Mária Kováčová
13.08.08,12:59
Zdravím Poradu. Toto je môj celkom prvý vstup do Porady, preto prosím o zhovievavosť, ak niečo zle urobím.
Mám problém so zaradením predčasne odkúpených aút od leasingovej spoločnosti. Postupovala som pri výpočte vstupnej ceny auta podľa Usmernenia DRSR, vypočítala som vstupnú cenu aut a chcem ich zaradiť. No tu je problém. V majetku mám tieto autá ako leasing - mám ich vyradiť a ešte raz zaradiť alebo ako. Potom pri výpočte zostatkovej ceny podľa tohto Usmernenia som rátala v Sk, pritom autá sú nakúpené v EURách. Brala som kurzy podľa dátumov FA. Ďakujem za pomoc.
Mária Kováčová
13.08.08,11:01
aaaaa
mudroš
14.08.08,09:02
Priznám sa, že usmernenie DR SR nepoznám. Môžež mi poslať správu kde je?
Predpokladám však, že sa týka daňovej problematiky, t.j. nanajvýš môže riešiť daňové odpisovanie po predčasnom skončení lízingu z dôvodu predčasného odkúpenia.
V účtovníctve máš obstaraný DHM a odpisuješ ho podľa odpisového plánu. V účtovníctve sa teda nič nezmení, majetok zostane rovnako ocenený a budeš pokračovať v účtovnom odpisovaní.
Mária Kováčová
15.08.08,07:58
Súhlasím, ale konateľ chce odkúpený majetok oceniť inak a odpisovať podľa toho, lebo tvrdí, že keď to odkúpil, chce navýšiť majetok
Mária Kováčová
15.08.08,07:59
A Usmernenie som si stiahla z Porady a dá sa aj stiahnuť zo stránky DRSR