dark32
13.08.08,09:46
Dobrý deň dostal som z mesta platobný výmer na komunálny odpad za rok 2008, poprosil by som o radu ako to správne zaúčtujem.

Stačí mi vystaviť VPD a účtovať to len v PD ako VOZD – prevádzková réžia a priložiť platobný výmer ?
( budem to uhrádzať naraz v hotovosti do pokladne mesta )

Zaevidovať záväzok - aj do knihy záväzkov ? Ak áno tak môžem napr. aj takto :

Veriteľ = mesto
Vznik záväzku = dátum doručenia platobného výmeru
Účtovný doklad = číslo platobného výmeru
Druh záväzku = poplatok za komunálny odpad
Výška = podľa platobného výmeru
Úhrada = dátum úhrady, číslo dokladu VPD

Vopred ďakujem.
ego.mc
13.08.08,14:04
Myslím, že to stačí účtovať iba v PD.
dark32
14.08.08,04:58
Nemá sa považovať platobný výmer za faktúru, veď obsahuje vlastne všetky jeho náležitosti a je v nej určená aj lehota splatnosti ? Bol mi doručený 02.08.2008 a splatnosť je až 18.08.2008.
dark32
14.08.08,11:36
nikto nevie poradit ??
Kristína
14.08.08,11:52
Kedysi som účtovala komunálny odpad na základe platobného výmeru.
Nepovažujte to za faktúru, ale zaevidujte to do knihy záväzkov. Urobila som si predpis úhrady na základe toho platobného výmeru, priložila k nemu jeho kópiu, poznačila do knihy záväzkov, po úhrade bankovým prevodom (pokladničným výdajom) zaznačila aj tieto údaje.
inuš
14.08.08,16:15
Mne zavolali z OcU, aby som si prišla pre výmer, hned som to v hotovosti uhradila a účtujem len v PD - cez pokladnu. Pri kontrole mi to nevytkli.
Katka2
20.08.08,14:13
Ja to robím tak, že keď príde výmer a viem, že pôjde úhrada bankovým účtom, tak to zapíšem do knihy záväzkov, ale nie ako faktúra /na to nás upozornila daňová kontrola/ ale ako ostatné záväzky. Veriteľ, dátum dodania, a tieto ostatné náležitosti dávam tak isto ako je hore uvedené. Ak by som vedela, že to pôjdem hneď uhradiť v hotovosti, tak by som to asi aj tak prijala, pretože platobný výmer bol doručený skôr, ako som to zaplatila. Ale keby bol doručený a hneď zaplatený, tak ako vraví inuš, tak by stačilo cez PD.