timmo1
12.08.08,18:31
...prosím o radu, potrebujem poradiť program pomocou ktorého dokážem vyplniť naskenovaný formulár alebo tlačivo a následne vytlačiť na originál, ktorý som skenoval len dopísaný text do príslušných okienok. Za radu vopred dík...!
Martin Mocko
12.08.08,17:05
FormEdik (http://www.rksoft.sk/formedik.htm) to dokaze. Ale lepsia je licencovana verzia....
Pidgey
12.08.08,19:10
bud,alebo asi najjednoduchsie si je naskenovany obrazok hodit do wordu, natiahnut na celu plochu, nastavit obrazok, nech je za textom, a potom uz iba klasicky pisat kam treba.Ale je mozne ze to potom bude treba este doladit -uvidi sa ked sa to vytlaci ci je to presne,alebo troska posunute (vec tlaciarne...)
Hmmm, mozno blby napad, to ma len tak napadlo,ale mohlo by to ist

Samozrejme pred tlacou vyhodit z pozadia ten obrazok.....
endrju
12.08.08,19:24
Pri takej "technologii" a malom pocte vyplnenych formularov jedneho druhu je asi najlacnejsie vyplnit tie formulare rucne.
Pri velkom pocte vyplnenych formularov jedneho druhu je oskenovanie iba prvym krokom. Potom by mala nasledovat definicia poli, do ktorych sa budu data nahravat uz automatizovane z nejakej databazy.
Pouzivanie pocitaca iba ako pisacieho stroja povazujem za velmi neefektivne mrhanie najlepsimi rokmi zivota. ;)
ondrejvla
12.08.08,19:29
FormEdik (http://www.rksoft.sk/formedik.htm) to dokaze. Ale lepsia je licencovana verzia....

Mám FormEdik, ešte aj Formik, ale nie všetky tlačivá používané v SR sú v tomto softe. Viem, určite by ich doplnili, keby sme icha zaslali, ale keďže ich potrebujem vyplniť "už včera", tak to by asi p.Korytár nestíhal.
endrju
12.08.08,20:17
No, ono je to tak, ze byrokrati vymyslajuci tlaciva su vzdy o nejaky ten krok "vpredu" pred tvorcami akokolvek kvalitnych programov na vyplnovanie tych vymyslenych tlaciv.
Podobne je to aj pri "vojne" medzi tvorcami pocitacovych virusov a tvorcami antivirovych programov. :D
Ktohovie ci ti druhi nejakym skyrtym sposobom nepodporuju tych prvych, aby vzdy mali zabezpecenu obzivu aj prvi a aj druhi :cool:
Pidgey
12.08.08,20:29
jj, suhlasim s endrju, neviem co ma napadlo ze je to iba na jeden krat :).....no comment