tonidlo
13.08.08,18:06
Dobrý deň,
v júni som ukončil štúdium 2. stupňa. V októbri nastupujem na doktorandské štúdium. Kto má platiť odvody do zdravotnej poisťovne? Na úrad práce ma odmietli zaevidovať. V mojej poisťovni vyžadujú, aby som si to platil ako samoplatiteľ. Nemal by to platiť štát? Nie som považovaný za študenta?
Poraďte. Vďaka.
Melnick
13.08.08,16:26
Melnick
13.08.08,16:41
(8) Štát je platiteľom poistného, ak nie je ďalej uvedené inak, za
Tu som vymazala to čo sa Ťa netýka
u) študenta doktorandského študijného programu v dennej forme štúdia, ak celková dĺžka jeho doktorandského štúdia neprekročila štandardnú dĺžku štúdia pre doktorandský študijný program v dennej forme a nezískal už vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa alebo nedovŕšil vek 30 rokov.

Tu som tiež vymazávala , takže ak chceš pozri si celé znenie zákona.
(9)
Štát je platiteľom poistného za osobu uvedenú v odseku 8 písmeno a) až h), j), o), p) a u), ak
a) je len zamestnancom a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) a za zamestnanca, jej vymeriavací základ podľa § 13 ods. 1 až 5 pripadajúci na obdobie zamestnania nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b),
b) je len samostatne zárobkovo činnou osobou a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) a za samostatne zárobkovo činnú osobu, jej pomerná časť vymeriavacieho základu podľa § 13 ods. 6 pripadajúca na obdobie vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b),
c) u nej dochádza v rozhodujúcom období postupne alebo súčasne k súbehu skutočností podľa písmen a) a b) a v období, v ktorom sa považuje za osobu podľa odseku 8 písm. a) až h), j), o), p) a u), úhrn jej vymeriavacích základov podľa písmen a) a b) nepresahuje úhrn minimálnych základov podľa § 13 ods. 9 písm. b).

:):):)
tonidlo
13.08.08,20:01
Asi som sa zle vyjadril. Mal som na mysli obdobie pred nástupom na doktorandské štúdium "prázdniny"
Katy a R
13.08.08,21:24
Asi som sa zle vyjadril. Mal som na mysli obdobie pred nástupom na doktorandské štúdium "prázdniny"

pozri aj sem
http://www.porada.sk/t85175-zdravotne-poistenie-a-doktoranti.html#post764609