lucasco66
12.08.08,11:03
Dobry den.

Mam problem s pokladnou Euro 200TX. Zakupili sme ju kvoli tomu, ze mame malu predajnu s textilom a chceli sme cely tovar a aj PLU-cka exportovat do pokladne priamo z Pohody a vlastne z pokladne po kazdom dni spravit import do Pohody. Pokladna by mala vytvorit vydajky z predaneho tovaru a tym sa automaticky aktualizuju sklad a zasoby v Pohode. A samozrejme aj kvoli dualnemu zobrazovaniu. Lenze ci uz pri exporte alebo importe udajov do pokladne hlasi Pohoda chyby. Neviem v com je problem, lebo hardware je nastaveny spravne. (seriovy port, rychlost....)

Neviete mi poradit v com je problem, teda nestretol sa niekto s takymto problemom?

Vopred dakujem
Pidgey
12.08.08,12:02
No, tazko odpovedat ked nie je uvedena ani jedna chyba co ti Pohoda napisla. HW je nastaveny spravne cize cez SW k Pokladni s nou viete komuniovat, tak? a Chyba sa vypise, ked date posielat data do predajne.Tam by bolo potrebne vediet presne co napise a kedy to vypise, v ktorom kroku.
lucasco66
12.08.08,19:23
nuz spojim pokladnu s pocitacom idem v Pohode zo zasob posielat oznacenia tovaru aj s PLU a tento proces neprejde len vypise nejake nezmyselne chyby a to ze export do pokladne sa nepodaril. Skuste skontrolovat nastavenie hardware, spojenie s pokladnou a urobit to este raz...dookola len toto...
Pidgey
12.08.08,20:42
Takze, opat som z toho moc nepochopil, tak napisem presne ako to robime my.
V pohode su dve moznosti spojenia pokladnis PC.Bud verzia Online kde je pokladna nonstop pripojena k PC, a predava sa cez agendu Predajky priamo z Pohody.A druha moznost je spojenie pokladne sposobom offline kde sa s pokladnou spojite iba ked robite datovu vymenu.V sklade na zasobach je potrebne mat vyplnene potrebne udaje pre pokladnu (podla ptreby, Kod, EAN, PLU, nazov...).Je potrebne si overit ci je pokladna komunikuje s PC pomocu jej vastnej aplikacie.Ak ano, a je spravne nastavena v Pohode (cca je dolezite iba cislo portu a cislo pokladne, ostatne moze ostat default).Treba si overit ci v Pokladna je tiez spravne nastavena ako Pohoda, t.j, napr ci su zhodne hladiny DPH (v Pohode 0=0%, 1=10% a 2=19% DPH, ale daju sa aj samostatne nastavit v Pohode pri nastaveni Pokladne) - myslim ze defaultne pokladne to maju inak, nie som si isty.Pokial je toto zhodne, komunikacia prebieha cez menu Subor/datova komunikacia/Pokladna Euro(Offline) a tam v sprievodcovi dalej nastavujete parametre Exportu/Importu.
Robite to tymto sposobom a nejde vam to?
A teda aj ten program k Pokladni s nou komunikuje hej?
lucasco66
13.08.08,05:20
no presne takto to mam nastavene a presne takto to robime a nejde to..import ani export..vsetko je nastavene ako ste pisali a nejde to...pokladnica komunikuje s vlastnym softwarom takze si myslim, ze porty aj ostatne nastavenia su nastavene spravne..cize chybu ja osobne vidim v komunikacii pokladnica - Pohoda respektive v Pohode...
Pidgey
13.08.08,06:57
No, ak ste z BA, poznam jedneho pana, co predava tieto registracky a pozna aj Pohodu, a vzdy to vedel nastavit.Poslem vam do sukromnej spravy cislo na neho, skuste mu zavolat, mozno bude vediet poradit aj cez telefon.Ja s nim mam zatial 100% spokojnost -minimalne vie ci je naozja problem v pohode alebo v nastaveni