Monika78
13.08.08,06:48
Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť od niekoho skúsenejšieho čo musí spĺňať zamestnanec k žiadosti o daňový bonus? vie mi niekto posunúť aj tlačivo?
VERONIKA6
13.08.08,04:58
Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť od niekoho skúsenejšieho čo musí spĺňať zamestnanec k žiadosti o daňový bonus? vie mi niekto posunúť aj tlačivo?
Vo vyhlásení na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti v bode b) označí, že si uplatňuje daňový bonus. Priloží rodný list dieťaťa, potvrdenie o návšteve školy/ nie základnej/. Dieťa musí žiť v spoločnej domácnosti.
Lenka1979
13.08.08,05:04
Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť od niekoho skúsenejšieho čo musí spĺňať zamestnanec k žiadosti o daňový bonus? vie mi niekto posunúť aj tlačivo?
K nároku na daňový bonus a jeho vyplácaniu pozri § 33 ZDP.
Lenka:)
EMILY04
13.08.08,05:48
Rodičia, ktorí sú zamestnanci si uplatňujú daňový bonus u zamestnávateľa. Musia však o to požiadať a to tým, že vyplnia vyhlásenie o tom, že si uplatňujú daňový bonus a splňajú podmienky na jeho uplatnenie za zdaňovacie obdobie a že si ho uplatňuje iba jeden z rodičov. Tiež je podmienkou uplatňovať si ho len u jedného zamestnávateľa.
Ďalej je potrebné odovzať zamestnávateľovi potvrdenie o návšteve školy dieťaťa, alebo rodný list.
Formulár vyhlásenia nájdeš na stránke www.finance.gov.sk
O daňový bonus sa žiada v januári, výnimku tvoria zamestnanci, ktorí nastúpili do nového zamestnania, tí by oň mali požiadať najneskôr do konca mesiaca, v ktorom nastúpili do zamestnania.

Inak všetko ostatné ohľadom uplatnenia si nájdeš v tom §33 ZDP ako vravela Lenka1979.