dkleinova
13.08.08,07:46
Dobrý deň všetkým,
žiaľ na mňa padla nepríjemná povinnosť vyplniť pre kolegyňu, ktorá odchádza na materskú dovolenku tlačivo, ktoré potrebuje pre sociálnu poisťovňu. Stojím kvázi na strane zamestnávateľa, ale personalista nie som.:( Nikdy som nič také nerobila, ale žiaľ to padlo na mňa a potrebujem s tým poradiť, lebo tam nechcem napísať niečo zle.
Vedel by mi niekto poradiť, či existuje taká stánka, resp. fórum?
Resp. vie mi niekto poradiť ako správne vypísať tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku..

rodné číslo, meno, dátum vytvorenia PP som vypísala, ale ďalej si nie som istá..

Ďakujem za každú pomoc.
dkleinova
13.08.08,06:15
Čo sa týka tých vymeriavacích základov, ktoré treba vypísať do toho tlačiva, je to vymeriavací základ, skutočný vymeriavací základ, alebo vymeriavací základ za organizáciu?? :(

a keď odchádza na MD tento rok v októbri, treba tam dať tie VZ za minulý rok od januára do decembra, však?
Zoltán Kovács
13.08.08,06:17
Čo sa týka tých vymeriavacích základov, ktoré treba vypísať do toho tlačiva, je to vymeriavací základ, skutočný vymeriavací základ, alebo vymeriavací základ za organizáciu?? :(

a keď odchádza na MD tento rok v októbri, treba tam dať tie VZ za minulý rok od januára do decembra, však?

Vymeriávacie základy sú väčšinou hrubé mzdy, z ktorých sa počíta odvod. A rozhodujúcim obdobím je predchádzajúci kalendárny rok (2007).
Barbara
13.08.08,06:27
jej vymeriavací základ za rok 2007 od januára do decembra .

Do vymeriavacieho základu sa nepočíta:

-odstupné
-cestovné náhrady
-odmeny pri pracovných a životných jubileách
dkleinova
13.08.08,06:28
čo sa týka tých VZ, čo sa vypisujú do tlačiva, nejaké som našla, ale neviem, či sa tam dáva: Vym. základ, alebo Skutočný vym. základ, alebo Vym. základ (org.). Môžete mi s tým poradiť?
Barbara
13.08.08,06:32
keď za január 2007 má napr. hrubú mzdu- vymeriavací základ 15000,- a keď nemá v tom ani cestovné, prípl. za pohotovosť, alebo jubilejné tak napíš celú hrubú mzdu do kolonky január2007
dkleinova
13.08.08,06:35
ďakujem, už som sa zorientovala v tých VZ..

ale mám ešte dotaz k bodu 2. Zamestnanec naposledy pracoval dňa...tam mám vypísať posledný pracovný deň pred nástupom na MD?
Barbara
13.08.08,06:36
tam napíšeš posledný deň pred nástupom, keď nastúpi napr. 6 ého tak napíšeš čo mala 5 ého



p.s. ďakujem za bodík:---
dkleinova
13.08.08,06:37
tam napíšeš posledný deň pred nástupom, keď nastúpi napr. 6 ého tak napíšeš čo mala 5 ého
ďakujem moc krasne
dkleinova
13.08.08,06:38
Ďakujem Vám moc krásne za ochotu, už mi je to jasné :)