Nika
12.08.08,17:14
Čo to je a hlavne ako sa toho zbaviť? Objavil sa mi v práci takýto hmyz. Najprv som len občas niečo našla v starých šanónoch, ale priebehu posledných 2 mesiacov sa objavili vo väčšom množstve na parapete.
220870
12.08.08,18:03
Nastriekať biolitom. Nie sú to náhodou vínne mušky? v kauflande som kúpil lapač vínnych mušiek a je po muškách.
Nika
12.08.08,18:19
biolit sme už skúšali. 2 týždne bol pokoj.
bezradná
12.08.08,18:26
Teda, ja neviem, ale mne to strašne pripomína semienka z topoľa - keď ich roznáša vietor, máme toho plný dvor. :confused::confused::confused:
Tanče
12.08.08,18:27
aj ja mám také na parapete, ale sú to semiačka z brezy!
Nika
12.08.08,18:30
no vyzerá to ako rastlina, je to ta ké akoby zlisované. Ale všimni si na 2 obrázku-má to tykadielka. A objavilo sa to v noci - ráno som to bolo na parapete. Okná boli zavreté.
bezradná
12.08.08,18:31
aj ja mám také na parapete, ale sú to semiačka z brezy!

Kurník- šopa, ja už neviem prekladať z maďarčiny, ano je to breza a nie topoľ
prikladám "dôkaz"
http://www.trikyatipy.sk/trikyatipy/images/ObrazkyClanky/BREZA%20PREVISNUT%C3%811.jpg
Nika
12.08.08,18:32
aj ja mám také na parapete, ale sú to semiačka z brezy!

Máme oproti brezu. Žeby predsa rastlina?! :confused:
Manual
12.08.08,18:32
no vyzerá to ako rastlina, je to ta ké akoby zlisované. Ale všimni si na 2 obrázku-má to tykadielka. A objavilo sa to v noci - ráno som to bolo na parapete. Okná boli zavreté.
A hýbe sa to ?
Manual
12.08.08,18:33
Pretože naozaj jet o ako semiačko z brezy
bezradná
12.08.08,18:34
no vyzerá to ako rastlina, je to ta ké akoby zlisované. Ale všimni si na 2 obrázku-má to tykadielka. A objavilo sa to v noci - ráno som to bolo na parapete. Okná boli zavreté.

A hýbe sa to? Ja viem, že je to blbá otázka, ale stále mi to pripomína tie semienka zo susedovej brezy.
Rozalka
12.08.08,18:34
Aj ja si myslím, že je to semiačko. Ak sa hýbe, tak len preto, že na to dýchaš.
Nika
12.08.08,18:35
Kurník- šopa, ja už neviem prekladať z maďarčiny, ano je to breza a nie topoľ
prikladám "dôkaz"


no tak to aby som si naštudovala niečo o breze ..:rolleyes:
Manual
12.08.08,18:36
Veď to daj pod lupu a uvidíš či to má nohy atď. neboj sa toho
Nika
12.08.08,18:36
neviem či sa hýbe.. to som si nevšimla...
Paula
12.08.08,18:36
Aj ja si myslím, že je to semiačko. Ak sa hýbe, tak len preto, že na to dýchaš.


:D:D:D...ale inak veľmi milá téma sa rozvinula:)
Nika
12.08.08,18:38
Veď to daj pod lupu a uvidíš či to má nohy atď. neboj sa toho

nebojím, len sme to doteraz nikdy nemali a to som tam už 12 rokov. Iba v tých starých šanónoch ich bolo pár
bezradná
12.08.08,18:38
:D:D:D...ale inak veľmi milá téma sa rozvinula:)

aspoň si zopakujeme čo to z prírodopisu ;)
linko1
12.08.08,18:39
Ak sa hýbe, tak len preto, že na to dýchaš.

tak toto je za 100 bodov:D

ja si tiež myslím, že sú to semienka zo stromu
Paula
12.08.08,18:39
nebojím, len sme to doteraz nikdy nemali a to som tam už 12 rokov. Iba v tých starých šanónoch ich bolo pár


Kúštik prťavá záložka do šanóna:rolleyes:...už mám oprskaný monitorček :D
bezradná
12.08.08,18:41
Kúštik prťavá záložka do šanóna:rolleyes:...už mám oprskaný monitorček :D

vidíte ako málo nám stačí, aby sme sa aj zabavili a zároveň poučili?
Nika
12.08.08,18:45
tak som si dačo vygúglila a asi to bude naozaj breza.

http://www.sazp.sk/slovak/struktura/ceev/DPZ/LESY/breza.html

sú to presne tie "tykadielka" :)
Rozalka
12.08.08,18:49
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.
bezradná
12.08.08,18:57
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.
Poznám ich, ale neviem zaradiť mne pripadajú :niečo medzi miniatúrnou jednofarebnou mandelinkouhttp://www.beruska8.cz/brouci/chrousti1/21.gif a týmto neidentifikovateľným chrobákom http://www.beruska8.cz/brouci/chrousti1/16.gif
Rozalka
12.08.08,19:00
nie, našťastie, toto by som asi neprežila, také obrovské, bŕŕŕŕ
to je také malilinké 3 milimetre dlžka a ani polmilimetra hrúbka
bezradná
12.08.08,19:03
nie, našťastie, toto by som asi neprežila, také obrovské, bŕŕŕŕ
to je také malilinké 3 milimetre dlžka a ani polmilimetra hrúbka

ja som mandelinku použila len ako vzor:confused::D - samozrejme je to aspoň 30x menšie:eek:
Nika
12.08.08,19:08
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.

Také podobné (trochu viac vypasené ako rasca :)) sa zvyknú motať okolo chleba. Ale veru neviem ako sa volajú
Katy a R
12.08.08,19:21
nie, našťastie, toto by som asi neprežila, také obrovské, bŕŕŕŕ
to je také malilinké 3 milimetre dlžka a ani polmilimetra hrúbka

pozri tu http://www.porada.sk/t60398-cervotoc-chlebovy.html
bezradná
12.08.08,19:26
pozri tu http://www.porada.sk/t60398-cervotoc-chlebovy.html
ja som pozrela, vygooglila som obrázok červotoča ...http://www.biolib.cz/IMG/THN/_24100.jpg ale to nie je ten, na ktorého som myslela . Rozalka? čo ty na to?
Rozalka
12.08.08,19:32
veru nie, tie moje sú iné. Ale čo mi najviac vadí: lietajú

Možno menšia stopa: prvýkrát som ich objavila na parapete, mám tam tzv. rodinné šťastie, myslela som si, že odtiaľ lezú. Dala som to šťastie inam, aj tak tu lezú, na parapete, na okne, na záclone. Čo s nimi??
Tanče
12.08.08,19:39
tak som si dačo vygúglila a asi to bude naozaj breza.

http://www.sazp.sk/slovak/struktura/ceev/DPZ/LESY/breza.html

sú to presne tie "tykadielka" :)

bude to Betula pendula alebo Betula puberscens?:D
Tanče
12.08.08,19:40
veru nie, tie moje sú iné. Ale čo mi najviac vadí: lietajú

Možno menšia stopa: prvýkrát som ich objavila na parapete, mám tam tzv. rodinné šťastie, myslela som si, že odtiaľ lezú. Dala som to šťastie inam, aj tak tu lezú, na parapete, na okne, na záclone. Čo s nimi??


Do PLYNU!!!!
kukučka
12.08.08,19:46
to myslíš grilovať?
Rozalka
12.08.08,19:47
Mno, muselo by ich byť veľmi veľa, možno v Ázii by to bola pochúťka.
Tanče
12.08.08,19:52
to myslíš grilovať?


ta to ma nenapallo:D:D:D
diabol4
13.08.08,05:47
Kočky, Vaše príspevky 100 bodov:) Ja som nielen oprskala"monitorček", ale aj oproti sediaceho kolegu. "chudáčik":D Zdvihli ste mi náladu o 100%. Len tak ďalej ...
mpca
13.08.08,06:19
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.

Nemam momentalne pri sebe knihu ale teoreticky a cisto nahodne (1:10000 :)) by to mohlo byt Lykozrut Smrecinovy (Ips amitinus).. http://www.forestryimages.org/browse/detail.cfm?imgnum=5325062

ps: nemusite sa ho bat nezozere vam ani nabytok a ani vas,, teda nemal by... zivy sa totiz lykovou castou ihlicnatych (smrek, jedla) stromov..

Pekny deň.
Paula
13.08.08,14:41
trochu viac vypasené ako rasca :)


No, to záleží tiež od toho, čím rascu prikrmujeme:rolleyes:...A dnes nembudú žiadne chrobáčiky? Handričku mám pripravenú:)
Nika
13.08.08,15:05
No, to záleží tiež od toho, čím rascu prikrmujeme:rolleyes:...A dnes nembudú žiadne chrobáčiky? Handričku mám pripravenú:)

dnes nič nemám, všetko predo mnou pozaliezalo...sa boja zverejnenia asi ..:---
Tanče
13.08.08,15:28
trochu viac vypasené ako rasca


noooo, trochu viac vypasené ako rasca môžu byť aj myšačince :eek:
zuhl
13.08.08,16:12
Až teraz som objavila túto tému a tiež mám s týmto hmyzom probémy, ale lykožrúč to nie je, tento je presne taký vcelku ako opisujete, presne ako vypasená rasca. Zápasím s týmto problémom už rok, trochu sa to už ukľudnilo, ale keď sme ich tu mali, to bolo peklo. Boli všade. Moje deti ich nazvali bulovia, nechceli ani jesť polievku, lebo povedali, že tam plávajú bulovia. Oni mi totižto vliezli aj do načatej vegety, a vôbec si to nevšimnete, lebo oni sa presne prispôsobia farbe potraviny. Mali sme ich v čajoch, koreninách a dokonca aj v korkových prestieraniach. A keby ste vedeli, ako sme s deťmi vrešťali keď sme ich hľadali v granku. A zdá sa mi, že tuším kladú aj vajíčka. Preto by aj mňa zaujímalo čo je to za háveď a ako sa dá zničiť.
Rozalka
13.08.08,17:09
noooo, trochu viac vypasené ako rasca môžu byť aj myšačince :eek:
Už si videla lezúci myšačinec?? :D:D:D
bezradná
13.08.08,18:02
Už si videla lezúci myšačinec?? :D:D:D

No mne by "stačilo" vidieť aj nelezúci. Nie nebojím sa myší(len pavúkov), ale neznášam ich keď sa chcú "prisťahovať" do domu!!! :mad:
Nika
13.08.08,18:02
Už si videla lezúci myšačinec?? :D:D:D

ibaže by to bola myš špindírka :D
Eulalia
14.08.08,03:19
Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.
Rozalka, väčšinou si tieto potvorky donesieš pekne zabalené v tovare rovno z obchodu. Pozri si mletú papriku, určite ich tam nájdeš. Mne pomohlo, keď som totálne vyčistila celú špajzu. Múku preosiala, popozerala všetky papierové balenia korenín a kde som zbadala čo len malinkatú dierku, všetko išlo von. Vyumývala som špajzovú skriňu, všetky dózy, krabičky a podobné srandičky, kde uchovávam sypké potraviny a nasypala som do čistého nové koreniny. Zdá sa mi, že sa držia predovšetkým v tej sladkej mletej paprike. Odvtedy ak načnem nové papierové balenie niečoho sypkého do kuchyne, dávam to buď do sklenených dózičiek alebo do tesne zatvárateľných plechoviek. Ale odvtedy mám pokoj:)
Takže pomôže len totálne gruntovanie špajze a kuchyne:mad:.
heja3
14.08.08,04:42
Čo to je a hlavne ako sa toho zbaviť? Objavil sa mi v práci takýto hmyz. Najprv som len občas niečo našla v starých šanónoch, ale priebehu posledných 2 mesiacov sa objavili vo väčšom množstve na parapete.

Toto je 100% brezové semienko. Ja som si istá. Ak si neni istá, daj to na misku do mokrej vaty, každý deň zalievaj a po čase začne klíčiť.....
__________________________________________________ _________

Priznám sa bez mučenia, že som začala túto tému čítať zo záujmu, lebo aj ja mám nejakých malilinkých chrobáčikov na parapete, rozhodne sú to živé bytosti, lebo lezú.
Sú také malinké asi 3mm, zdiaľky vyzerajú ako rasca, tmavohnedé, a lietajú. Krídla majú dosť "chrumotavé". Neviete, odkiaľ sa mi nabrali? už som popozerala všetko, čo sa pozrieť dalo.

Rozálka, Rozálka, odkiaľ vieš, že sú chrumotavé:) ?


noooo, trochu viac vypasené ako rasca môžu byť aj myšačince :eek:

Rozalka písala, že lezú, A DOKONCA LIETAJÚ - toto vylučuje myšacince :D:D:D. Ibaže by ju niekto nimi ohadzoval, a to by bolo ozaj negustiózne::(
_____________

Pridám aj ja skúsenosť s hmyzom. Raz sme tak sedeli v kuchyni s maminkou, a ona zrazu: "Pozri, pozri, to čo sa to tam biele hýbe?" A ukazovala na koberec pred ňou. Išla som pozrieť zblízka, lebo to bolo malé biele a pohybovalo sa to. No a zistila som, že mravec si niesol domov kúsoček kokosu. Odvtedy, hovoríme mravcom v domácnosti "chodiaci kokos".:D:D:D
Nika
14.08.08,05:31
Toto je 100% brezové semienko. Ja som si istá. Ak si neni istá, daj to na misku do mokrej vaty, každý deň zalievaj a po čase začne klíčiť.....
Áno, už ste ma presvedčili...:) Klíčiť to radšej nedám, stačia mi tie semienka - nemám v kancelárii až tak veľa miesta (účtovíčke stačí kamrlík ;)) aby som tam ešte aj strom pestovala.....:)
Rozalka
14.08.08,19:53
Rozalka, väčšinou si tieto potvorky donesieš pekne zabalené v tovare rovno z obchodu. Pozri si mletú papriku, určite ich tam nájdeš. Mne pomohlo, keď som totálne vyčistila celú špajzu. Múku preosiala, popozerala všetky papierové balenia korenín a kde som zbadala čo len malinkatú dierku, všetko išlo von. Vyumývala som špajzovú skriňu, všetky dózy, krabičky a podobné srandičky, kde uchovávam sypké potraviny a nasypala som do čistého nové koreniny. Zdá sa mi, že sa držia predovšetkým v tej sladkej mletej paprike. Odvtedy ak načnem nové papierové balenie niečoho sypkého do kuchyne, dávam to buď do sklenených dózičiek alebo do tesne zatvárateľných plechoviek. Ale odvtedy mám pokoj:)
Takže pomôže len totálne gruntovanie špajze a kuchyne:mad:.
Evka, ďakujem za dobré rady. Nechcem to zakríknuť, ale som už vyše týždňa žiadnu potvoru nevidela, žeby vykapali??
mimotemy
Z papriky to asi nebude, mám ju hermeticky uzatvorenú v sklenej nádobe, žiaden pohyb - v obchode červenú papriku nekupujem, mám veľmi dobrý zdroj na krásnu papričku.
Eulalia
15.08.08,12:28
Evka, ďakujem za dobré rady. Nechcem to zakríknuť, ale som už vyše týždňa žiadnu potvoru nevidela, žeby vykapali??

mimotemy Možno sa naľakali našej debaty:D:---:D
heja3
19.08.08,07:30
Mohli aj vykapať. Raz mala moja mama nasušené bylinky uzatvorené v Ramovej krabičke, a keď si chcela ísť urobiť čaj, tak tam bylinky neboli. Boli tam skapaté chrobáčiky "riadne vypasené rasce" a bylinky boli rozomleté na jemný prášok na dne krabičky. Nemali čo jesť, tak skapali. Tie tvoje už asi tiež nemali obľúbený proviant, tak skapali.
Tanče
23.08.08,19:59
Už si videla lezúci myšačinec?? :D:D:D

priamo lezúci nie.... aaaale viem si to predsta:D:D:Driť
adamuscin
24.08.08,18:31
Ja sa stotožňujem s tými ktorí tvrdia že sú to semiačka brezy.
janasv
25.08.08,07:09
Rozalka, väčšinou si tieto potvorky donesieš pekne zabalené v tovare rovno z obchodu. Pozri si mletú papriku, určite ich tam nájdeš. Mne pomohlo, keď som totálne vyčistila celú špajzu. Múku preosiala, popozerala všetky papierové balenia korenín a kde som zbadala čo len malinkatú dierku, všetko išlo von. Vyumývala som špajzovú skriňu, všetky dózy, krabičky a podobné srandičky, kde uchovávam sypké potraviny a nasypala som do čistého nové koreniny. Zdá sa mi, že sa držia predovšetkým v tej sladkej mletej paprike. Odvtedy ak načnem nové papierové balenie niečoho sypkého do kuchyne, dávam to buď do sklenených dózičiek alebo do tesne zatvárateľných plechoviek. Ale odvtedy mám pokoj:)
Takže pomôže len totálne gruntovanie špajze a kuchyne:mad:.

Zbožňujú aj štipľavú papriku a sušené feferónky. :eek: Ďalej bylinkové čaje, aj ikebany zo sušených komponentov - kvety, listy šušky...., lisované suché chlebíky, suché rožky,... Najprv idú po starších veciach a postupne sa presúvajú do nových.... :eek::eek: No a dajú sa priniesť aj napr. z Grécka.....:eek:;):eek: No sú také potvorky, že vlezú aj do dózy od kávy, v ktorej niečo je. Tak dávam navrch ešte aj alobal, alebo potravinovú fóliu.
bazil
21.09.08,06:02
Ahojte poraďáci, poradu síce sledujem, ale ozývam sa zriedka, teraz však s problémom, o ktorom by som nikdy nemyslel že budem písať. Pred týždňon manželka dostala nejakú alergiu, vysypala sa na nohách a bruchu. Ona je silná alergička, predtým neodolala grapefruitu, tak sme mysleli že to bude z toho. Ale v piatok ráno som vstal a to isté som mal aj ja. Teraz už mi je jasné, že sme z niečoho poštípaní. Ani neviem akú radu čakám, je jasné, že budeme volať deratizéra aj keď neviem čo vlastne má deratizovať. Manželka, ktorá som mnou roky " válčí " a všetky problémy zvládala na jednotku sa rozsypala. Doslova a do písmena. Naša domácnosť totiž vyzerá tak, že môžete prísť aj o polnoci a je poriadok. A ona si na tom vždy veľmi zakladala. A tak nechápem odkiaľ sa u nás to " niečo " mohlo nájsť. Je pravda, že my máme okná veľmi nízko nad zemou a manželka akurát nedávno na nich dala vetrať periny, prakticky sa mohlo dostať niečo dnu. Neviem si však predstaviť čo by to mohlo byť, lebo keby že nejaký kliešť, čo sa u nás bežne stávalo, že nám vliezol dnu, tak ten predsa neštípe. prešiel som internet a našiel nejaké príspevky o plošticiach. Doma som prešiel všetky kúty, ale žiadnu som nenašiel ani stopy po nich. A neviem si predstaviť odkiaľ by sa k nám dostali. Ako vidíte ani neviem čo sa chcem opýtať, či čakám radu, či len reakcie, ale asi najskôr som to potreboval niekomu " povedať" , manželka dve noci nespala a vyzerá ako kôpka nešťastia. Sám som z toho hotový, doma máme nedávno narodeného drobca.
arizona
21.09.08,06:33
Bazil, s tou deratizáciu by som na tvojom mieste ešte počkala.Hlavne preto, že manželka je alergička a máte doma bábo.Predsa len je to dlhodobo pôsobiaca silná chémia...

Domácosť môžete mať aj sterilne čistú,vždy sa môže nejaký hmyz dostať cez okno, potrubie,či v balíčku z obchodu.

Z čoho si vydedukoval, že máte doma ploštice? Nemohol to byž "iba" komár,alebo mravec?
bazil
21.09.08,08:55
Bazil, s tou deratizáciu by som na tvojom mieste ešte počkala.Hlavne preto, že manželka je alergička a máte doma bábo.Predsa len je to dlhodobo pôsobiaca silná chémia...

Domácosť môžete mať aj sterilne čistú,vždy sa môže nejaký hmyz dostať cez okno, potrubie,či v balíčku z obchodu.

Z čoho si vydedukoval, že máte doma ploštice? Nemohol to byž "iba" komár,alebo mravec?

Och, arizona moja, dal by Boh aby to bol komár alebo mravce. Keby že sú to však mravce, tak tie uvidíš, komára tiež, okrem toho pochybujem že by bol komár schopný nas tak intenzívne poštípat a keby že dve tri noci, ale prakticky je to týždeň. Ja som z ničoho konkrétneho nevydedukoval že sú to ploštice, len pri surfovani na internete som zistil ze ploštice sú hmyz ktorý štípe len v noci - to sedí, stípe na tenkej koži nôh a brucha - to sedí tiež. S manželkou som sa dohodol ze pôde s drobcom ku svojej mame, kým nám to postrekaju. Cez okno sa nejaký hmyz skutočne môže dostať, ale v živote som nepočul, aby to boli práve ploštice alebo niečo podobné. A fakt je že zatiaľ sa mi nikto kto má doma poriadok " nepochválil ", že by mal podobný problém. Naša smola.
Dav
21.09.08,11:40
Bazil, netráp sa. Deti doniesli domov vši, :eek:a po vydezinfikovaní bytu a vyumývaní hláv sa u mňa zastavil šéf s dokladmi. Hneď vo dverách zaňuchal : "Á, vy máte vši!" Cítila som sa Zem, prepadni sa. Dnes sa na tom smejeme.:---
bazil
21.09.08,15:46
Bazil, netráp sa. Deti doniesli domov vši, :eek:a po vydezinfikovaní bytu a vyumývaní hláv sa u mňa zastavil šéf s dokladmi. Hneď vo dverách zaňuchal : "Á, vy máte vši!" Cítila som sa Zem, prepadni sa. Dnes sa na tom smejeme.:---

No poviem ti pravdu, že tie vši by som bral radšej. Tie mi staršia dcéra tiež doniesla zo školy, ale zbavili sme sa toho veľmi rýchlo. Dnes som doma ako slamený vdovec, manželka odišla s deťmi ku mame, aj som rád, ďalšiu nevyspatú noc by ťažko zvládala a to aj malý drobec dá zabrať. Ale sám doma nebudem, veď mám tu milú " spoločnosť ".:eek:
SILVIA54
09.07.09,05:42
Ahojte,aj ja som si niečo včera našla v kancelárií a neviem čo to je.Odfotiť ma to nenapadlo v tej rýchlosti a aj tak sa to rýchlo stratilo v šanóne.Skúsim to aspoň opísať: je to veľké do 1 cm,biele alebo také priesvitné,má to také prísavky(keď som to chcela vytriasť zo šanóna tak to nevypadlo ani za nič),a je to dlhé a tenké.Strašne som sa toho zľakla a bojím sa,že to je všade v kancelárií.Nemá niekto z Vás s takýmto niečim skúsenosť,alebo neviete mi povedať asi čo to môže byť?
sysula
09.07.09,06:07
Ahojte poraďáci, poradu síce sledujem, ale ozývam sa zriedka, teraz však s problémom, o ktorom by som nikdy nemyslel že budem písať. Pred týždňon manželka dostala nejakú alergiu, vysypala sa na nohách a bruchu. Ona je silná alergička, predtým neodolala grapefruitu, tak sme mysleli že to bude z toho. Ale v piatok ráno som vstal a to isté som mal aj ja. Teraz už mi je jasné, že sme z niečoho poštípaní. Ani neviem akú radu čakám, je jasné, že budeme volať deratizéra aj keď neviem čo vlastne má deratizovať. Manželka, ktorá som mnou roky " válčí " a všetky problémy zvládala na jednotku sa rozsypala. Doslova a do písmena. Naša domácnosť totiž vyzerá tak, že môžete prísť aj o polnoci a je poriadok. A ona si na tom vždy veľmi zakladala. A tak nechápem odkiaľ sa u nás to " niečo " mohlo nájsť. Je pravda, že my máme okná veľmi nízko nad zemou a manželka akurát nedávno na nich dala vetrať periny, prakticky sa mohlo dostať niečo dnu. Neviem si však predstaviť čo by to mohlo byť, lebo keby že nejaký kliešť, čo sa u nás bežne stávalo, že nám vliezol dnu, tak ten predsa neštípe. prešiel som internet a našiel nejaké príspevky o plošticiach. Doma som prešiel všetky kúty, ale žiadnu som nenašiel ani stopy po nich. A neviem si predstaviť odkiaľ by sa k nám dostali. Ako vidíte ani neviem čo sa chcem opýtať, či čakám radu, či len reakcie, ale asi najskôr som to potreboval niekomu " povedať" , manželka dve noci nespala a vyzerá ako kôpka nešťastia. Sám som z toho hotový, doma máme nedávno narodeného drobca.

A nemohli sa vam do perin dostat blchy? :confused: