fcelicka
13.08.08,07:40
Chcem sa opytat ci existuje nejaky legalny sposob ako donutit zamestnanca vyplatit mu mzdu na ucet, lebo doteraz sa im vyplacala v hotovosti a nechcu si to teraz zmenit :-(
poisonkatka
13.08.08,05:54
asi nie..ja len nechapem, ako niekto v dnesnej dobe nepotrebuje mat ucet...teda predpokladam, ze ho nema, ked tam nechce vyplatu
iriska
13.08.08,05:57
Obávam sa, že neexistuje, ale ak chcete ísť spôsobom donútenie, tak im vyplácajte mzdu v 10korunáčkach, len si treba pripraviť pevné nervy, nech vám nepovolia skôr ako tým zamestnancom, keď si budú chcieť výplatu prepočítať. V dnešnej dobe nie je možné, aby niekto (až na pár jednotlivcov) nemal založený účet v banke a je načase, aby sa s ním naučil pracovať.
Barbara
13.08.08,06:03
podľa mňa neexistuje, ale čo tak to riešiť internou smernicou :rolleyes:;):rolleyes:
Gabi03
13.08.08,06:10
A čo tak chápať vyplácanie mzdy v hotovosti podľa požiadaviek ZCov v rámci sociálnej politiky firmy? :rolleyes:

Ani môj muž nemá účet a žijeme si aj my, aj jeho ZĽ v pohode. ;)
fcelicka
13.08.08,06:19
Oni maju ucet len si nechcu dat posielat vyplatu na neho...
mpca
13.08.08,06:43
Oni maju ucet len si nechcu dat posielat vyplatu na neho...
Tak potom ich asi nedonutite,,, manzelkam pravdepodobne neukazu vypl. pasku,, a keby im to prislo na ucet tak su "odhaleny"... aj to je moznost preco NECHCU... :rolleyes::cool:
endrju
13.08.08,06:44
Oni maju ucet len si nechcu dat posielat vyplatu na neho...
Keby zamestnávateľ chvíľku porozmýšľal, určite by našiel spôsob ako motivovať zamestnancov k tomu, aby dobrovoľne požiadali o vyplácanie výplaty na účet.
Napríklad, v "praveku" elektronického bankovníctva jedna nemenovaná banka motivovala potenciálnych klientov k prechodu na elektronické bankovníctvo tak, že všetkým dobrovoľníkom, ktorí si internetbanking aktivovali v nejakej vopred určenej lehote, pripísala na účet zopár korún a nežiadala od nich žiadne poplatky za používanie internetbankingu. ;)