soriko
12.08.08,19:38
S manželom nedokážem žiť v spoločnej domácnosti, máme rozdielne názory, stále sa hádame, ale rozvádzať sa nechcem. Manžel má svoje koníčky a v poslednej dobe sa veľmi zmenil. Bývam v 3-izbovom byte a mám 3 deti /17, 14 a 8-ročné/. Ak by manžel z bytu odišiel, vyhráža sa, že mi na deti nedá ani korunu. Mám nárok na finančný príspevok na deti od manžela v prípade aj keď nie sme rozvedení? Manžel je učiteľ a okrem toho podniká. Neviem aký finančný príspevok by mi patril. ak sa budem sama starať o 3 deti.
Ďakujem za radu.
ivka70
12.08.08,18:02
ano, manzel musi prispievat na vyzivu deti aj v pripade, ze nie ste rozvedeni
ak sa nedohodnete na vyske prispevku, je potrebne o to poziadat sud, aby ho urcil
evka-janekova
12.08.08,18:17
Ja by somsa rada spýtala k tejto téme, ako vyzerá taká žiadosť o určenie výživného. Co tam treba a kam sa to podá?

diky
evka-janekova
13.08.08,06:27
Ja by somsa rada spýtala k tejto téme, ako vyzerá taká žiadosť o určenie výživného. Co tam treba a kam sa to podá?

diky
Skúste sa mi na to kuknút... dakujem
iriska
13.08.08,06:53
Žiadosť už tu niekde je!! Nie my, ale vy sa skúste kuknúť tu na porade. Podáva sa na príslušný súd.
evka-janekova
13.08.08,07:01
Žiadosť už tu niekde je!! Nie my, ale vy sa skúste kuknúť tu na porade. Podáva sa na príslušný súd.
Nemyslela som to tak, že mi to máte vy kuknút (hladať), ale kuknút sa mi na to napísané. Ja som našla len žiadosť o náhradné výživné, co sa dáva na UPSVaR.

OK, pohladam ešte....
Chobot
13.08.08,08:05
Nemyslela som to tak, že mi to máte vy kuknút (hladať), ale kuknút sa mi na to napísané. Ja som našla len žiadosť o náhradné výživné, co sa dáva na UPSVaR.

OK, pohladam ešte....

V tejto téme je zopár vzorov, treba si ich upraviť.

http://www.porada.sk/t13417-vyzivne.html