Iveta Matlovičová
13.08.08,05:44
Ahojte poraďáci,
čítam, čítam .. hľadala som niečo o alergii na mlieko, ale nakoľko som nenašla, tak zakladám novú tému. Ja som z tej alergie nešťastná, a ešte viac z tej bezmocnosti. Absolvovala som vyšetrenia (môj obvodný, skonštatoval, že som zdravá ako ryba, len som zoslabnutá po pôrode),testy na peľ, prach, roztoče - negatívne a alergológ usúdil - na základe toho, čo som mu povedala - čo jem, ako často apod., že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou - alergia na MLIEKO a že že niekedy sa príčina alergie ani nenájde :-((
Mám vyradiť z jedálnička všetky mliečne výrobky. Ale mlieko je v takmer v každom jedle. Som z toho nešťastná, vydržím to aj 6 týždňov, ale potom neodolám a zjem kúsok syra a potom mám takú reakciu, že od piatej ráno do siedmej sa v kýchaní nezastavím ... Vtedy si dám tabletku
Xyzalu (ktorý však nelieči, len utlmí receptory). Je to
však jedinná vec, ktorá mi zatiaľ pomáha, bohužial. Skúšala som aj
homeopatika - ale bez efektu.

Fakt neviem, čo ďalej, ale musí predsa existovať spôsob, že sa to dá
vyliečiť. V rodine sme doteraz nemali žiadnu alergiu (a to je nás riadna kopa), možno preto mi je to aj také čudné.
Je niekto medzi vami, čo si vie s týmto poradiľ, resp. nepoznáte nejakého lekára, ktorý by mi vedel pomôcť ? Veľmi veľmi ďakujem.
Iveta Matlovičová
14.08.08,04:37
posúvam...
linko1
14.08.08,06:30
v rodine máme synovca, ktorý je od malička alergický na laktózu, ale to sá dá zistiť pomocou testov,
tak nechápem, že vám to tam nevyskočilo...
skúste ešte raz absolvovať alergologické vyšetrenie, priamo na alergiu - na laktózu, pokiaľ sa nepotvrdí, môže to znamenať len nejaké prechodné oslabenie imunitného systému...
diabol4
14.08.08,12:09
v rodine máme synovca, ktorý je od malička alergický na laktózu, ale to sá dá zistiť pomocou testov,
tak nechápem, že vám to tam nevyskočilo...
skúste ešte raz absolvovať alergologické vyšetrenie, priamo na alergiu - na laktózu, pokiaľ sa nepotvrdí, môže to znamenať len nejaké prechodné oslabenie imunitného systému...

Presne tak alergia na laktózu sa dá presne určiť testami. Ak sa to potvrdí, budeš musieť úplne vylúčiť jedlo, ktoré obsahuje laktózu. Kamoška dávala dcére kozie mlieko. Z kozieho mlieka jej vyrábala syr, jogurty. Viem je to hrozné ak máš na niečo chuť a nemôžeš to zjesť. Žiadaj svojho lekára o opätovné vyšetrenie na laktózu.
tina1
14.08.08,12:47
Presne tak alergia na laktózu sa dá presne určiť testami. Ak sa to potvrdí, budeš musieť úplne vylúčiť jedlo, ktoré obsahuje laktózu. Kamoška dávala dcére kozie mlieko. Z kozieho mlieka jej vyrábala syr, jogurty. Viem je to hrozné ak máš na niečo chuť a nemôžeš to zjesť. Žiadaj svojho lekára o opätovné vyšetrenie na laktózu.
Kozie mlieko neobsahuje laktozu? Pokial viem, ano. Mam intoleranciu laktozy, a nerobi mi dobre ani kozie mlieko.
Najvhodnejsie je si dat urobit vysetrenie, pretoze ked vynecha mlieko zo svojho jedalnicka, pri vysetreni mu nezistia ci ma alergiu na kravsku bielkovinu, alebo intoleranciu laktozy. Vysledky mu budu skreslene.
VladoaKatka
14.08.08,13:24
Ahojte poraďáci,
čítam, čítam .. hľadala som niečo o alergii na mlieko, ale nakoľko som nenašla, tak zakladám novú tému. Ja som z tej alergie nešťastná, a ešte viac z tej bezmocnosti. Absolvovala som vyšetrenia (môj obvodný, skonštatoval, že som zdravá ako ryba, len som zoslabnutá po pôrode),testy na peľ, prach, roztoče - negatívne a alergológ usúdil - na základe toho, čo som mu povedala - čo jem, ako často apod., že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou - alergia na MLIEKO a že že niekedy sa príčina alergie ani nenájde :-((
Mám vyradiť z jedálnička všetky mliečne výrobky. Ale mlieko je v takmer v každom jedle. Som z toho nešťastná, vydržím to aj 6 týždňov, ale potom neodolám a zjem kúsok syra a potom mám takú reakciu, že od piatej ráno do siedmej sa v kýchaní nezastavím ... Vtedy si dám tabletku
Xyzalu (ktorý však nelieči, len utlmí receptory). Je to
však jedinná vec, ktorá mi zatiaľ pomáha, bohužial. Skúšala som aj
homeopatika - ale bez efektu.

Fakt neviem, čo ďalej, ale musí predsa existovať spôsob, že sa to dá
vyliečiť. V rodine sme doteraz nemali žiadnu alergiu (a to je nás riadna kopa), možno preto mi je to aj také čudné.
Je niekto medzi vami, čo si vie s týmto poradiľ, resp. nepoznáte nejakého lekára, ktorý by mi vedel pomôcť ? Veľmi veľmi ďakujem.

Musíš v prvom rade hľadať na stránkach na to zameraných napr.:
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2470

a potom hľadať imunologické ambulancie a riešiť to u odborníkov, aj keď to nebude v Tvojom okolí, ale budeš misieť kvôli tomu precestovať aj pár km naviac.
Tu je zopár imuno-stránok
http://www.imunita.sk/
http://www.synlab.sk/labus_imunologia.html
http://www.meditacia.sk/Imunita-poradna-1276id/
http://www.imuno-alergo.sk/
Miriam.x
14.08.08,13:48
Môj syn má alergiu na bielkovinu kravského mlieka, zistili mu to keď mal asi 1 rok. Mal podobné príznaky ako ty. Dôležité je vydržať nejaký čas bez mlieka-úplne, a potom postupne začať skúšať, najskôr výrobky - jogurty, syry a p. POMALY. Teraz má 11 rokov a v pohode zvláda všetko okrem mlieka. Vždy keď sme to neustriehli a dal si niečo z mlieka, tak nás to akoby "vrátilo" späť. Najhoršie to bolo keď sa napil actimelu, potom sa mu veľmi zhoršila reakcia na mlieko, mával aj fľaky po tvári a horúčky. Snaž sa vydržať, ja som sa naučila aj variť a piecť bez kr. mlieka.
Veľa spraví aj imunita, keď je syn úplne v pohode - u neho je to hlavne letné obdobie, tak zvláda všetko bez problémov, keď príde obdobie prechladnutí a iných chorôb musí si dávať väčší pozor.
skús pozrieť aj toto:
http://www.porada.sk/t24985-alergia-na-kravske-mlieko.html
lubkalau
14.08.08,14:06
Presne tak alergia na laktózu sa dá presne určiť testami. Ak sa to potvrdí, budeš musieť úplne vylúčiť jedlo, ktoré obsahuje laktózu. Žiadaj svojho lekára o opätovné vyšetrenie na laktózu.

Moja 16 ročná dcéra má alergiu na laktózu od narodenia a vtedy miesto sunaru pila sójové mlieko. Dnes môže všetky mliečne výrobky, syry, tvaroh, jogurty,len nepije kravské mlieko. Ale chcelo to svoj čas. Alergia v Tvojom veku je zvláštna, chce to vyšetrenie.
BXLmiami
15.08.08,00:55
Alergiu na mlieko treba dovysetrovat a presne specifikovat problem.Ludia znasaju dobre soju,ale u nas je problem s jedlymi sojovymi vyrobkami.Pokial sa ti da,za nasimi hranicami maju perfektne sojove vyrobky od mlieka cez smotany jogurty az po zmrzliny.Takze raz za cas na velky nakup na zapad.Ovci syr a vyrobky z neho,casto sa znasa aj kozi syr a vyrobky z neho.Ale alergia na mlieko sa da presne vysetrit.
kunkelovaa
15.08.08,03:41
Alergia na mlieko a alergia na laktózu sú dve rozdielne veci. Myslím, že sú mliečne výbobky bez laktózy (isté druhy tvarohov, syrov,...), mliečne výrobky bez BKM nie sú. Môjmu synovi zistili alergiu na bielkovinu KM keď mal rok, ešte som ho kojila a keď som si dala do kávy čo len trochu mlieka, nabehla kožná reakcia. Boli sme pacientmi detskej gastroenterologickej ambulancie, kde ho pravidelne testovali. Dávali sme si veľký pozor na stravu, pozorne som čítala všetky etikety výrobkov, a keďže som ho stále kojila, nemohla som mliečne ani ja, tak som si vápnik dopĺňala kalciovými aditívami. Tiež som mala zo začiatku obavy, potom sme si zvykli. Dnes má niečo cez štyri roky a sme pacientmi gastroenterológie už len na návštevy "podľa potreby", neodvážim sa napísať, že je úplne vyliečený. Zaradili sme do stravy mlieko a mliečne výrobky a je to, zatiaľ, v pohode. Tak si nezúfaj a hľadaj info.
Iveta Matlovičová
17.08.08,04:23
veľmi pekne vám všetkým ďakujem, ste zlatí:-) nabrala som pri týchto príspevkoch akúsi silu a idem na to, človek vidí, že mnoho iných má podobné problémy ... a tú trochu mlieka do kávy si musím odpustiť na dlhšie
pekný deň všetkým
pasuliatko
17.08.08,11:00
Ahojte poraďáci,
čítam, čítam .. hľadala som niečo o alergii na mlieko, ale nakoľko som nenašla, tak zakladám novú tému. Ja som z tej alergie nešťastná, a ešte viac z tej bezmocnosti. Absolvovala som vyšetrenia (môj obvodný, skonštatoval, že som zdravá ako ryba, len som zoslabnutá po pôrode),testy na peľ, prach, roztoče - negatívne a alergológ usúdil - na základe toho, čo som mu povedala - čo jem, ako často apod., že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou - alergia na MLIEKO a že že niekedy sa príčina alergie ani nenájde :-((
Mám vyradiť z jedálnička všetky mliečne výrobky. Ale mlieko je v takmer v každom jedle. Som z toho nešťastná, vydržím to aj 6 týždňov, ale potom neodolám a zjem kúsok syra a potom mám takú reakciu, že od piatej ráno do siedmej sa v kýchaní nezastavím ... Vtedy si dám tabletku
Xyzalu (ktorý však nelieči, len utlmí receptory). Je to
však jedinná vec, ktorá mi zatiaľ pomáha, bohužial. Skúšala som aj
homeopatika - ale bez efektu.

Fakt neviem, čo ďalej, ale musí predsa existovať spôsob, že sa to dá
vyliečiť. V rodine sme doteraz nemali žiadnu alergiu (a to je nás riadna kopa), možno preto mi je to aj také čudné.
Je niekto medzi vami, čo si vie s týmto poradiľ, resp. nepoznáte nejakého lekára, ktorý by mi vedel pomôcť ? Veľmi veľmi ďakujem.



ja som mala podozrenie na toto ochorenie kedže je to dedičné v mojej rodine,mal to dedo a ma to aj sesterka,ona používa nejake tabletky neviem ake.mne ohladom tohto pomohla interna doktorka,vyšetrila ma na rôzne alergie z jedla a nakoniec našla čo hladala...ak by si mala záujem a si z Ba by som ti povedala kde ju nájdeš.držím palce;)