KulovaM
12.08.08,13:39
Dobrý deň, vo firme zamestnávame ludí na DoVP a to čističov a sezonnych kuričov / 09 až 04 mesiace/, zmluvy máme na uvedený dobu kalendárny rok, u kuričov na sezonne obdobie.
Niektorí čističi pracujú u nás aj dlhšie ako je dohodnutá doba/ kalendárny rok/ a ja neviem, ako im mám zlegalizovať pokračovanie- formou dohody o zmene DoVP predlžením doby na další rok, alebo novými DoVP na rovnaký výkon práce.
Ako mam riešiť kuričov, ked pracuju od 01-04 a 09-12 mesiacoch v roku, ked za mesiace 05,06,07,08 nepracujú?
Vopred ďakujem za cenné rady.
Zoltán Kovács
12.08.08,11:47
DoVP na opakujúce sa činnosti nie je možné uzavrieť. Treba použiť dohodu o pracovnej činnosti.
Čučoriedka 5
12.08.08,11:53
Ja by som DoVP - dala na celý rok , počet hodín 350 a výkon práce .....
na základe požiadavky zamestnávateľa .
Zoltán Kovács
12.08.08,11:54
Ja by som DoVP - dala na celý rok , počet hodín 350 a výkon práce .....
na základe požiadavky zamestnávateľa .

Opakujem dohodu o vykonaní práce nie je možné uzavrieť na opakujúce sa činnosti.
Čučoriedka 5
12.08.08,12:07
Bola by iba jedna DoVP - uzatvorená na obdobie od 1.1.2008 - do 31.12.2008:cool:
Zoltán Kovács
12.08.08,12:08
Bola by iba jedna DoVP - uzatvorená na obdobie od 1.1.2008 - do 31.12.2008:cool:

Ale činnosť, ktorá by bola v tej DoVP uvedená sa opakuje každý mesiac.
Lenka1979
12.08.08,12:14
Ale činnosť, ktorá by bola v tej DoVP uvedená sa opakuje každý mesiac.
Tiež som toho náhoru ako smith, ale stala sa mi taká zvláštna vec, že na jednom úrade práce kázali jednej pani, ktorú osobne poznám, aby si dala urobiť novú dohodu o vykonaní práce, lebo starú má len do konca roka. Účtovníčka v pohode urobila novú dohodu na ďalší rok a nič sa nedialo, všetko ok...:eek: A tá pani ďalej robí tú istú prácu ďalší rok.:rolleyes:
KulovaM
12.08.08,12:19
Bola by iba jedna DoVP - uzatvorená na obdobie od 1.1.2008 - do 31.12.2008:cool:
no , DoVP je od 01.04.2007 do 31.03.2008 a čo dalej, ked pokračuje aj dalej?
KulovaM
12.08.08,12:19
Opakujem dohodu o vykonaní práce nie je možné uzavrieť na opakujúce sa činnosti.
aj ked neodpracoval tých 350 hod. v roku?
Melnick
12.08.08,12:21
Urobiť aj DoVP aj Dohodu o pracovnej činnosti. Tieto sa nesčítavajú navzájom .
V tej DoVP je možné meniť podľa potreby náplň činnosti.:)


pre Lenka 1979 : Ďalší rok sa posudzuje odznova.
KulovaM
12.08.08,12:22
Tiež som toho náhoru ako smith, ale stala sa mi taká zvláštna vec, že na jednom úrade práce kázali jednej pani, ktorú osobne poznám, aby si dala urobiť novú dohodu o vykonaní práce, lebo starú má len do konca roka. Účtovníčka v pohode urobila novú dohodu na ďalší rok a nič sa nedialo, všetko ok...:eek: A tá pani ďalej robí tú istú prácu ďalší rok.:rolleyes:
no, ja som tu prevzala PaM od apríla a s tými dohodami je to tak ako máš ty skúsenosť, veselo sa predlžovali formou Dohody o zmene DoVP a to v predlžení dohodnutého obdobia, alebo sa vytvorila nová dohoda, kde nebol čistič, ale pomocník pri čistiacich prácach, alebo upratovač a podobne.
Nechcem v tom pokračovať, ak to nie je správne......
Melnick
12.08.08,12:24
Tiež som toho náhoru ako smith, ale stala sa mi taká zvláštna vec, že na jednom úrade práce kázali jednej pani, ktorú osobne poznám, aby si dala urobiť novú dohodu o vykonaní práce, lebo starú má len do konca roka. Účtovníčka v pohode urobila novú dohodu na ďalší rok a nič sa nedialo, všetko ok...:eek: A tá pani ďalej robí tú istú prácu ďalší rok.:rolleyes:

Nie je nikde zaručené ,že úradníčka mala preštudovaný ZP, v prípade ,že sa jednalo o opakovanú činnosť..;):)
KulovaM
12.08.08,12:31
Nie je nikde zaručené ,že úradníčka mala preštudovaný ZP, v prípade ,že sa jednalo o opakovanú činnosť..;):)
tak ma napadlo, je čistič, upratovač, pomocník pri čistiacich prácach opakovaná činnosť?
Lenka1979
12.08.08,12:33
Urobiť aj DoVP aj Dohodu o pracovnej činnosti. Tieto sa nesčítavajú navzájom .
V tej DoVP je možné meniť podľa potreby náplň činnosti.:)


pre Lenka 1979 : Ďalší rok sa posudzuje odznova.

Aj keď je to stále tá istá opakujúca sa činnosť? A keby bola dohoda napr. od 01.01. do 30.06. a potom by sa v septembri rozhodol znova tú istú osobu na takú istú dohodu o VP, môže?
Melnick
12.08.08,12:54
Zákonník práce:


§ 226

Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#hore)

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 300 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
Melnick
12.08.08,12:58
tak ma napadlo, je čistič, upratovač, pomocník pri čistiacich prácach opakovaná činnosť?

Ja by som postupovala nasledovne:
1/Ak dávam do poriadku novostavbu a mám na dohodu čističa, upratovača a pod. a úloha by mala byť splnená v čase od 1.3.2008 - 15.12.2008 v rozsahu 350 hodín - dohodu by som považovala za O.K.:)
2/ Ak mne denne upratuje kanceláriu upratovačka na DoVP - to za O.K. nepovažujem.:)
KulovaM
12.08.08,13:01
to je pekné, ale nikde sa tam nepíše, na aké obdobie tá vymedzená pracovná uloha je / na rok, dva, nepretžite?/, iba že musí byť vymedzená......
KulovaM
12.08.08,13:35
už viac nikto neprispeje svojimi skúsenosťami?