grušina
12.08.08,10:47
Dobrý deň,
chcem sa poradiť, ako je to s preplácaním cestovnéhe zamestnancom,
ktorí dochádzajú do práce autobusom. Zamestnávateľ ( s.r.o ) je povinný
im to preplácať, alebo môže ak chce? A je tam nejaký limit?

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Tweety
12.08.08,08:50
Dobrý deň,
chcem sa poradiť, ako je to s preplácaním cestovnéhe zamestnancom,
ktorí dochádzajú do práce autobusom. Zamestnávateľ ( s.r.o ) je povinný
im to preplácať, alebo môže ak chce? A je tam nejaký limit?

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Cesta do práce a z práce sa nepovažuje za pracovnú cestu, preto jej prípadné preplatenie je nedaňovým nákladom spoločnosti.
nikulik
03.01.11,11:53
Viete mi poradit, zamestnavatel chce preplacat zamestnancom cestovne listky na autobus lebo dochadzaju niektorí zdaleka. Len chcem vediet ci to je niekde stanovene kolko moze preplacat alebo je to podla toho kolko zarobi zamestnanec? Alebo je to lenotazka vnutropodnik.smernice kolko komu zamestnavatel preplati.
veronikasad
03.01.11,12:07
Viete mi poradit, zamestnavatel chce preplacat zamestnancom cestovne listky na autobus lebo dochadzaju niektorí zdaleka. Len chcem vediet ci to je niekde stanovene kolko moze preplacat alebo je to podla toho kolko zarobi zamestnanec? Alebo je to lenotazka vnutropodnik.smernice kolko komu zamestnavatel preplati.
z akých prostriedkov ? Sociálny fond alebo náklady zamestnávatela ?
nikulik
04.01.11,10:54
Z akych to neviem. to som chcela vediet praveze. Ale zo soc.fondu asi to nebude mozne,lebo uz stravne je zo soc.fondu a tolko penazi tam nie je.Ak by to bolo z nakladov zamestnavatela, ako postupovat? Je to len tak,ze sa zamestnavatel rozhodne vyplacat? Ale kolko?
Cestovne by som mala najst niekde v zakone o soc.poisteni?
nikulik
05.01.11,18:54
nevie mi niekto poradit prosim?
KEJKA
05.01.11,19:01
príspevok na cestovné je možný zo SF - pozri do zákona. Tvoríš tuším vo výške 0,05%, nie som si istá. Ale to by bol malý príspevok - SF by si zrejme musela vydotovať aj zo zisku. A závisí od výšky mzdy, nedá sa každému /kedysi to bola tuším mzda pod 7000 Sk limit.
preplácanie cestovných lístkov nad rámec zákona je príjem zamestnanca, minimálne sa zdaňuje, po novom podlieha odvodom - minimálne ZP, účtovala by si 528/331.
nikulik
05.01.11,19:24
Ďakujem pekne Kejka. Skôr by sme to chceli nie zo SF ale zo zisku.
A o to mi ide, ze kedysi to bolo podla vysky mzdy, viem ze vela zamestnancom to nevyslo,ale to bolo este v r.2006 myslim. Ide mi o to, ci mi neviete poradit kde by som to mala hladat. Niekde v zakone? Vôbec neviem v akom.
KEJKA
05.01.11,20:05
nikulik
07.01.11,18:41
Ďakujem skusim pozriet.
nikulik
07.01.11,19:56
Pozrela som si ten zakon o soc.fonde,ale tam len v §7 pise o tom, ze môze zamestnavatel vyplacat z neho cestovne zamestnancovi do zamestnania a späť.
Skôr by som chcela vediet ak to nepôjde zo soc.fondu, ci su nejake obmedzenia. Neviem v ktorom zakone to hladat.