mariahruskovaing
12.08.08,13:18
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Taliani si založili s.r.o na Slovensku.Sú zároveň registrovaní ako plátcovia DPH, Čínska spoločnosť im z Číny poslala faktúru na dodávku tovaru.Tovar bol vzápätí faktúrovaný do dalšej talianskej spoločnosti platcovi DPH do Talianska.Tovar bol priamo dodaný z Číny do Talianska.AKo je to s JCD, DPH prosím poradte,jedna sa zhruba o 14 mil. Sk.vopred dakujem...
mariahruskovaing
12.08.08,11:51
nikto-škoda,Vaše rady by mi pomohli
Milan Benka
13.08.08,09:41
Dobrý deň,potrebovala by som poradiť. Taliani si založili s.r.o na Slovensku.Sú zároveň registrovaní ako plátcovia DPH, Čínska spoločnosť im z Číny poslala faktúru na dodávku tovaru.Tovar bol vzápätí faktúrovaný do dalšej talianskej spoločnosti platcovi DPH do Talianska.Tovar bol priamo dodaný z Číny do Talianska.AKo je to s JCD, DPH prosím poradte,jedna sa zhruba o 14 mil. Sk.vopred dakujem...


1. Predaj do Talianska - v "režime" mimo DPH - nie je predmetom dane na Slovensku.

2. Tovar bol preclený ...... ? v Taliansku. Preclievať by to mala "ďalšia" talianska spoločnosť.


Záver: Vám to DPH neovplyvní, nakoľko ste nedodali tovar v tuzemsku. Nedodali ste ho ani v Taliansku ( teda pokiaľ ste ho tam nepreclili ). Váš obchod by mal prebehnúť pred preclievaním.