katika777
13.08.08,00:07
Ahoj všetci,

nemá niekto bližšie skúsenosti s týmto programom? Kúpila som si ho len nedávno a hneď som ho vyskúšala... a nejde mi to veľmi... chcela by som poradiť ohľadom nastavenia poukážky pri tlačení... keď chcem dať poukážku vypísanú v programe vytlačiť, nevytlačí mi údaje presne do kolóniek... čo s tým?? Ako to presne nastaviť, žeby poukážku vytlačilo normálne?? Ďakujem za Vaše rady... :o
šošon
21.04.11,06:29
Ahoj
podarilo sa ti vtedy zohnať nejaký manuál?
Mne ho totiž nejde otvoriť, a tiež by som potreboval nejaký návod, ako si vytvoriť vlastný formulár.
Ak by si mi (alebo aj niekto iný) mohla poradiť, príp. poslať návod ako na to , moc by si mi pomohla.
Nikde na nete som totiž konkrétny postup nenašiel, ani na stránke autora.
Dík
KEJKA
21.04.11,06:37
autor niekde písal, že ak si nevyberieš žiadny z ponúkaných formulárov, tak treba objednať.
Formedik je však práve dobrý v tom, že ponúka aktuálne všetky bežné formuláre na vyplnenie.
nepoužívam kalibráciu pre nastavenie do koloniek originálneho tlačiva, proste tlačím priamo celý formulár a dokonca väčšinou čiernobielo, lebo farba nie je zaväzná.
kalibrácia kvôli trafeniu do koloniek originálneho tlačiva existuje, ale nemám s tým skúsenosti - vyberaj na lište formediku s ponukami. treba sa s tým pohrať a na to nervy nemám.
nesca
21.04.11,06:46
Súhlasím s Kejkou,robím to isté.
a manuál máš na hornej lište v Pomoci,dokonca aj nejaké príklady
invest
21.04.11,07:11
Tež používam formedik a som s ním spokojná. Mám účtovný program, ktorý ho podporuje, takže mám vždy aktuálne výkazy.
šošon
21.04.11,16:20
Práveže mi tú nápovedu nejde otvoriť, preto som prosil o jej skopírovanie, čo je akcia na 20sec.

Ide o to, že sa nejedná o formulár, ktorý by bol použiteľný pre širšiu verejnosť, takže na firme mi s tým nepomôžu (navyše to má trochu súkr. charakter). Podľa autora by sa ale mal dať vytvoriť lubovoľný formulár, dokonca vpisovať napr. do naskenovaného obr... Takže ak by mohol niekto skopírovať ten manual, a pripojiť ho sem (príp. zaslať na PM), dosť by to pomohlo... V každom prípade dík
KEJKA
21.04.11,19:23
no myslím si, že nemôže nikto kopírovať a lepiť niekde dielo niekoho iného. Treba vyriešiť problém, prečo to nejde otvoriť. Prípadne osloviť priamo tvorcu Formediku.
Stefan2005
22.04.11,06:35
... treba sa pozrieť do adresára, kam sa nainštaloval FormEdik - v ňom sa vytvára podadresár HELP, v ktorom sú manuáli vo fed v cz, eng, ale i súbor FormEdik_SK.pdf, ktorý sa dá normálne otvoriť Adobe Readerom...

Ak dané súbory by tam náhodou neboli, treba skúsiť opätovnú inštaláciu.
šošon
22.04.11,15:51
S autor. zákona by som naozaj v tomto prípade strach nemal. Ten pdf sub. tam nemám, skúsim to teda preinstal ... Dík za info