radoooo
13.08.08,09:57
Dobry den,

uvazujem nad kupou zahrady (400m2) s tym, ze by som to v buducnosti zmenil na stavebny pozemok.

Mozete mi prosim poradit, ako zistim, ci sa tato zahrada da preklasifikovat (dajme tomu za 5-10 rokov) a taktiez, ake faktory (tykajuce sa samotnej zahrady) by som si mal vsimat, ktore by mi pomohli sa spravne rozhodnut (napriklad prijazdova cesta)?

A co to vsetko obnasa, ak sa rozhodnem pre zmenu na stavebny pozemok? Dakujem.
Zypsik
13.08.08,08:29
Faktory:
prijazdova cesta - jej kvalita a parametre (30 rokov chodit po prasnej blatistej ceste, ktora je v zime neudrziavana a nezjazdna... :mee:). Ci je obecna alebo nebodaj sukromna.
Dostupnost sieti, ci ich nie je potrebne tahat cez sukromne pozemky a celkove naklady na ich zriadenie.
Orientacia, umiestnenie a dispozicia pozemku (ci je tam vobec vhodne a rozumne stavat).
Ak je to na rovine a pri vode, tak zvazit moznost zaplav....

Predpovedat zakony o 10 rokov nedokazala podla mna ani pani so sklenenou gulou, takze podla mna nikto nezaruci, ze to co sa da dnes, bude mozne o 10 rokov urcit ako stavebny pozemok...
radoooo
13.08.08,08:38
Dakujem zypsik. A viete mi povedat, na ktory urad by som mal zajst a zistit si o plane obce? Je to stavebny urad?