novyGomez
13.08.08,20:44
Pracujem ako zivnostnik, v oblasti stavebnictva,zateplujem fasady.Chcem sa spytat ake mam prava voci zamestnavatelovy? to je prispepovok na stravu a tak...Teraz mi zo mzdy strhol peniaze na cestovne,lebo nas vozi autom ,je to mozne??
Melnick
13.08.08,18:45
Pracuješ ako živnostník?????? :eek:
Zoltán Kovács
13.08.08,18:47
Pracujem ako zivnostnik, v oblasti stavebnictva,zateplujem fasady.Chcem sa spytat ake mam prava voci zamestnavatelovy? to je prispepovok na stravu a tak...Teraz mi zo mzdy strhol peniaze na cestovne,lebo nas vozi autom ,je to mozne??

No ak si živnostník, tak nemáš výsady zamestnanca, ako sú stravné a pod.
Melnick
13.08.08,18:48
Pracuješ ako živnostník?????? :eek:

Ak si živnostník ako môžeš mať zamestnávateľa? Nemáš od neho nárok na nič. Pravdepodobne si "donútený živnozamestnanec" a tým pádom nemáš nárok na SL od neho, ale máš nárok zabezpečiť si ich ako SZČO. Tiež nemáš nárok na dovolenku od neho, ale ak si zarobíš môžeš si dovolenku urobiť kedy chceš.
Tweety
13.08.08,18:48
Pracujem ako zivnostnik, v oblasti stavebnictva,zateplujem fasady.Chcem sa spytat ake mam prava voci zamestnavatelovy? to je prispepovok na stravu a tak...Teraz mi zo mzdy strhol peniaze na cestovne,lebo nas vozi autom ,je to mozne??
Ak si živnostník, nemôžeš pracovať u zamestnávateľa na Pracovnú zmluvu, a nevznikajú Ti nároky ako z PP.
Korund
01.09.08,18:03
Živnostník vlastne pracuje ako subdodávateľ (čiže iná firma) a je sám sebe zamestnávateľom. Ak ste ale urobili zmluvu v cene "len na úrovni mzdy" tak sa nečudujte a dajte rozum do hrsti - na dovolenku či stravné si musíte zarobiť - teda dať to do ceny vašej práce (a nie len to).