anka1212
12.08.08,12:41
Ahojte pred tyzdnom som sa vratila z uzasnej dovolenky v mexiku {pri playa del carmen}
Ak by niekto chcel poradim odladom letu, hotelov ,pocasia a inych

Ale rada by som sa spytala chceme ist tak o 2 mesiace na tyzden na exoticku dovolenku,zaujima ma dominikanska dovolenka alebo srilanka alebo nieco podobne za rozumnu cenu s krasnou plazou.

Napiste mi Vase skusenosti a dajte mi Vas tip na nejaku romantiku.

Dakujem a tesim sa.
Lucia Luknárová
12.08.08,12:26
v dominikánskej republike som bola dvakrát. takže môžem odporučiť letovisko BocaChica alebo JuanDolio blízko hlavneho mesta SantoDomingo. V žiadnom prípade neodporúčam toľko preferenované vraj najmodernejšie letovisko Punta Cana. To je umelo vybudované letovisko uprostred ničoho s veľmi silným vetrom a vysokými vlnami. týždeň sa nedalo ísť do mora-vyhodené peniaze (veľké peniaze).

v letovisku BocaChica sme boli cez CK Firo Tour a bolo to skvelé.Mali tam dohodnutú spoluprácu so skvelým delegátom Martinom-Moravákom ktorý sa oženil s miestnou krásavicou a stará sa tam o všetky slovanské národy turistov, veľmi dobrý sprievodca-profesionál, skvelá dovolenka. odporúčam výlety aj do vnútrozemia, aj lodou - ostrovy Saona a Baccardi.
v súčasnosti naše cestovky ten hotel už neponúkajú ale odporúčam pozrieť si to cez google a pozrieť hotely podľa medzinárodných recenzii. bola som tam pred 6 rokmi a bola som veľmi spokojna, v Punta Cane som bola pred 1,5 rokmi a bola to jedna z najhorších dovoleniek ake si pamatam. Plno opitých američanov v sladkovodnom bazene ktorý mal sice zaujimavy tvar ale nedalo sa v nom normalne plavat a more bolo kvôli veľkým vlnám neprístupné, no lepšie mi bolo v kempe na sicilii s tiptourom za 6 tisiciek.
pivko
12.08.08,16:48
v dominikánskej republike som bola dvakrát. takže môžem odporučiť letovisko BocaChica alebo JuanDolio blízko hlavneho mesta SantoDomingo. V žiadnom prípade neodporúčam toľko preferenované vraj najmodernejšie letovisko Punta Cana. To je umelo vybudované letovisko uprostred ničoho s veľmi silným vetrom a vysokými vlnami. týždeň sa nedalo ísť do mora-vyhodené peniaze (veľké peniaze).

v letovisku BocaChica sme boli cez CK Firo Tour a bolo to skvelé.Mali tam dohodnutú spoluprácu so skvelým delegátom Martinom-Moravákom ktorý sa oženil s miestnou krásavicou a stará sa tam o všetky slovanské národy turistov, veľmi dobrý sprievodca-profesionál, skvelá dovolenka. odporúčam výlety aj do vnútrozemia, aj lodou - ostrovy Saona a Baccardi.
v súčasnosti naše cestovky ten hotel už neponúkajú ale odporúčam pozrieť si to cez google a pozrieť hotely podľa medzinárodných recenzii. bola som tam pred 6 rokmi a bola som veľmi spokojna, v Punta Cane som bola pred 1,5 rokmi a bola to jedna z najhorších dovoleniek ake si pamatam. Plno opitých američanov v sladkovodnom bazene ktorý mal sice zaujimavy tvar ale nedalo sa v nom normalne plavat a more bolo kvôli veľkým vlnám neprístupné, no lepšie mi bolo v kempe na sicilii s tiptourom za 6 tisiciek.
Absolútne nesúhlasím !:mad: Punta Cana je z celej Dominikánskej jednoznačne najlepšie stredisko;););) , a pláž Bavaro patrí medzi 10 najkrajších pláži na svete!!!;););)
Vlny sú v Puerto Plata , nakoľko je tam Atlantik ,ale nie v Punta Cana , kde je Caribic.Najlepšie hotely sú tak isto na Bavaro Beach:)Mohli by ste tu dať link na ten Váš hotel?nech to porovnáme:rolleyes:
Ja som bol v tomto :/našiel som k nemu aj video cez google/
http://www.ltibeachresort.com/
http://www.youtube.com/watch?v=mS5tEW3H1jc
Hotel ako aj pláž nemá chybu, all inclusive 24hodín/non stop!!! vačšina hotelov má all inclusive len od 10am do 12pm !/ bar pri pláži El Bucanero otvorený nonstop, každý deň super anim.programy cez deň , večer neskutočné/ daj si hľadať hotel LTI Beach Resort Punta Cana cez google a sú tam videa z Yutube/, večer klimatizovaná discotéka./aj tam je all inclusive, lebo napr. Hotel v Puerto Plata playa Cofrisi ,,Hacienda Tropical 4*,, bolo all len od 10am do 12pm a na discoteke sa platilo/:mad::mad:
Neskutočná dovolenka, vrelo odporúčam, letel som z Mníchova cez
http://www.rudolfreisen.cz/V žiadnom prípade neodporúčam SK cestovky do Dominikánskej , Kubu a vlastne každú exotiku:mad: hotely o ničom ,alebo ak kvalita tak 2x taká cena/
majú super ceny na last minit ponuky a letel som z Mníchova preto že z Viedne bol tento istý zájazd cez SK cestovku CK ECCOM o 300 Eur/hlava drahší:mad:
Do Mníchova máš z VIE cca 400km a aj parkovisko je tam oveľa lacnejšie.
Tak že neni čo špekulovať.
Šťastnú cestu;););)
Ja sa tam ešte určite párkrát pozriem:)
arizona
12.08.08,18:46
Ja odporúčam poloostrov Samaná a Las Terenas.Krásne ,nepreplnené pláže s bielym pieskom.Naše cestovky tieto destinácie neponúkajú, ale majú ich nemecké, rakúske a talianske. Ja som šla cez Lord travel .it Ubytovanie a služby v rezorte Cacao Beach na výbornej úrovni.
Tiež som toho názoru,že niektoré "známe"strediská sú preplnené a tým strácajú na čare a kvalite služieb.
Odporúčam výlet na štvorkolkách do vnútrozemia, medzi domácich, v januári-februári zátoky, kde sa chodia páriť veľryby,návštevu Santa Dominga, ale aj "domorodé" dikotéky.Bol to nezabudniteľný zážitok vidieť tých ľudí tancovať originálne latino tance!
Ak pôjdeš, nezabudni nás potešiť nejakými fotkami:)
anka1212
12.08.08,21:28
dakujem samozrejme ak pojdem urcite poslem veeeela fotiek.
anka1212
12.08.08,21:34
pivko,dakujem hotel kde som bola sa vola: OCCIDENTAL XCARET GRAND MEXICO.
Misicka21
08.02.09,16:17
my ideme teraz 20.2 do Mexica - Cancun, boli ste?? popíšte rady a tipy.
zarra
09.02.09,06:24
aky hotel mi odporučíš? chcem ísť v marci 2009 a chcem mať peknú pláž blízko hotela,
Ďakujem
alaya1
10.02.09,12:39
mimotemy

Uzasna tema pre ludi, ktori stratili pracu, ci inych nizkoprijmovych.:)
buchač
10.02.09,13:30
Ja by som to trochu otočil , no samozrejme nechcem sa nikoho dotknúť .

Koľko ľudí sa rozplýva nad krásami v zahraničí - nehovorím , že to nie tak nie je , taktiež by som sa pozrel rád na niektoré lokality . Tieto boli zverejnené v téme Krásne prezentácie .

Mám aj v rodine takých , ktorí sú každý rok pri mori a vždy v inej destinácii . Dovolia si zakúpiť aj dve turnusy naraz . No keď sa opýtam na niektorú lokalitu na Slovensku ,
tak sa mi dostane opovede len v intenciách , čo uverejnili médiá .

Taktiež je mi jasné , že niektorí ľudia chodia vonku zo zdravotných dôvodov , že idú v zime za slnkom , že Slovensko už dostatočne poznajú .......
No niekedy sa nemôžem zbaviť dojmu , že je aj dosť takých , ktorí to robia čiste z celebritných dôvodov :cool:

Tým chcem povedať , že aj na Slovensku máme nádherné lokality , ktoré stoja za návštevu . Ale priznajme si , koľko ľudí je sklamaných z prístupu " našej pohostinnosti " ;)
Viď posledné zprávy z Tatier , keď lyžiari húfne idú radšej do Poľska , nakoľko je to výhodnejšie :mee::eek:

alaya1


Uzasna tema pre ludi, ktori stratili pracu, ci inych nizkoprijmovych.
..........v tomto by som trochu oponoval , veď poznáme aj ľudí , ktorí radi chodia " na maltu s japonkou " a pritom zarábali ťažké lovky :cool:

P.S. : Bol som aj ja vonku , síce len tu poblíž a pred určitou dobou , no z odstupného som zaplatil dcéram dve dovolenky pri mori za sebou . A v tej dobe to boli iné položky ako sú teraz ;)
Túto pripomienku ja len preto , aby som nebol nejak odsudzovaný :cool:
alaya1
10.02.09,16:38
Z mojej strany islo o zartovnu pripomienku.
accad
10.02.09,23:07
Pozrite si aj upozornenie na stránke MZV v sekcii cestovanie-aktuality a upozornenia - správa zo 6.2.2008 - Odporúčanie MZV pri cestách do Mexika
http://www.mzv.sk/App/WCM/main.nsf?Open
silvinka51
25.08.09,09:48
Ahoj Anka, my cestujeme 12.9 na Riviera Maya, chcela by som poradit ohladom vreckoveho - kolko penazi asi teba vziat pre 2 dospelych, mame 24 hodinovy All Inclusive takze na jedlo a napoje asi ani nic, ale chceli by sme aj do Cancunu pozriet na Mexicku noc a aj nejake darceky a podobne pitominy - su tam vysoke ceny? Pred rokom sme si vzali do Egypta dost vela a zbytocne. NEchce sa mi totiz menit na dolare zbytocne vela penazi a potom zasa na eura doma. Dik za odpoved.
andrej.bat
07.09.09,20:01
Ja by som to trochu otočil , no samozrejme nechcem sa nikoho dotknúť .

Koľko ľudí sa rozplýva nad krásami v zahraničí - nehovorím , že to nie tak nie je , taktiež by som sa pozrel rád na niektoré lokality . Tieto boli zverejnené v téme Krásne prezentácie .

Mám aj v rodine takých , ktorí sú každý rok pri mori a vždy v inej destinácii . Dovolia si zakúpiť aj dve turnusy naraz . No keď sa opýtam na niektorú lokalitu na Slovensku ,
tak sa mi dostane opovede len v intenciách , čo uverejnili médiá .

Taktiež je mi jasné , že niektorí ľudia chodia vonku zo zdravotných dôvodov , že idú v zime za slnkom , že Slovensko už dostatočne poznajú .......
No niekedy sa nemôžem zbaviť dojmu , že je aj dosť takých , ktorí to robia čiste z celebritných dôvodov :cool:

Tým chcem povedať , že aj na Slovensku máme nádherné lokality , ktoré stoja za návštevu . Ale priznajme si , koľko ľudí je sklamaných z prístupu " našej pohostinnosti " ;)
Viď posledné zprávy z Tatier , keď lyžiari húfne idú radšej do Poľska , nakoľko je to výhodnejšie :mee::eek:

alaya1


..........v tomto by som trochu oponoval , veď poznáme aj ľudí , ktorí radi chodia " na maltu s japonkou " a pritom zarábali ťažké lovky :cool:

P.S. : Bol som aj ja vonku , síce len tu poblíž a pred určitou dobou , no z odstupného som zaplatil dcéram dve dovolenky pri mori za sebou . A v tej dobe to boli iné položky ako sú teraz ;)
Túto pripomienku ja len preto , aby som nebol nejak odsudzovaný :cool:




slovensko je pekne to je pravda ale more je len more.. ja nikdy na dovolenku pri mori nedam dopustit..
zober si 4* hotel niekde v tatrach an tyzden s polpenziou daj si tam vylety vstupy... a vychadza ti to ako 4 niekde v tunise s AI slovaci su trosku nenazraty nevedia co maju za sluzby patat!
armor1
06.04.10,21:35
Caute, tiez cestujem do Mexica a tak trosku googlim a dostal som sa k informacii ze sa v Mexiku daju menit len americke dolare?:eek: Mozte mi niekto potvrdit z vlastnej skusenosti ako to je v hoteloch, ci sa tam daju menit aj Eura? Este otazocka: je potrebne nejake ockovanie pred odchodom do Mexica? Dakujem pekne za odpovede
Macka
07.04.10,09:52
V Mexiku som nebola, ale aspoň posielam odkaz na dobrú cestovateľskú stránku, ktorá mne veľmi pomohla pri mojej ceste do Thajska. Možno nájdeš odpovede na Tvoje otázky. Peknú dovolenku.
http://exotika.orbion.cz/mexiko/
Oliwa
07.04.10,11:48
mimotemy

Uzasna tema pre ludi, ktori stratili pracu, ci inych nizkoprijmovych.:)

Nezáviďte, veď si na tú dovolenku zarába v Dubline. Viď profil -odkiaľ som. :)
Len som netušila, že je to na Slovensku. Viď profil - krajina SK. :D
Terek
13.09.10,11:14
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na hotel Occidental grand xcarat - my ideme 23.9.2010 - z tých recenzií čo som prečítala mám veľmi zlý pocit. Mohli by ste napísať ako to fakt je, aj keď ste boli už pred 2 rokmi. Zaujíma ma hlavne pláž - vraj nie je žiadna, len nejaká umelá lagúna a veľmi kritizujú aj stravu a vôbec všetko.ĎAKUJEM