mambi
13.08.08,07:28
Pozdravujem stavbárov,

prosila by som o radu, aké alternatívy možno využiť na izol. krovu miesto Isoveru? Niekto nám rozprával aj o nejakom Krafe alebo tak nejako. Počuli ste o niečom takom? Čo ste dávali Vy? A koľko Vás to vyšlo? My máme cca 160 m2 plochu strechy.

Ďakujem za rady.
jojkoz
13.08.08,06:19
Zrejme myslel KNAUF.
Su aj ine ROCKWOOL .....

V podstate je uplne jedno aku vatu pouzijete - lisia sa hlavne balenim (baly, platy) a cenou
(niektore maju mierne lepsiu LAMBDu - izol.schopnost)

Cize podla mna ide skor o to za aku cenu danu vatu (hrubku) zozeniete - a hlavne to treba poriadne spravit - paropriepustna folia, vata najlepsie v dvoch vrstvach s prekryvanim spojov, parozabrana ...)
robin78
13.08.08,06:42
Tu by som sa rad opytal, nie je jednoduchsie zateplit priamo strop ako riesit izolaciu na krove?
jojkoz
13.08.08,07:06
Tu by som sa rad opytal, nie je jednoduchsie zateplit priamo strop ako riesit izolaciu na krove?

Samozrejme je - ak sa nebude podkrovie pouzivat.
booky
13.08.08,07:24
Dobry den, kupil som dom, a tiez by ma zaujimalo, ci je mozne strop zaizolovat jednoducho rozbalenim balov izolacie na podlahu povaly? Ide o tramovy strop so vzduchovou medzerou a skvarou na povrchu.
Dakujem za informacie.
Milan.Žiška
13.08.08,09:40
Dobry den, kupil som dom, a tiez by ma zaujimalo, ci je mozne strop zaizolovat jednoducho rozbalenim balov izolacie na podlahu povaly? Ide o tramovy strop so vzduchovou medzerou a skvarou na povrchu.
Dakujem za informacie.

Určite sa to dá, len treba správne navrhnúť hrúbku TI prípadne vrstvu na jej ochranu, keďže sa jedná o podkrovie mimo používania.Hrúbka sas tanovuje výpočtom. Návrh sa vyhodnocuje podľa krytérií úšpor tepla a tepelného odporu ako i hygienického - kondenzácie vodných pár v alebo na konštrukcii. Inak tam asi nie je čo veľmi pokaziť.

Veľa zdaru :):):)
robin78
13.08.08,10:23
Samozrejme je - ak sa nebude podkrovie pouzivat.

Samozrejme myslel som pre pripad nevyuzivaneho podkrovia. Dik.
booky
13.08.08,13:02
Určite sa to dá, len treba správne navrhnúť hrúbku TI prípadne vrstvu na jej ochranu, keďže sa jedná o podkrovie mimo používania.Hrúbka sas tanovuje výpočtom. Návrh sa vyhodnocuje podľa krytérií úšpor tepla a tepelného odporu ako i hygienického - kondenzácie vodných pár v alebo na konštrukcii. Inak tam asi nie je čo veľmi pokaziť.

Veľa zdaru :):):)


dakujem, za povzbudenie. Ten vypocet, to znie dost zlozito. Mam kondezacny kotol a krb, dom je valkovy, tak by mal urcite dychat.
Neviem sa rozhodnut, ci sa do toho pustat, ci su tie stare tramove stropy tepelnym mostom alebo to potrebuje tu cirkulaciu a zateplenim stropu ju stopnem a zacnu sa mi doma rosit pohare (...jasne teraz prehanam...:D)
Kazdopadne dakujem
Milan.Žiška
14.08.08,05:18
Ahoj "booky", určite nič nepokazíš ak na podlahu podkrovia rozroluješ Nobasil PAS s hrúbkou 80mm. V krajnom prípade vieš urobiť druhú etapu ( ešte raz 80mm, tepelný odpor stúpne k hodnote odporúčanej STN pre novostavby ) - treba vyskúšať.
petmar
14.08.08,18:31
Ahoj "booky", určite nič nepokazíš ak na podlahu podkrovia rozroluješ Nobasil PAS s hrúbkou 80mm. V krajnom prípade vieš urobiť druhú etapu ( ešte raz 80mm, tepelný odpor stúpne k hodnote odporúčanej STN pre novostavby ) - treba vyskúšať.
Doporučil by som hneď dať 120 mm alebo na výšku trámu - predtým položiť trámy, medzi to nobasil, zaizolovať aj trámy tenším nobasilom a navrch priklincovať dosky, aspoň na časť, kde to chceme mať pochôdzne. Sem-tam prebehne mačka alebo kuna po povale a nepostúpa mäkký izolant...
AndrejG
14.08.08,23:14
Ked sa do tej izolacie bude dostavat vlhkost z domu, tak nema ziadny zmysel, po case uplne prestane izolovat.
booky
15.08.08,05:55
dakujem vam pani za informacie. Tak sa do toho pustim...
Milan.Žiška
15.08.08,11:03
Ked sa do tej izolacie bude dostavat vlhkost z domu, tak nema ziadny zmysel, po case uplne prestane izolovat.

Pokiaľ tam bude zatekať, tak asi ano. Napriek tomu najlepší prechod pary ( cháp možné sušenie ) je pri nezakrytom stave. No nemyslím si že spomínaný objekt je v takom katastrofálnom stave aby sa TI znehodnotila položením do podkrovia. Priestor podkrovia treba brať ako nárazníkový priestor pri tepelných stratách a nie ako priestor kde dochádza k hromadeniu vlhkosti.
Proti povrchovému ošetreniu doskami nič nenamietam. Spôsob rozrolovania na súčasný priestor povaly (podlaha podkrovia) bol navrhnutý s tým, že sa nepoužíva - v zmysle požiadavky maximálneho zníženia nákladov. ( TI môžeš "kedykoľvek" zarolovať a použiť na zateplenie krovu a zobytniť podkrovie). Ak budeš riešiť variantu prepoužita TI na zateplenie krovu oceníš použitie duplovanej TI ( spotreba podlaha = cca 1/2 šikmá strecha. Ale to už veľmi kombinujeme.:D:D:D