mia1
12.08.08,08:11
kedy sa plati pri bsm sudne poplatky,ktore su vypocitane zo sumy majetku?je mozne tato sumu zaplatit aj v splatkach?dakujem
Zoltán Kovács
12.08.08,06:12
kedy sa plati pri bsm sudne poplatky,ktore su vypocitane zo sumy majetku?je mozne tato sumu zaplatit aj v splatkach?dakujem

Aké súdne poplatky máš na mysli?
mia1
12.08.08,07:10
sudne poplatky co sa tyka vysporiadania bsm ktore su vypocitane zo sumy majetku.
Chobot
12.08.08,07:19
sudne poplatky co sa tyka vysporiadania bsm ktore su vypocitane zo sumy majetku.

Stále si nenapísala aké súdne poplatky máš na mysli. Ak myslíš poplatok za podanie žaloby, tak ten musí byť uhradený pred začatím pojednávania. Dovtedy sudca nevytýči termín pojednávania, kým nie sú uhradené poplatky.

Ak myslíš náhradu trov, ktorú súd priznáva úspešnej strane, tak v rozsudku by malo byť uvedené, do akého termínu po nadobudnutí právoplatnosti rozsudku je ich potrebné uhradiť.
mia1
12.08.08,07:30
myslim poplatok za podanie zaloby.a je mozne to splatit aj v splatkach?ako to je?pride mi zo sudu nieco aby sa to uhradilo,ja tomu nerozumiem.
Fragaria
12.08.08,07:37
Kto podával návrh na zrušenie BSM? Robil Vám advokát návrh? Poplatok zaplatíte advokátovi a ten Vás bude informovať, aj zastupovať na súde.
Chobot
12.08.08,07:43
myslim poplatok za podanie zaloby.a je mozne to splatit aj v splatkach?ako to je?pride mi zo sudu nieco aby sa to uhradilo,ja tomu nerozumiem.

Môžeš to aj v splátkach, ale kým nebude celý poplatok uhradený, nebude vytýčený termín pojednávania. Navyše sudca môže žalobu aj časom vrátiť, nakoľko nebol uhradený poplatok. Takže snaž sa ho uhradiť čo najskôr.

§10 zákona 71/1992:

(1) Ak nebol zaplatený poplatok splatný podaním návrhu na začatie konania alebo dovolania, prvostupňový súd vyzve poplatníka, aby poplatok zaplatil v lehote, ktorú určí spravidla v lehote desiatich dní od doručenia výzvy; ak aj napriek výzve poplatok nebol zaplatený v lehote, 5a) prvostupňový súd konanie zastaví. O následkoch nezaplatenia poplatku musí byť poplatník vo výzve poučený. Prvostupňový súd vyzve poplatníka na zaplatenie poplatku splatného podaním návrhu na začatie konania predtým, ako nariadi pojednávanie tak, aby lehota od zaplatenia poplatku do pojednávania, vydania platobného rozkazu alebo rozhodnutia bez nariadenia pojednávania 5b) nebola dlhšia ako dva mesiace; túto lehotu môže predseda súdu z dôležitých dôvodov predĺžiť.

Prípadne si prečítaj celý tento zákon, všetko tam nájdeš uvedené.
mia1
12.08.08,08:14
ale tu sumu musi vypocitat sud.poda sa navrh na sud a potom sud vyzve na uhradenie sumy ktoru urcil.ako dlho to asi trva od podania navrhu.dakujem krasne za pomoc ste tu zlati ludia
ola
12.08.08,08:47
Sú tri možné alternatívy vysporiadania BSM:

Čo sa týka súdnych poplatkov, poplatok za podanie:
1. Návrhu na vysporiadanie BSM je 2.000 Sk pevná sadzba.
2. Poplatok za vyporiadanie BSM sa počíta percentuálne na konci konania z predmetu konania (hodnoty vyporiadavaného majetku), a to ak sa konanie skončilo rozsudkom - 3 % a ak sa konanie skončilo súdnym zmierom - 1 %, najmenej 2.000 Sk, najviac 500.000 Sk
3. Návrh na zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva manželov 5 000 Sk