SAST94
12.08.08,10:45
Prosim pri zapnuti defragmentaci sa mi vyhodi: Defragmentacia (C: ) bola prerusena vzhladom na nekonzistencie rozpoznane v systeme suborov. Spuste program CHKDSK alebo SCANDISK na disku (C: ) aby sa tieto nekonzistencie opravili. Potom spustite program Defragmentacia disku znova.

Stiahol som si CHKDSK ale nechce sa mi zapnut (proste mozem nanho klikat ako blby a on sa mi ani nezapne nic nevihodi robi ako keby sa nic nestalo)
pls poraditemi???
bobino38
12.08.08,08:46
...skus to v núdzovom režime, najprv ten SCANDISK
mpca
12.08.08,09:58
scandisk neviem ako si mohol skade stahovat, kedze ho mas priamo predinstalovany vo windowse.. kliknes pravym na disk ktory chces kontrolovatm kliknes na vlastnosti a v karte nastroje (Tools) kliknes na Kontrolu chyb,, skontrolovať teraz.... kliknes na start a je to...!
JohnSo
12.08.08,10:13
ano radili ti dobre, najprv scandisk v nudzovom rezime a potom defragmentacia...
este len upresnim, ze pocas tychto ukonov, ukonci vsetky programy, kedze defragmentacia presuva subory a "plata diery" v diskovom poli a akonahle nejaky program pocas defragmentacie zapise nejaky subor, defragmentacia zacne znova a potom moze trvat hodiny... Idealne je ked defragmentacia bezi uplne sama a nebezi v pozadi ziadny iny program...

Ak by toto nepomohlo, skus celu proceduru v DOSe, ale ak sa v tom moc nevyznas, radsej poziadaj niekoho skusenejisieho...
sondaw
12.08.08,20:45
Soubor chkdsk.exe by měl být v adresáři C:\WINDOWS\system32 a nejde spustit přímo poklepem na soubor. Spustíš ho ze Start>Spustit>a napiš
chkdsk /f (před /f je mezera!).
V dosovém okně, které se objeví zadej a (ano) a potvrď Entrem. Restartuj počítač a kontrola se ti spustí po restartu
Po skončení kontroly zkus defragmentaci znovu