kachniatko
12.08.08,19:24
Prajem dobrý večer.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Chystáme sa robiť stropy do podkrovia. Chcela by som vedieť Váš názor na to, keby sa na izoláciu pripevnili drevené lišty,( aby sa dosiahla vzduchová medzera), na ktoré by sa nabili drevené dosky, a na ne sa pripevnil polystyrén, ktorý by sa už len osieťkoval.
Ďakujem.
anka1212
12.08.08,21:25
ahoj , no na tuto otazku by skor odpovedal moj otec ked som bola mala,pomahala som mu, obkladali sme podkrovnu izbu sklennou izol.vatou a namiesto normalnych stien sme zvolili obklad drevenymi listami pekne to vyzera......
jojkoz
13.08.08,04:15
Neviem naco vzduchova medzera ?
Kazdopadne treba pod izolaciu dat parozabranu a potom kludne moze ist ten EPS + lepidlo a sietka.

Ja sam tiez este nie som rozhodnuty ci budem davat sadrokarton alebo tiez EPS ..... a klasicka omietka ako aj ostatne steny.
Mne sa uplne hladke steny moc nepacia :)
Milan.Žiška
13.08.08,09:51
Ahoj "jojkoz".Vzduchová medzera určite ano. Eliminuje totiž prudké teplotné zmeny a slúži na zvýšenie funkčnosti skladby. Má to veľa s prehrievaním stavby a odvetraní plášťa sterchy a jeho samotného fungovania.
Na konkrétnu konštrukciu si treba zvoliť konkrétnu skladbu a posúdiť výpočtom ( aj s povrchovými úpravami ). To všetko je teória, ale v pratickom riešení sa však realizovaná skladba od nej veľmi neodlišuje. Každý rozumný človek si necháva určité rezervy, ale to je normálne. nakoniec aj návrh sa musí prispôsobiť predajnému sortimentu ( zaokrúhluj pozitívne nahor - väčšia hrúbka väčšia úšpora tepla).

Troška počítania nikoho nezabila, pričom v konečnom dúsledku môžeš aj ušetriť.:):)
jojkoz
13.08.08,10:24
Ahoj "jojkoz".Vzduchová medzera určite ano. Eliminuje totiž prudké teplotné zmeny a slúži na zvýšenie funkčnosti skladby. Má to veľa s prehrievaním stavby a odvetraní plášťa sterchy a jeho samotného fungovania.

Ty mas ale na mysli odvetravaciu medzeru NAD izolaciou (paropriepustnou foliou) - v otazke som to vsak pochopil POD izolaciou ;)