol. zmluvu v aktuálnom znení.
Takže:
1xNávrh...- overený podpis konateľa
2xRozhodnutie...-overený podpis konateľa
2xSpol. zmluva v akt. znení - stačí podpis konateľa neoverený
Ďakujem za odpoveď.
Ale podľa zákona stačí spoločenskú zmluvu poslať aj budúci rok
alebo sa mýlim?
Už som z toho celá pomýlená. Ďakujem.
dogicka
11.12.09,10:52
Ja som prepočítala aj predpokladané náklady, veď mena Skk už k dátumu vypracovania novej SZ už neexistuje. Tiež nie som právnik, ale niekde to tu písala economic a tej verím na 100%.

Ďakujem za radu. Ja som to tiež prepočítala, ale nebola som si tým istá. Pekný deň :o
zuzana
11.12.09,11:17
Kde preúčtujem rozdiel ktorý mi vznikol ak mám v účtovníctve ZI 6638,78€ a po premene a zaokrúhl.na celé eurá je to 6639€ tak tých 0,22€ mám ako presne zaúčtovať?

Môžete mi poradiť ohľadne tohto prípadu?
tuta
11.12.09,17:27
Ak je suma zapísaného základného imania v eurách v Obchodnom registri väčšia ako suma v účtovníctve, rozdiel sa účtuje na ťarchu účtovnou jednotkou ustanoveného účtu vlastného imania (428, 413, 421, 422) a súvzťažne v prospech účtu 411 – Základné imanie. Ak je suma zapísaného základného imania menšia ako suma v účtovníctve, rozdiel sa účtuje na ťarchu účtu 411 – Základné imanie so súvzťažným zápisom v prospech účtu 417 - Zákonný rezervný fond z kapitálových vkladov.

Toto je výňatok z usmernenie drsr na strane 10, príklad máš uvedený na strane 11.
Celé usmernenie nájdeš tu:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/postupuct_022009.pdf
robkost
11.12.09,20:37
Dobrý večer! ja mám tiež problém a neviem teraz,ako to mám vyriešiť.Mám s.r.o ktorý má 1 spoločníka ,on je holandan a zároven aj konateľ .Ja som druhá konatelka firmy.konáme samostatne v mene spolocnosti. mozem podať zmenu zakladného imania len ja,nakolko majitel alias druhy konatel je v Holandsku a nevie overit pred notarom podpis. Ja som na Slovensku ja to viem spravit,ale neviem či to stačí.ďakujem za pomoc.
ikivi
11.12.09,20:42
Jasné. Jednoosobovka...
K návrhu 29 - na ktorom sa overí podpis konateľa, doložiť 2x úplné /aktuálne znenie zakladateľskej listiny so sumami v Eurách/ - stačí podpísať /nemusí sa overovať/ a 2x Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť podpis. Doporučujem zaokrúhliť na 6 639.- Eur.

Prepacte, chcela by som sa spytat, ci toto vsetko staci zaslat postou s dorucenkou, alebo to treba podat osobne. Je potrebny k tomu nejaky sprievodny list?
Dakujem
Economic
12.12.09,07:30
Prepacte, chcela by som sa spytat, ci toto vsetko staci zaslat postou s dorucenkou, alebo to treba podat osobne. Je potrebny k tomu nejaky sprievodny list?
Dakujem


K Návrhu na zápis premeny netreba žiadny sprievodný list, samozrejme to stačí poslať doporučene, nemusí sa to osobne podávať.
robkost
12.12.09,08:27
Dobrý deň! ja mám tiež problém a neviem teraz,ako to mám vyriešiť.Mám s.r.o ktorý má 1 spoločníka ,on je holandan a zároven aj konateľ .Ja som druhá konatelka firmy.konáme samostatne v mene spolocnosti. mozem podať zmenu zakladného imania len ja,nakolko majitel alias druhy konatel je v Holandsku a nevie overit pred notarom podpis. Ja som na Slovensku ja to viem spravit,ale neviem či to stačí.ďakujem za pomoc.
Economic
12.12.09,08:47
Dobrý deň! ja mám tiež problém a neviem teraz,ako to mám vyriešiť.Mám s.r.o ktorý má 1 spoločníka ,on je holandan a zároven aj konateľ .Ja som druhá konatelka firmy.konáme samostatne v mene spolocnosti. mozem podať zmenu zakladného imania len ja,nakolko majitel alias druhy konatel je v Holandsku a nevie overit pred notarom podpis. Ja som na Slovensku ja to viem spravit,ale neviem či to stačí.ďakujem za pomoc.

Ahoj. Keď si tiež konateľka a konáte každý konateľ samostatne, stačí keď to urobíš Ty.
tibor1000
12.12.09,14:44
Dobrý deň, prosím Vás, keď máme v zápisnici z mimor. VZ uvedenú kolkonku prítomní, aj s podpismi spoločníkov a konateľov, netreba už k zápisnici prikladať prezenčnú listinu?
Economic
12.12.09,14:48
Prosím, poradíte niekto? Ďakujem.

Keď je rozhodnutie konateľa, resp. jedného spoločníka, nemusí byť VZ + k tomu ešte úplné znenie...
Economic
12.12.09,14:49
Dobrý deň, prosím Vás, keď máme v zápisnici z mimor. VZ uvedenú kolkonku prítomní, aj s podpismi spoločníkov a konateľov, netreba už k zápisnici prikladať prezenčnú listinu?

Pokiaľ sú prítomní podpísaní priamo na zápisnici, netreba prezenčnú listinu.
tibor1000
12.12.09,14:54
Ďakujem Ti moc:)
robkost
12.12.09,18:44
ďakujem ECONOMIC,za rýchlu odpoveď! pomohla mi v mojej nočnej more.
Robkost
Economic
12.12.09,18:46
ďakujem ECONOMIC,za rýchlu odpoveď! pomohla mi v mojej nočnej more.
Robkost

Som tu od toho, aby som pomohla. Teším sa vždy, keď viem, že moje rady pomôžu.
ikivi
13.12.09,07:26
K Návrhu na zápis premeny netreba žiadny sprievodný list, samozrejme to stačí poslať doporučene, nemusí sa to osobne podávať.
Dakujem velmi pekne za radu, ste super
Adula
13.12.09,11:21
Spoločnosť bola založená formou notárskej zápisnice - zakladateľská listina, stačí teraz keď dám názov zakladateľská listina a všetko ostatné prepíšem? A ešte v notárskej je zápis že spoločnosť bude s.r.o., a teraz to bude správne ked napíšem, že spoločnosť je s.r.o.? A takisto sa menilo sídlo pred rokom, tak stačí, ked to napíšem už len správne?Po prečítaní príspevkov by som povedala, že tak by to malo byť. Ďakujem.
Economic
13.12.09,11:30
Spoločnosť bola založená formou notárskej zápisnice - zakladateľská listina, stačí teraz keď dám názov zakladateľská listina a všetko ostatné prepíšem? A ešte v notárskej je zápis že spoločnosť bude s.r.o., a teraz to bude správne ked napíšem, že spoločnosť je s.r.o.? A takisto sa menilo sídlo pred rokom, tak stačí, ked to napíšem už len správne?Po prečítaní príspevkov by som povedala, že tak by to malo byť. Ďakujem.

Samozrejme stačí, úplné znenie má kopírovať aktuálny stav, tak aj sídlo treba napísať také, aké je teraz. Dobre čítate príspevky...
Adula
13.12.09,12:13
Ďakujem veľmi pekne. Veľmi prehľadne je to v tejto téme rozpísané, vzvlášť tvoje príspevky. Diki.
Deni
14.12.09,11:27
Prosím Vás ak máte niekto chvíľku čas a ste už v týchto veciach zbehlí, napíšte mi čo všetko treba poslať na OR a aké podpisy treba, keď chcem podať návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro. Sme s.r.o., štyria konatelia, každý môže konať samostatne. Už dlho čítam rôzne príspevky a výsledok žiadny. Moc Ďakujem!
Economic
14.12.09,11:29
Prosím Vás ak máte niekto chvíľku čas a ste už v týchto veciach zbehlí, napíšte mi čo všetko treba poslať na OR a aké podpisy treba, keď chcem podať návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro. Sme s.r.o., štyria konatelia, každý môže konať samostatne. Už dlho čítam rôzne príspevky a výsledok žiadny. Moc Ďakujem!

Popozeraj moje príspevky v tejto téme, určite nájdeš odpovede na všetky otázky. Čas je vzácny....
Economic
14.12.09,11:50
Prosím Vás ak máte niekto chvíľku čas a ste už v týchto veciach zbehlí, napíšte mi čo všetko treba poslať na OR a aké podpisy treba, keď chcem podať návrh na premenu menovitej hodnoty vkladov a základného imania z sk na euro. Sme s.r.o., štyria konatelia, každý môže konať samostatne. Už dlho čítam rôzne príspevky a výsledok žiadny. Moc Ďakujem!

Asi najjednoduchšie bude urobiť premenu Rozhodnutím jedného konateľa, urobiť úplné znenie SZ a podať Návrh P/29. Do konca roku je to bez súdneho poplatku. Podpis sa overuje na rozhodnutí konateľa 2x a na návrhu 1x. Úplné znenie stačí podpísať, nemusí sa overovať.
M7771
14.12.09,12:13
Dobry den vospolok

Ulne znenie spol.zmluvy ma mat aj ten nazov ze Uplne znenie spol zmluvy alebo staci len Spolocenka zmluva o zalozeni spol. s ruc. obm.tak ako to je v 1 originale ?

Nerozumiem ako je mozne teraz urobit uplne znenie spol.zmluvy a popisat tam udalosti ktore sa uz stali (napr veta splati sumu 100 000 sk) a zmenit to na eura ved skutocnost bola taka ze sa tam vlozili Sk a nie eura takze podla mna to nove znenie spol.zml. nie je pravdive lebo tie eura sa tam nevlozili.

vie mi niekto odpovedat na tieto otazky
dakujem
adazary
14.12.09,12:27
Economic a ako prosím zmenín SZ-som konateľ a v zmluve sa všade uvádza rozhodnutie spoločníka :-(( Spoločník je 100% materská firma. Ďakujem
JankaO
14.12.09,12:32
Economic a ako prosím zmenín SZ-som konateľ a v zmluve sa všade uvádza rozhodnutie spoločníka :-(( Spoločník je 100% materská firma. Ďakujem
SZ môžu zmeniť len spoločníci.
Deni
14.12.09,12:45
Ďakujem za rýchlu odpoveď :)
Economic
14.12.09,13:07
Economic a ako prosím zmenín SZ-som konateľ a v zmluve sa všade uvádza rozhodnutie spoločníka :-(( Spoločník je 100% materská firma. Ďakujem

Konateľ rozhodne len o premene vkladu a ZI z Sk na Euro nemení spoločenskú zmluvu do slova. To že sa prepíšu sumy z Sk na Euro nie je zmena spoločenskej zmluvy, len úplné znenie a to vyhotovuje konateľ a podpisuje.
Economic
14.12.09,13:10
Dobry den vospolok

Ulne znenie spol.zmluvy ma mat aj ten nazov ze Uplne znenie spol zmluvy alebo staci len Spolocenka zmluva o zalozeni spol. s ruc. obm.tak ako to je v 1 originale ?

Nerozumiem ako je mozne teraz urobit uplne znenie spol.zmluvy a popisat tam udalosti ktore sa uz stali (napr veta splati sumu 100 000 sk) a zmenit to na eura ved skutocnost bola taka ze sa tam vlozili Sk a nie eura takze podla mna to nove znenie spol.zml. nie je pravdive lebo tie eura sa tam nevlozili.

vie mi niekto odpovedat na tieto otazky
dakujem

Úplné znenie je len aktuálny stav. To že niečo bude splatené, tam neuvádzaš, nakoľko to už určite splatené je. Musíš to prispôsobiť aktuálnemu stavu. U 100 000.- Sk štandardne všetkým robím metódou zdola nahor a vklad je 3 320.- a ZI je potom 6 640.- Eur.
Adula
14.12.09,13:12
Takže vlastne úplne znenie spoločenskej zmluvy, je hlavne to, že ju vlastne od slova do slova prepíšeme a len premením z Skk na Eur, však?
Economic
14.12.09,13:15
Takže vlastne úplne znenie spoločenskej zmluvy, je hlavne to, že ju vlastne od slova do slova prepíšeme a len premením z Skk na Eur, však?

Áno všade tam, kde to treba a pozor na rozhodovanie VZ, to musí byť zachované tak aby nedošlo k zmene rozhodovania, ale ak doteraz bolo že na 1000.- Sk je jeden hlas po novom môžeš dať na každé 1.-Euro /alebo 10.- Eur/ má spoločník jeden hlas.
M7771
14.12.09,13:27
Úplné znenie je len aktuálny stav. To že niečo bude splatené, tam neuvádzaš, nakoľko to už určite splatené je. Musíš to prispôsobiť aktuálnemu stavu. U 100 000.- Sk štandardne všetkým robím metódou zdola nahor a vklad je 3 320.- a ZI je potom 6 640.- Eur.

Prepacte ale som z toho jelen

V spol.zmluve mam napisane :Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 100 000 sk zmenim to na : Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 3.320.- Eur

dalej mam :
Ing XY splati sumu 100 000.- sk zmenim na Ing XY splati sumu 3.320 Eur

mam to takto napisat ako som uviedol ak ano ako je mozne zmenit udalost ze som kedysi splatil 100 000 sk na napravdu ze som splatil 3320 Eur.

Z prispevkov viem ze sa tomu rozumiete ale toto mi stale nie je jasne

dakujem
Economic
14.12.09,13:31
Prepacte ale som z toho jelen

V spol.zmluve mam napisane :Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 100 000 sk zmenim to na : Ing XY sa zavazuje vlozit do spolocnosti 3.320.- Eur

dalej mam :
Ing XY splati sumu 100 000.- sk zmenim na Ing XY splati sumu 3.320 Eur

mam to takto napisat ako som uviedol ak ano ako je mozne zmenit udalost ze som kedysi splatil 100 000 sk na napravdu ze som splatil 3320 Eur.

Z prispevkov viem ze sa tomu rozumiete ale toto mi stale nie je jasne

dakujem

To, že sa niekto zaväzuje splatiť, to tam nedávať. Treba tam napísať je splatené a v akej výške. Jednoducho to pispôsobiť na aktuálny a skutočný stav.
Renka
14.12.09,13:33
Ahojte vospolok :),
ako tak pozerám, Ty si Economic dobre nadupaná(ý) , klobuk dole.
Ja sa tu tiež serkám s tými premenami menovitých hodnôt ZI a je mi nejasná už len jedna vec. Dátum na spoločenskej zmluve má byť aký? Deň zmeny alebo ostáva pôvodný? Možno blbá otázka, ale radšej sa opýtam :rolleyes:

ďakujem pekne a prajem pevné nervy, nakoľko sa nám blíži nový rok :eek:
Economic
14.12.09,13:43
Ahojte vospolok :),
ako tak pozerám, Ty si Economic dobre nadupaná(ý) , klobuk dole.
Ja sa tu tiež serkám s tými premenami menovitých hodnôt ZI a je mi nejasná už len jedna vec. Dátum na spoločenskej zmluve má byť aký? Deň zmeny alebo ostáva pôvodný? Možno blbá otázka, ale radšej sa opýtam :rolleyes:

ďakujem pekne a prajem pevné nervy, nakoľko sa nám blíži nový rok :eek:

Ďakujem. Na vyhotovenom úplnom znení taký dátum ako na zápisnici z VZ alebo rozhodnutí...
M7771
14.12.09,14:06
To, že sa niekto zaväzuje splatiť, to tam nedávať. Treba tam napísať je splatené a v akej výške. Jednoducho to pispôsobiť na aktuálny a skutočný stav.


tak uz som uplne hotovy
Ved doteraz tu vsetci pisali ze opisali doslova text starej spol zmluvy a vsade kde sa pise o sk dali len eura

takze podla teba mam zmenit budúci cas v zmluve na cas minulý.

priklad

sa zavazuje vlozit na vlozil

splati sumu na splatil

ale tu dam co : vlozil alebo splatil som eura alebo sk ??? ak dam eura tak to nie je predsa pravda lebo som vlozil Sk

prosim o vysvetlenie

srdecna vdaka
Economic
14.12.09,14:15
tak uz som uplne hotovy
Ved doteraz tu vsetci pisali ze opisali doslova text starej spol zmluvy a vsade kde sa pise o sk dali len eura

takze podla teba mam zmenit budúci cas v zmluve na cas minulý.

priklad

sa zavazuje vlozit na vlozil

splati sumu na splatil

ale tu dam co : vlozil alebo splatil som eura alebo sk ??? ak dam eura tak to nie je predsa pravda lebo som vlozil Sk
Ešte na doplnenie, ak už spoločník vklad splatil, tak treba napísať, že splatil a či v plnej výške treba uviesť presne.

prosim o vysvetlenie

srdecna vdaka

Rôzne spoločnosti, rôzne znenia, niekto to má rozpísané tak ako Ty, niekto inak.... No úplné znenie musí kopírovať aktuálny stav v spoločnosti !
Ak spoločník ten vklad už skutočne splatil, treba napísať, že splatil a že ZI je splatené v plnej výške.
JanaS.
14.12.09,19:38
Ahojte poraďáci, Economic,

možno to tu už bolo, čítala som v podstate veľkú časť, mám už všetky potrebné dokumenty no až na jeden Rozhodnutie konateľa, Návrh na zápis, mám k tomu aj sprievodný list a ešte by som sa chcela spýtať idem robiť úplne znenie Zakladateľskej listiny,na titulnej stránke napíšem Zakladateľská listina a pod to do zátvorky úplne znenie,premením hodnoty z SK na eurá. chcem sa spýtať, treba k tejto zakladateľskej listine ešte niečo iné priložiť? Dáký dodatok? V tomto som si není istá.

Ďakujem
Bina
14.12.09,20:10
Čítam jednotlivé príspevky k téme, ale neviem ako je to s firmami
ktoré sú v konkurze. V obchodnom registri mi nevedeli dať odpoveď, odkázali ma na konkurzné. Tam mi povedali, že oni s tým nepracujú, ale každý podnik, ktorý je v OR zapísaný mal by podať zmenu. Prosím poraďte.
lachim1
14.12.09,20:39
Áno všade tam, kde to treba a pozor na rozhodovanie VZ, to musí byť zachované tak aby nedošlo k zmene rozhodovania, ale ak doteraz bolo že na 1000.- Sk je jeden hlas po novom môžeš dať na každé 1.-Euro /alebo 10.- Eur/ má spoločník jeden hlas.

treba upozorniť,že ak sa jedná o zmenu hlasovania je to zmena spoločenskej zmluvy a túto musia schváliť spoločníci na VZ .Ak premenu Sk na € realizuje štatutár nemôže urobiť premenu hlasovania z Sk na € pretože toto je iba v právomoci VZ. Preto by suma mala ostat v Sk aj v úplnom zneni SZ kde vklady spločníkov budu uvedene v €
denyno
14.12.09,23:33
Zdravím všetkých poraďákov... Ste SUPER, všetkým vrelé dík za ochotu pomôcť ostatným a za "stratený" čas... Žiaľ mne to nič nepomohlo, nakoľko som sa nedostal nakoniec všetkých príspevkov lebo ich je na cca 150 stranách po cca 30 príspevkov strašne veľa... Iba odporúčanie... nezišlo by sa to radšej spraviť :

1 - zmena imania sro jedného konateľa
2 - zmena imania sro viacerých konateľov
3 - zme imania as
.
.
.
.
atď....


Len do budúcna, toto je fakt že už maximálne neprehľadné.... Veľa úspechov všetkým, zároveň šťastné a veselé a šťastný nový rok... A nech je lepší ako všetky tie predošlé....



p.s. žiaľ musím osloviť právnika....


HNY 2010.... Roman....
M7771
15.12.09,07:40
prosim vas o pomoc:

dava sa do uplneho znenia spol zmluvy aj odsek ktory bol v povodnej spol zmluve o predpokladanych nakladoch spolocnosti suvisiace s jej zalozenim
ak sa tam dava tak sa tiez meni suma z sk na euro alebo to ostava v sk

dakujem
domenico.office
15.12.09,07:52
Áno, tiež tú sumu zmeň na eurá. Úplné znenie kopíruje súčasný stav a oficiálnu menu máme Euro.
M7771
15.12.09,08:14
Áno, tiež tú sumu zmeň na eurá. Úplné znenie kopíruje súčasný stav a oficiálnu menu máme Euro.


dakujem
ale unika mi logika toho celeho ,tie peniaze na zalozenie su uz dajme tomu minute a minute boli sk a nie eura, preco mam v novom zneni zmluvy klamat ?
M7771
15.12.09,10:49
POMOOOC

V tlacive na premenu P29 su kolonky:

zakladne imanie
schvalene zakladne imanie

maju sa vyplnit obidve rovnakou sumou alebo v com je medzi nimi rozdiel

dakujem
Janca
15.12.09,12:08
Prosím poradiť ešte v tomto prípade:
jednoosobová s.r.o. Zuzka Mrkvičková. Konateľ je ale iná osoba - Janka Pekná, ktorá rozhoduje samostatne. Má byť v zápise z VZ rozhodnutie Zuzky, že poveruje Janku na zaslanie zmien do ORSR a overí sa podpis na zápisnici, ktorú podpíše Zuzka ? (zašlem 2x) K tomu priložím úplné znenie SZ, ktorú podpíše a overí Janka (zašlem 2x) a návrh, ktorý tiež podpíše Janka ? (zašlem 1x)
Ďakujem za trpezlivosť
batorek
15.12.09,12:41
Dobrý deň.
Chcem poslať doklady do OR, ale ešte sa niečo spýtam,je to dvojosobobá s.r.o. vklad mali 200 tis. po prepočte je to 6638,78 €.takto som to napísala aj na doklady. takto to aj v účtov. po prepočte čo automat. tak prehodilo. Musí sa niečo s tou somou
ešte niečo robiť v účt. alebo to zostane tak ako to posialám do OR. Keď to prepoč.naspäť na Sk tam chýba niečo do 200 tis.
Aj v rozhodnutí som dala sumu premeny 6638,78 €. Prosím uistite ma, že je to dobre. Ďakujem batorek
M7771
15.12.09,12:47
Prosim o pomoc

Predpokladane naklady na zriadenie v povodnej zmluve boli 50 000 sk
Mozem to v Uplnej spol.zmluve zaokruhlit na cele eura nahor cize na
1660 eur alebo to musi byt 1659,70 eur

dakujem
M7771
15.12.09,13:29
Prosim o pomoc

Predpokladane naklady na zriadenie v povodnej zmluve boli 50 000 sk
Mozem to v Uplnej spol.zmluve zaokruhlit na cele eura nahor cize na
1660 eur alebo to musi byt 1659,70 eur

dakujem


pomoze prosim niekto
Economic
15.12.09,13:49
Prosim o pomoc

Predpokladane naklady na zriadenie v povodnej zmluve boli 50 000 sk
Mozem to v Uplnej spol.zmluve zaokruhlit na cele eura nahor cize na
1660 eur alebo to musi byt 1659,70 eur

dakujem

Môže byť aj 1 660.-
Economic
15.12.09,13:56
Prosím poradiť ešte v tomto prípade:
jednoosobová s.r.o. Zuzka Mrkvičková. Konateľ je ale iná osoba - Janka Pekná, ktorá rozhoduje samostatne. Má byť v zápise z VZ rozhodnutie Zuzky, že poveruje Janku na zaslanie zmien do ORSR a overí sa podpis na zápisnici, ktorú podpíše Zuzka ? (zašlem 2x) K tomu priložím úplné znenie SZ, ktorú podpíše a overí Janka (zašlem 2x) a návrh, ktorý tiež podpíše Janka ? (zašlem 1x)
Ďakujem za trpezlivosť

Keď je jediná zakladateľka, urobí rozhodnutie jediného spoločníka o premene a poverí konateľku podaním Návrhu na zápis prmeny. Nerobí sa tam valné zhromaždenie. Na rozhodnutí spoločníka overí podpis spoločníčka a Návrh podá konateľka, kde overí ona podpis. Aj keď má právomoc konateľka urobiť rozhodnutie premene. Tiež sa to overuje. Obe Rozhodnutia sú dobré.
Economic
15.12.09,13:57
POMOOOC

V tlacive na premenu P29 su kolonky:

zakladne imanie
schvalene zakladne imanie

maju sa vyplnit obidve rovnakou sumou alebo v com je medzi nimi rozdiel

dakujem


Vo všetkých kolonkách rovnaké čísla.
Economic
15.12.09,13:58
Ahojte poraďáci, Economic,

možno to tu už bolo, čítala som v podstate veľkú časť, mám už všetky potrebné dokumenty no až na jeden Rozhodnutie konateľa, Návrh na zápis, mám k tomu aj sprievodný list a ešte by som sa chcela spýtať idem robiť úplne znenie Zakladateľskej listiny,na titulnej stránke napíšem Zakladateľská listina a pod to do zátvorky úplne znenie,premením hodnoty z SK na eurá. chcem sa spýtať, treba k tejto zakladateľskej listine ešte niečo iné priložiť? Dáký dodatok? V tomto som si není istá.

Ďakujem

Žiadny sprievodný list. Najdôležitejší je Návrh a k nemu sú len tie prílohy.
kolett
15.12.09,14:13
Pekný večer všetkým ...na túto tému len jedna poznámočka...ak firma má už v obch. registri výšku vkladu v SK a v zátvorke informatívny údaj už aj v EUR...v takom prípad už netreba poslať návrh na premenu tvrdí to naša právnička ......:)
Economic
15.12.09,14:13
Zdravím všetkých poraďákov... Ste SUPER, všetkým vrelé dík za ochotu pomôcť ostatným a za "stratený" čas... Žiaľ mne to nič nepomohlo, nakoľko som sa nedostal nakoniec všetkých príspevkov lebo ich je na cca 150 stranách po cca 30 príspevkov strašne veľa... Iba odporúčanie... nezišlo by sa to radšej spraviť :

1 - zmena imania sro jedného konateľa
2 - zmena imania sro viacerých konateľov
3 - zme imania as
.
.
.
.
atď....


Len do budúcna, toto je fakt že už maximálne neprehľadné.... Veľa úspechov všetkým, zároveň šťastné a veselé a šťastný nový rok... A nech je lepší ako všetky tie predošlé....



p.s. žiaľ musím osloviť právnika....


HNY 2010.... Roman....

Za S.R.O. stručný PREHĽAD

1 spoločník : ak premena : rozhodnutie jediného spoločníka +
úplné znenie + P/09
2 spoločníci alebo viacerí : ak premena : zápisnica z VZ alebo rozhodnutie
konateľa s povinnosťou informovať spoločníkov o premene /musí sa zachovať pomer hlasovania/
+ úplné znenie + P/29
v oboch prípadoch ak súhlas s prepočtom - na zatiaľ stačí súhlas bez príloh, ale do 2 rokov treba doložiť potrebné dokumenty

úplné znenia sa neoverujú iba podpisujú konateľom
rozhodnutia sa overujú
Návrh na premenu - konateľ /konatelia ak konajú spoločne/ overiť
Súhlas - detto ako Návrh na premenu.


Takže také zhrnutie, aby to pomohlo viacerým, ktorí nechcú veľa čítať.

Ak môžem doporučiť, radšej teraz urobiť spôsobom PREMENY. No rozhodnutie je iba na Vás.
Economic
15.12.09,14:20
Pekný večer všetkým ...na túto tému len jedna poznámočka...ak firma má už v obch. registri výšku vkladu v SK a v zátvorke informatívny údaj už aj v EUR...v takom prípad už netreba poslať návrh na premenu tvrdí to naša právnička ......:)

Ja si myslím opak. Tá suma je len informatívna. Ak to imanie nie je zapísané na ostro na Euro, treba poslať návrh na premenu.
M7771
15.12.09,14:50
Vo všetkých kolonkách rovnaké čísla.

vdaka:)
JanaS.
15.12.09,15:16
Ecomonic ďakujem za odpoveď
scan718
15.12.09,15:17
už v tom mám guláš - souhlas s metodou prepočtu menovitej hodnoty P 30/1: navrhovatel je s.r.o. , u kterého se mění z SKK na EUR, nebo je to společník a pak na straně 2 je :stačí podpis jednoho konatele, toho , která podává návrh na zápis premeny?
Economic
15.12.09,15:39
už v tom mám guláš - souhlas s metodou prepočtu menovitej hodnoty P 30/1: navrhovatel je s.r.o. , u kterého se mění z SKK na EUR, nebo je to společník a pak na straně 2 je :stačí podpis jednoho konatele, toho , která podává návrh na zápis premeny?

Na 1. strane do prvého riadku Obchodné meno, sídlo spoločnosti
do druhého riadku meno konateľa, ktorý súhlas podpisuje.

Na druhej strane podpis jedného konateľa, za predpokladu že koná samostatne. Ak konajú spoločne dvaja, tak dvaja musia overiť podpis. Tak ako máte v OR. A aj na 2. strane je meno obchodnej spoločnosti ako pozerám.
januš1
15.12.09,20:08
prosim vas o pomoc:

dava sa do uplneho znenia spol zmluvy aj odsek ktory bol v povodnej spol zmluve o predpokladanych nakladoch spolocnosti suvisiace s jej zalozenim
ak sa tam dava tak sa tiez meni suma z sk na euro alebo to ostava v sk

dakujem


Rozhodnutie o premene rieši premenu vkladov do imania a základného imania na eurá. Tam treba urobiť premenu na euro v súlade s generálnym zákonom. Ostatné údaje môžu zostať v Sk. Nie je dôvod meniť ich na euro. Spoločenská zmluva kopíruje aktuálny stav v spoločnosti iba do tej miery, nakoľko je to potrebné, nie však úplne. Napr. údaje o prvých konateľoch zostávajú nezmenené, hoci súčasní konatelia sú iní. Podobne aj údaje o predpokladaných nákladoch na založenie spoločnosti.
Economic
15.12.09,20:13
Rozhodnutie o premene rieši premenu vkladov do imania a základného imania na eurá. Tam treba urobiť premenu na euro v súlade s generálnym zákonom. Ostatné údaje môžu zostať v Sk. Nie je dôvod meniť ich na euro. Spoločenská zmluva kopíruje aktuálny stav v spoločnosti iba do tej miery, nakoľko je to potrebné, nie však úplne. Napr. údaje o prvých konateľoch zostávajú nezmenené, hoci súčasní konatelia sú iní. Podobne aj údaje o predpokladaných nákladoch na založenie spoločnosti.

Ja som robila úplné znenie stovkám firiem a pri zmene konateľov som tam prvých konateľov nenechávala, iba tých, ktorí sú aktuálni. A predpokladané náklady tiež prepočítavam a zaokrúhľujem ani jeden takýto návrh mi neodmietli. Úplné znenie kopíruje naozaj súčasný stav v takom prípade a všetko v aktuálnej mene.
januš1
15.12.09,20:13
Prosim o pomoc

Predpokladane naklady na zriadenie v povodnej zmluve boli 50 000 sk
Mozem to v Uplnej spol.zmluve zaokruhlit na cele eura nahor cize na
1660 eur alebo to musi byt 1659,70 eur

dakujem



Keď chceš tie údaje predsa len premeniť na eurá, mal by si sa držať zásad uvedených v generálnom zákone. Ak sa nemýlim, tak by sa to malo zaokrúhliť na 6 desatinných miest. Na celé eurá nahor sa zaokrúhľujú iba vklady do imania, myslím, že iných údajov sa táto výnimka netýka. Príp. si pozri GZ.
Economic
15.12.09,20:14
Keď chceš tie údaje predsa len premeniť na eurá, mal by si sa držať zásad uvedených v generálnom zákone. Ak sa nemýlim, tak by sa to malo zaokrúhliť na 6 desatinných miest. Na celé eurá nahor sa zaokrúhľujú iba vklady do imania, myslím, že iných údajov sa táto výnimka netýka. Príp. si pozri GZ.


Je to vždy iba odhadovaná suma predpokladaných nákladov....a prepočítaná...
Majka
15.12.09,22:01
Tak sa hlasim po dlhsej dobe,podala som navrh na zapis premeny Zi, zmenu sidla firmy,zmenu adresy konatelov a prisiel mi Oznam o odmietnuti vykonat nakolko mi chyba vypisane P6 a P11
akym sposobom sa tato vec "opravuje"
KEJKA
15.12.09,22:05
vypíš celý navrh znova, uved tam evid.značku z toho oznámenia a pošli nazad.
alfafin1
15.12.09,23:55
Zdravim, precital som si znacne mnozstvo prispevkov z tejto diskusie a v podstate som si urobil znacny prehlad o tejto problematike. Zial, vsimol som si aj viacero protichodnych tvrdeni a preto sa radsej opytam, ci urobim spravne, ked urobim premenu nasledovnym sposobom:

Napr:
s.r.o. s 1 spolocnikom:
1. Navrh na zapis (1x sud-overim, 1x pre spolocnost)
2. Rozhodnutie statutarneho organu (2x sud-overim, 1x pre spolocnost)
3. Uplne znenie ZL (2x sud, 1x pre spolocnost)

V rozhodnuti urobim premenu vkladov a ZI 200.000,- SK na 6.639,- EUR (napr. pouzitim niektoreho vzoroveho rozhodnutia uvedeneho v tejto diskusii).

Upravim uplne znenie ZL, hlavne premenu vkladov a ZI, no naviac upravim:

1.
Pred upravou: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazdych 1000 SK svojho vkladu."
Po uprave: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazde 1 euro svojho vkladu."

2.
Pred upravou: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 100.000,-SK, slovom: ....".
Po uprave: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 3.320,- EUR, slovom: ...."

3.
Pred upravou: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 200.000,- SK a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 30.000,- SK."
Po uprave: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 5.000,- EUR a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 750,- EUR."

4. Predpokladane naklady suvisiace so zalozenim ponecham v SKK.

V podstatnej miere mi ide hlavne o prezistenie, ci je mozne do uplneho znenia ZL, bez nutnosti pouzitia Rozhodnutia jedineho spolocnika (pripadne VZ), dostat uvedene 3 zmeny, samozrejme okrem premeny vkladov a ZI, ktore povazujem za vybavenu vec.

V tejto diskusii som si vsimol dost protichodne nazory na uvedeny problem, tzn. ma uz niekto skusenost so zapracovanim uvedenych zmien do uplneho znenia len na zaklade rozhodnutia statutarneho organu ?

Vzhladom na to, ze sa mi jedna o premenu viacerych spolocnosti, kde su rozne kombinacie ci uz jednoosobovych alebo viacosobovych s.r.o., pripadne aj zopar a.s. a vzhladom na pokrocily cas, kedy si nemozeme dovolit urobit chyby, tak ma vo vseobecnosti zaujima hlavne forma premeny zabezpecovana konatelom (statutarnym organom), bez nutnosti zasahu spolocnikov, akcionarov, atd... ktori su vo vacsine pripadov mimo SR. Rad by som jednym ukonom urobil vsetky upravy, aby sa v buducnosti nebolo potrebne zaoberat premenou SKK na EUR.

Budem povdacny kazdemu nazoru.
Economic
16.12.09,04:47
Zdravim, precital som si znacne mnozstvo prispevkov z tejto diskusie a v podstate som si urobil znacny prehlad o tejto problematike. Zial, vsimol som si aj viacero protichodnych tvrdeni a preto sa radsej opytam, ci urobim spravne, ked urobim premenu nasledovnym sposobom:

Napr:
s.r.o. s 1 spolocnikom:
1. Navrh na zapis (1x sud-overim, 1x pre spolocnost)
2. Rozhodnutie statutarneho organu (2x sud-overim, 1x pre spolocnost)
3. Uplne znenie ZL (2x sud, 1x pre spolocnost)

V rozhodnuti urobim premenu vkladov a ZI 200.000,- SK na 6.639,- EUR (napr. pouzitim niektoreho vzoroveho rozhodnutia uvedeneho v tejto diskusii).

Upravim uplne znenie ZL, hlavne premenu vkladov a ZI, no naviac upravim:

1.
Pred upravou: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazdych 1000 SK svojho vkladu."
Po uprave: "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazde 1 euro svojho vkladu."

2.
Pred upravou: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 100.000,-SK, slovom: ....".
Po uprave: "... udeleni suhlasu konatelovi na akekolvek nakladanie s hnutelnymi, nehnutelnymi vecami a/alebo majetkovymi pravami, ktorych hodnota prevysuje sumu 3.320,- EUR, slovom: ...."

3.
Pred upravou: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 200.000,- SK a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 30.000,- SK."
Po uprave: "Pri znizeni zakladneho imania sa nesmie znizit jeho hodnota pod 5.000,- EUR a vyska vkladu kazdeho spolocnika pod 750,- EUR."

4. Predpokladane naklady suvisiace so zalozenim ponecham v SKK.

V podstatnej miere mi ide hlavne o prezistenie, ci je mozne do uplneho znenia ZL, bez nutnosti pouzitia Rozhodnutia jedineho spolocnika (pripadne VZ), dostat uvedene 3 zmeny, samozrejme okrem premeny vkladov a ZI, ktore povazujem za vybavenu vec.

V tejto diskusii som si vsimol dost protichodne nazory na uvedeny problem, tzn. ma uz niekto skusenost so zapracovanim uvedenych zmien do uplneho znenia len na zaklade rozhodnutia statutarneho organu ?

Vzhladom na to, ze sa mi jedna o premenu viacerych spolocnosti, kde su rozne kombinacie ci uz jednoosobovych alebo viacosobovych s.r.o., pripadne aj zopar a.s. a vzhladom na pokrocily cas, kedy si nemozeme dovolit urobit chyby, tak ma vo vseobecnosti zaujima hlavne forma premeny zabezpecovana konatelom (statutarnym organom), bez nutnosti zasahu spolocnikov, akcionarov, atd... ktori su vo vacsine pripadov mimo SR. Rad by som jednym ukonom urobil vsetky upravy, aby sa v buducnosti nebolo potrebne zaoberat premenou SKK na EUR.

Budem povdacny kazdemu nazoru.

1, 2, 3 v poriadku
Aj predpokladané náklady daj v Eur. Prejde to. A bude to O.K.

Len na margo toho, že je neskorá doba. Keď sa aj niekde náhodou sekneš, no podané to bude v tomto roku, má sa za konanie podané v lehote a opravíš čo by bolo zlé, bez poplatku v budúcom roku, keď by Ti prišlo odmietnutie.
nika.sum
16.12.09,05:03
Ahoj, mozem este par drobnosti: Ak je ZI 210.000Sk a po prepocte to vychadza 6970,72... mozem to pri premene zaokruhlit na 6972 alebo to musi byt 6971? (mam 2 spolocnikov a aby sa to lepsie delilo) a este mam v spol.zmluve:
- uzatváranie obchodných zmlúv o predaji i nákupe v jednom obchodnom prípade nad Sk 300.000,- a v EUR to vychadza 9958,18, chcela by som 9959,-
-uzatváranie pracovných zmlúv, ak ročná odmena presahuje SK 100.000,- , t. j. 3319,39 EUR a ja by som chcela 3320.
Mozem to tak zaokruhlit?
Economic
16.12.09,05:14
Ahoj, mozem este par drobnosti: Ak je ZI 210.000Sk a po prepocte to vychadza 6970,72... mozem to pri premene zaokruhlit na 6972 alebo to musi byt 6971? (mam 2 spolocnikov a aby sa to lepsie delilo) a este mam v spol.zmluve:
- uzatváranie obchodných zmlúv o predaji i nákupe v jednom obchodnom prípade nad Sk 300.000,- a v EUR to vychadza 9958,18, chcela by som 9959,-
-uzatváranie pracovných zmlúv, ak ročná odmena presahuje SK 100.000,- , t. j. 3319,39 EUR a ja by som chcela 3320.
Mozem to tak zaokruhlit?

Smerom nahor najbližšie na 1 celé Euro, teda 6 971.-
V tých obchodných prípadoch môžeš dať 9 959.- no bude dobre, keď urobíš VZ a odsúhlasia si to všetci spoločníci, to isté o pracovných zmluvách. Pre istotu. Môže sa to považovať za zmenu spoločenskej zmluvy, no takú, ktorá sa nezapisuje do OR, ale aj tak ju musí schváliť VZ. Čiže toto by som nerobila rozhodnutím konateľa. O.K. ?
scan718
16.12.09,05:27
Máme konatele, kteří bydlí v České republice, může podpisy ověřit český notář, nebo musí být ověření od slovenského notáře?
nika.sum
16.12.09,05:38
Smerom nahor najbližšie na 1 celé Euro, teda 6 971.-
V tých obchodných prípadoch môžeš dať 9 959.- no bude dobre, keď urobíš VZ a odsúhlasia si to všetci spoločníci, to isté o pracovných zmluvách. Pre istotu. Môže sa to považovať za zmenu spoločenskej zmluvy, no takú, ktorá sa nezapisuje do OR, ale aj tak ju musí schváliť VZ. Čiže toto by som nerobila rozhodnutím konateľa. O.K. ?

Jasne spravim zapisnicu z VZ, ale asi ju treba tiez overit u notara, ked v nej schvália aj premenu ZI?
Majka
16.12.09,05:59
vypíš celý navrh znova, uved tam evid.značku z toho oznámenia a pošli nazad.

dakujem, takze vypisem znovu na novo navrh podpisat konatelom,overit podpis a podat?
Economic
16.12.09,06:03
Máme konatele, kteří bydlí v České republice, může podpisy ověřit český notář, nebo musí být ověření od slovenského notáře?

Áno môže, OR na SK to akceptuje.
Economic
16.12.09,06:04
dakujem, takze vypisem znovu na novo navrh podpisat konatelom,overit podpis a podat?

Na námietkách sa neoveruje podpis a na novom návrhu overiť.
Majka
16.12.09,06:10
[QUOTE=Economic;1235449]Na námietkách sa neoveruje podpis a na novom návrhu overiť.[/QUOTE

vypisem to nanovo + doplnim riadky kt. mi chybali a teda netreba uz overovat podpis
asi to poslem postou nakolko su velke rady na podatelniach vcera to bolo na 1h 20min. cakania
scan718
16.12.09,06:10
při kontrole výpisu z obchodného registra jsem zjistila, že tam nemáme zapsanou změnu, která proběhla v roce 2006 - přeměnu sploločníka- právnické osoby z s.r.o. na akciovú spoločnosť. Proto podávám 2 návrhy - první na změnu názvu spoločníka a druhý na premenu na EUR. U toho prvního nevím jaké mám dát datum - "navrhujem zapísať k datu" na straně 16, můžu dát zpětný datum například 10.12.2009, aby to bylo provedené před návrhem na premenu na EUR ? A jaký poplatek se platí za podání prvního návrhu?
Economic
16.12.09,06:13
Jasne spravim zapisnicu z VZ, ale asi ju treba tiez overit u notara, ked v nej schvália aj premenu ZI?

Nie. Zápisnica z VZ a ani Úplné znenie SZ alebo ZL sa neoveruje. V Tvojom prípade iba podpis na Návrhu na premenu do OR. Máš to lacnejšie.
nika.sum
16.12.09,06:13
Jasne spravim zapisnicu z VZ, ale asi ju treba tiez overit u notara, ked v nej schvália aj premenu ZI?

Ak to nerobim cez rozhodnutie ale zapisnicu z VZ, treba aby boli overene podpisy?
Economic
16.12.09,06:15
při kontrole výpisu z obchodného registra jsem zjistila, že tam nemáme zapsanou změnu, která proběhla v roce 2006 - přeměnu sploločníka- právnické osoby z s.r.o. na akciovú spoločnosť. Proto podávám 2 návrhy - první na změnu názvu spoločníka a druhý na premenu na EUR. U toho prvního nevím jaké mám dát datum - "navrhujem zapísať k datu" na straně 16, můžu dát zpětný datum například 10.12.2009, aby to bylo provedené před návrhem na premenu na EUR ? A jaký poplatek se platí za podání prvního návrhu?

Keď to podáš klasicky papierovo 66.- Eur v kolkoch, keď všetko elektronicky, tak 33.- Eur, je tam 50 % zľava. No ja by som aj premenu aj zápis tejto zmeny dala do 1 návrhu P/8, veď to tak môže byť. Predpokladám že sa bavíme o zmene v s.r.o.
Economic
16.12.09,06:19
dopisem len riadky kt. mi chybali vypisali mi kt. presne nie su uvedene


Riadky musia byť všetky !
Economic
16.12.09,06:23
Ak to nerobim cez rozhodnutie ale zapisnicu z VZ, treba aby boli overene podpisy?


Toto je zaujímavé, odpoveď je vyššie o riadok....:)