dark32
13.08.08,10:31
Dobrý deň, poprosil by som o radu ako správne zaúčtujem osobný vklad podnikateľa.
15.07.2008 ( začiatok podnikania ) som vložil 100 000 ako počiatočný vklad.

Vystavil som PPD a zaúčtoval ho v PD ako príjem hotovosti - PNZD – vklady

Zaevidovať osobný vklad aj do knihy záväzkov ?

Veriteľ = ja
Vznik záväzku = dátum vkladu
Účtovný doklad = číslo PPD
Druh záväzku = osobný vklad podnikateľa
Výška = 100 000
Splatnosť = ?
Úhrada = dátum úhrady, číslo dokladu VPD, zostatok ( budem si vracať postupne )

VPD bude potom – výdaj v hotovosti – VNZD – ostatné ?

Vopred ďakujem.
iriska
13.08.08,09:47
ešte som nevidela, aby sa osobný vklad evidoval v knihe záväzkov.
dark32
13.08.08,10:02
ešte som nevidela, aby sa osobný vklad evidoval v knihe záväzkov.
citujem z jedného príspevku uverejneného tu na porade

Na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici k Vášmu podaniu uvádza nasledovné:

Osobný vklad je potrebné účtovať ako príjem neovplyvňujúci základ dane Tento vklad je potrebné evidovať v pomocnej evidencii ako záväzok – kniha záväzkov.
evina
13.08.08,10:07
citujem z jedného príspevku uverejneného tu na porade

Na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Daňové riaditeľstvo SR v Banskej Bystrici k Vášmu podaniu uvádza nasledovné:

Osobný vklad je potrebné účtovať ako príjem neovplyvňujúci základ dane Tento vklad je potrebné evidovať v pomocnej evidencii ako záväzok – kniha záväzkov.

Je potrebné dať link na celú tému, ako sa tam diskusia vyvinula, aby sme sa zbytočne neopakovali. Na Porade je viac diskusií na túto tému /aj tak aj tak/, ale myslím, že záver - podnikateľ nie je povinný si sám sebe vrátiť vložené peniaze....je tá s ktorou ja osobne súhlasím
dark32
13.08.08,10:20
evina
13.08.08,10:30
No vidíš, v tej téme máš krásny prehľad o rôznom pohľade a hneď aj o rôznom pohľade na stanopvisko DR.Ja osobne plne súhlasím s príspevkom 23 od J, Acsovej.

http://www.porada.sk/314647-post23.html
dark32
13.08.08,10:40
veď práve preto som sa pýtal, lebo v tom príspevku ako aj v iných tu na porade sú rôzne názory na predmetnú vec.