Marcus Aurelius
13.08.08,16:15
Ahojte poradaci,neviete mi niekto poradit ako je to s vynatim ornej pody na SP a s poplatkymi za m2? Plati sa poplatok za m2 celeho pozemku alebo len pod stavbou ktora by tam stala? Niekde som cital ze ta nova Novela zakona zavedie poplatky len za plochu pod stavbou. „Platiť sa bude len za to, čo sa skutočne zastavia,“je to pravda alebo ako to vlasne je, neviete niekto o tom viac? Prosim, poradte...dakujem
wagner
13.08.08,18:54
Neviem síce čo hovorí nový zákon o platbách, ale samozrejme že keď chceš stavebný pozemok iba pod stavbu, tak si daj spraviť GP a požiadaj o vyňatie iba tejto časti. Bude to pre Teba výhodnejšie, pretože daň z nehnuteľnosti za stavebný pozemok je dosť vysoká - aj na dedinách dávajú vysoké sadzby z dôvodu, aby stavebník rýchlo dokončil a skoladoval stavbu.
Marcus Aurelius
14.08.08,15:43
Neviem síce čo hovorí nový zákon o platbách, ale samozrejme že keď chceš stavebný pozemok iba pod stavbu, tak si daj spraviť GP a požiadaj o vyňatie iba tejto časti. Bude to pre Teba výhodnejšie, pretože daň z nehnuteľnosti za stavebný pozemok je dosť vysoká - aj na dedinách dávajú vysoké sadzby z dôvodu, aby stavebník rýchlo dokončil a skoladoval stavbu.
Ale napriklad ked kupim 1ha a budem mat nanom postaveny dom o vymere napr. 100m2 tak by som za vynatie z ornej pody zaplatil iba za 100m2 alebo za cely 1ha?Ak by som zaplatil iba za zastavanu plochu 100m2 tak zvysok sa potom prekvalifikuje ako zahrada?
svrbik juraj
14.08.08,18:43
teraz na tom robim a davam dohromady papiere pre pozemkovy urad-je toho celkom dost.zatial to nic nestoji,iba kolok 1000 sk.ta novela zakona bude mozno platit od noveho roku-mozno.
bezradná
14.08.08,18:49
teraz na tom robim a davam dohromady papiere pre pozemkovy urad-je toho celkom dost.zatial to nic nestoji,iba kolok 1000 sk.ta novela zakona bude mozno platit od noveho roku-mozno.


My sme tiež riešili podobný problém, ale museli sme platiť iba 100,- Sk za kolok
wagner
14.08.08,19:52
Pokiaľ budeš mať GP na 100 m2 a požiadaš o vyňatie iba tých 100 m2, tak iba to budeš mať ako stavebný pozemok. Ostatné Ti ostane to čo máš -teda orná pôda alebo záhrada.
Marcus Aurelius
15.08.08,06:09
My sme tiež riešili podobný problém, ale museli sme platiť iba 100,- Sk za kolok
A aky podobny problem ste riesili vy, co vsetko na to treba aby som to vybavil a kam ist? Ornu podu ste chceli prekvalifikovat na SP alebo iba jeho cas a zvysok ste si nehali ako zahradu alebo ornu podu?
Milan.Žiška
15.08.08,11:26
Vynímaš iba zastavanú pôdu pod objektom ( načo by som platil za ostatné).
Nákladovo tam vzniká finančná požiadavka na spracovanie GP ( geometrického plánu - cena je daná sadzobníkom , prípadne závislá od regionu ).
Na je základe, žiadaš o vyňatie z pôdneho fondu a preklasifikovanie na stavebný pozemok. cena na základe bonity pôdy v dotknutej lokalite. Ostatné zostáva v pôvodnom znení bez zmeny.:)
accounte
15.08.08,11:41
Vynímaš iba zastavanú pôdu pod objektom ( načo by som platil za ostatné).
Nákladovo tam vzniká finančná požiadavka na spracovanie GP ( geometrického plánu - cena je daná sadzobníkom , prípadne závislá od regionu ).
Na je základe, žiadaš o vyňatie z pôdneho fondu a preklasifikovanie na stavebný pozemok. cena na základe bonity pôdy v dotknutej lokalite. Ostatné zostáva v pôvodnom znení bez zmeny.:)
dobrý, môžete mi poradiť? na vynatie z pôdneho fondu potrebujem už plán domu, ktorý tam bude stáť, alebo stačí vynať na základe rozmerov. My máme pôdu v prenájme družstva, takže od nich vytiahneme iba časť a potrebujeme žiadosť? alebo aký postup polopatisticky prosím treba zvoliť?
accounte
15.08.08,12:03
Vynímaš iba zastavanú pôdu pod objektom ( načo by som platil za ostatné).
Nákladovo tam vzniká finančná požiadavka na spracovanie GP ( geometrického plánu - cena je daná sadzobníkom , prípadne závislá od regionu ).
Na je základe, žiadaš o vyňatie z pôdneho fondu a preklasifikovanie na stavebný pozemok. cena na základe bonity pôdy v dotknutej lokalite. Ostatné zostáva v pôvodnom znení bez zmeny.:)
asi nesledujete tému, ale prosím ak sa k nej vrátite dajte vedieť
Marcus Aurelius
15.08.08,14:33
Vynímaš iba zastavanú pôdu pod objektom ( načo by som platil za ostatné).
Nákladovo tam vzniká finančná požiadavka na spracovanie GP ( geometrického plánu - cena je daná sadzobníkom , prípadne závislá od regionu ).
Na je základe, žiadaš o vyňatie z pôdneho fondu a preklasifikovanie na stavebný pozemok. cena na základe bonity pôdy v dotknutej lokalite. Ostatné zostáva v pôvodnom znení bez zmeny.:)
Takze ostatne zostane ako orna poda alebo ako by sa to dalo zmenit na zahradu???
olybaba
15.08.08,16:06
pozdravujem,
- vynatie z podneho fondu sa vybavuje na prislusnom obvodnom pozemkovom urade
- zmenu druhu pozemku vybavuje taktiez prislusny obvodny pozemkovy urad
- doporucujem osobne, pisomne, alebo telefonicky sa poinformovat vo vasej veci, od pracovnika vybavujuceho agendu okolo podneho fondu dostanete najkompetentnejsie informacie
bezradná
15.08.08,19:36
A aky podobny problem ste riesili vy, co vsetko na to treba aby som to vybavil a kam ist? Ornu podu ste chceli prekvalifikovat na SP alebo iba jeho cas a zvysok ste si nehali ako zahradu alebo ornu podu?

My sme mali záhradu vedenú ako ornú pôdu. Plánovalo sa s výstavbou novej ulice na konci pozemkov a bola nám navrhnutá možnosť vyňatia z PF. Niekde mám v počítači aj žiadosť, ak by si potreboval, môžem pohľadať. Vybavovali to rodičia- ja som len vypisovala žiadosť. Ak by ťa to zaujímalo, môžem sa spýtať, ale až zajtra.;)
Marcus Aurelius
16.08.08,06:48
My sme mali záhradu vedenú ako ornú pôdu. Plánovalo sa s výstavbou novej ulice na konci pozemkov a bola nám navrhnutá možnosť vyňatia z PF. Niekde mám v počítači aj žiadosť, ak by si potreboval, môžem pohľadať. Vybavovali to rodičia- ja som len vypisovala žiadosť. Ak by ťa to zaujímalo, môžem sa spýtať, ale až zajtra.;)
Dakujem, to by bolo super...A kedy ste ziadali o vynatie,tento rok este pred 1.7.08 alebo az po?
jezko22
17.11.08,18:24
musis si spravit geom.plan a vynat odporucam vecsiu cast zatial sa neplati od metrov,cena je rovnaka idu tam len nejake kolky.ale bud.rok sa ma platit od metrov tak sa poponahlaj,trva to cele cca 1.mesiac
lotto99
13.09.09,15:10
Ak by niekto sa chcel dopatrat k tomu do akej skupiny je zaradena konkr.parcela:
1. najst BPEJ na: wewewe podnemapy.sk/bpej/viewer.htm[/url]
2. najst v prilohe c.zakona 220 /2004 BPEJ a jej zaradenie do skupiny
3. kolko sa plati za skupinu je tu: portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=41&etype=2&aid=443[/url]