putzig
12.08.08,09:48
Neviem ci pisem do spravnej sekcie,ale dufam, ze mi aj tak nietko poradi.
Moj problem strucne:
Mal som ist busom do BA, ktory mal ist podla CP a ktory tak aj doteraz chodil o 3:20, miesto toho siel 3:10, mozno skor, vtedy som este len prisiel na autobusovu stanicu, a uz som iba videl zadok autobusu ako odchadza. Kedze som sa nutne potreboval dostat do BA (aby som stihol autobus do Viedne na letisko) som musel napokon ist do BA autom, co samozrejme stalo ovela viac ako keby som isiel busom. Na koho sa mam obratit s mojim problemom? Existuje moznost ako ziskat spät mnou vynalozene naklady na cestu?
Dakujem.
Chobot
12.08.08,08:08
Neviem ci pisem do spravnej sekcie,ale dufam, ze mi aj tak nietko poradi.
Moj problem strucne:
Mal som ist busom do BA, ktory mal ist podla CP a ktory tak aj doteraz chodil o 3:20, miesto toho siel 3:10, mozno skor, vtedy som este len prisiel na autobusovu stanicu, a uz som iba videl zadok autobusu ako odchadza. Kedze som sa nutne potreboval dostat do BA (aby som stihol autobus do Viedne na letisko) som musel napokon ist do BA autom, co samozrejme stalo ovela viac ako keby som isiel busom. Na koho sa mam obratit s mojim problemom? Existuje moznost ako ziskat naklady vanlozene na moju cestu spät?
Dakujem.

Môžeš napísať sťažnosť na DP, kde vyčísliš a preukážeš takto vzniknuté náklady. (neviem, akú cestu späť máš na mysli - nanajvýš by si mohol žiadť uhradiť náklady za cestu do BA, keďže autobus išiel skôr.) Či ti ich uznajú, to je druhá vec.
misomiso
12.08.08,10:36
A hlavne - ako to chces prosim ta dokazat?
Bastian
12.08.08,11:07
Môžeš napísať sťažnosť na DP, kde vyčísliš a preukážeš takto vzniknuté náklady. (neviem, akú cestu späť máš na mysli - nanajvýš by si mohol žiadť uhradiť náklady za cestu do BA, keďže autobus išiel skôr.) Či ti ich uznajú, to je druhá vec.
Mám pocit, že dotyčný písal ako získať späť vynaložené prostriedky na cestu. Nie za cestu späť.
Bastian
12.08.08,11:11
A hlavne - ako to chces prosim ta dokazat?
Kurnikšopa kde sme aby sme museli všetko dokazovať? V tej "hnusnej" Amerike stačí iba povedať, že sa také čosi stalo a užaj sa ospravedlnia a pošlú šek. Bez zbytočných rečí...
putzig
12.08.08,11:28
Mám pocit, že dotyčný písal ako získať späť vynaložené prostriedky na cestu. Nie za cestu späť.
Ano tak som to myslel, uz som to upravil a formuloval zrozumitelnejsie.
putzig
12.08.08,11:30
Kurnikšopa kde sme aby sme museli všetko dokazovať? V tej "hnusnej" Amerike stačí iba povedať, že sa také čosi stalo a užaj sa ospravedlnia a pošlú šek. Bez zbytočných rečí...
Presne tak, toto mi na Slovesnku chyba,je hanba ze to u nas tak nefunguje. Dokonca aj v Nemecku maju ovela lepsie upravenu ochranu spotrebitela ako u nas.
putzig
12.08.08,11:35
A hlavne - ako to chces prosim ta dokazat?
Vsak tazko, nebol som tam sice sam, okrem mna tam bol este jeden Cinan (Mnich - ano dobre citate mnich ;)), ktoreho som zviezol zo sebou, a este jeden par, ktory cakal na bus v aute a nakoniec sa rozhodol ist tiez do BA autom. Vsetci prisli na stanicu pred v CP deklarovanym odchodom, teda pred 3:20 a cakali min pol hodinu.Ale to ze bus odisiel skor som videl iba ja.
misomiso
12.08.08,11:52
Kurnikšopa kde sme aby sme museli všetko dokazovať? V tej "hnusnej" Amerike stačí iba povedať, že sa také čosi stalo a užaj sa ospravedlnia a pošlú šek. Bez zbytočných rečí...

Nemyslim, ze staci povedat. Tam je to biznis pre dost (inak neschopnych) pravnikov, ktorym sa vyplati viest siahodlhe procesy na sudoch. Pomerne casto su uspeni, to je ten vrchol ladovca, ktory tu potom my vidime - niekto sa posmykol na bananoven supke v Mekaci, vysudil odskodne - dozivotne nemusi robit. Ale sucastou tohto pribehu je vzdy niekolkomesacna praca celeho timu pravnikov.
svetlik
12.08.08,12:05
mohlo by sa to dat dokazat (možno, ak sa to náhodou po tom, čo sa budeš o to zaujímať zázračne nestratí), cesta autobusu by mala byt zaznamenavana minim. na ten papierový kotúčik - niečo ako automat. palubný záznamník (o.i. aj rýchlosť, čas aký išiel od jednej zastávky k druhej etc.!).
VladoaKatka
12.08.08,12:42
mohlo by sa to dat dokazat (možno, ak sa to náhodou po tom, čo sa budeš o to zaujímať zázračne nestratí), cesta autobusu by mala byt zaznamenavana minim. na ten papierový kotúčik - niečo ako automat. palubný záznamník (o.i. aj rýchlosť, čas aký išiel od jednej zastávky k druhej etc.!).

Ak ešte používajú niečo takéto

http://www.predaj-tlaciv.sk/obrazky/o4491.jpg
ale rovnako by si mal pochodiť ak už majú modernejší systém
„black box“ (čierna skrinka)
http://www2.cdssk.sk/subory/cds.doc

Napísať žiadosť na príslušný závod autobusovej dopravy,ktorého autobus nedodržal CP a žiadať náhradu.
Bastian
12.08.08,13:30
Nemyslim, ze staci povedat. Tam je to biznis pre dost (inak neschopnych) pravnikov, ktorym sa vyplati viest siahodlhe procesy na sudoch. Pomerne casto su uspeni, to je ten vrchol ladovca, ktory tu potom my vidime - niekto sa posmykol na bananoven supke v Mekaci, vysudil odskodne - dozivotne nemusi robit. Ale sucastou tohto pribehu je vzdy niekolkomesacna praca celeho timu pravnikov.

Ale áno, takéto maličkosti riešia veľmi rýchlo a v prospech poškodeného. Asi pochopili, že sa neoplatí špekulovať a kľučkovať... U nás sa radšej vynaloží viac energie a peňazí na dokazovanie toho, že si človek vymýšľa alebo že preto a pre hento... ako keby sa mali niekomu ospravedlniť a preplatiť mu cestu... Hovoríme tu o maličkostiach, ktoré by ich vyšli iba na pár korún. Na Slovensku sa ale radšej vlejú mil. do TV reklám, bilboardov. No práve v takýchto momentoch človek vidí, či robia naozaj všetko pre zákazníkov a či tie reči na tých pútačoch nie sú iba reči :)