martinkannn
13.08.08,09:46
Dobry den, viem ze to sem mozno nepatri, ale chcela by som Vas poprosit o radu. K mojmu mobilnemu telefonu sa mi pokazila nabijacka, tak som si kupila novu, neoriginalnu - na USB kabel. Moja povodna mala parametre: Input - AC 110 - 240 V 50/60 Hz/ 01 A a Output - DC 5V+-0,5V 500mA+-50mA. Nova ma parametre: Input - AC 100 - 240 V 50/60 Hz 3W a Output - DC 5,2V 400 - 500 mA. Na baterii telefonu je napisane 3,7V 850mAh a podtym 4,2V - je to po cinsky tak to neviem precitat. Mozem teda pouzit novu nabijacku bez poskodenia baterie? Dakujem
bobino38
13.08.08,09:06
Ak nemáš čínsky telefón, ja by som tú nabijačku nepchal do mobilu:-))
mpca
13.08.08,11:26
O aky mobilny telefon sa jedna? Parametre V aj mA su v povolenom rozsahu. Avšak kazda nabijacka moze nabijat inym sposobom,, treba ratat minimalne z rychlejsim opotrebenim baterky. Hadam sa nevyskytne extrem a baterka urobim BUM!:rolleyes:
Fero11
13.08.08,15:14
Avšak kazda nabijacka moze nabijat inym sposobom,,
S tymto asi nemozem suhlasit, ak si zoberieme taku nabyjacku, tak dnes uz asi trafo na mobil nieje, vsetko je to zalozene na pulznych zdrojoch, kde sa pracuje pri vyssich frekvenciach
A prud je taky isty jak v madarsku, tak v polsku aj na slovensku.
Myslim si, ze kludne tou nabyjackou moze nabyjat (moj osobny nazor)
Stevo5
13.08.08,15:19
Máš v telefóne LiIon batériu, na ktorej pri nabíjaní nesmie presiahnuť napätie 4,2V.
Ja si tiež myslím že je tu určité riziko - ak to nie je originál nabíjačka. Ale nie v tom, že by sa skrátila životnosť batérie, pretože nabíjanie si telefón riadi sám. Je to zložitejšie - najprv sa nabíja väčším prúdom, pred koncom sa zníži. Je na to v tlf. samostatný čip. Ak napätie na batérii telefónu dosiahne 4,2V, tak telefón nabíjanie preruší. Riziko je skôr v tom, aby bola nabíjačka spoľahlivá - aby sa pri prípadnej poruche nezvýšilo napätie nad 5V (5,5V - horná tolerancia). Tiež by mala vydržať tých popisovaných 400mA bez výrazného prehrievania.
Hovorilo sa tu o vybuchovaní - ale ak je batéria originál, tak to myslím nehrozí. U batérií ktoré nie sú originál je to kus od kusa (alebo skôr ak by bola vadná séria).

PS.- trochu ma mýli že píšeš o nabíjačke ako - na USB kábel. ale čo potom to "Input - AC 100 - 240 V 50/60 Hz 3W" ??

Ak by bola na USB tak telefónu nič nehrozí, lebo ten port nedá viac ako 500mA a 5V. Z toho si telefón zoberie čo potrebuje a ani jeden z parametrov nie je nad limit.
martinkannn
13.08.08,15:54
Ahoj Stevo, dakujem ti za vycerpavajucu odpoved, ja sa do toho vobec nevyznam. Telefon je original znackovy a je z ciny, prave preto je aj ta nabijacka objednana z ciny. Ide o znacku Cect. To s tym USB som myslela, ze z nabijacky je vystup usb, ktory sa tam pichne a druhy koniec do telefonu. Baterka je origo k telefonu tak hadam ma nezabije. Este raz vdaka
Stevo5
13.08.08,16:08
Rád som pomohol, prajem málo problémov a veľa príjemných telefonátov!!