Finky
13.08.08,21:52
Prosim o radu. Statutarka nasho obcianskeho zdruzenia bola na pracovnej ceste vramci SR. Zucastnila sa nejakej konferencie. Narokuje si iba preplatenie spotreby pohonnych hmot, nenarokuje si ani adekvatne stravne ani amortizaciu. Mozeme zauctovat iba prepocet spotreby PHM? Vdaka za ujasnenie situacie.
martina 11
14.08.08,06:19
My to tak bežne robíme
victoria
14.08.08,19:00
Nevidim v tom ziadny problem.
Finky
15.08.08,12:40
Vdaka, ze ste ste odpovedali na moju zjavne pre Vas jednoduchu otazku:)

Tak jej to idem napocitat...

Prajem krasne dni


Andrea
mirhu
22.08.08,08:19
Prosim o radu. Statutarka nasho obcianskeho zdruzenia bola na pracovnej ceste vramci SR. Zucastnila sa nejakej konferencie. Narokuje si iba preplatenie spotreby pohonnych hmot, nenarokuje si ani adekvatne stravne ani amortizaciu. Mozeme zauctovat iba prepocet spotreby PHM? Vdaka za ujasnenie situacie.
Mam dalsiu otazku:moze si narokovat aj komplet nahrady pri pracovnej ceste sukromnym vozidlom?
victoria
22.08.08,09:25
Citujem zo zakona o cestovnych nahradach, o kom vsetkom zakon pojednava.

(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

a) o ktorých to ustanovuje osobitný predpis,
b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),
c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

Takze pokial ide statutar na pracovnu cestu vlastnym autom, nie je podstatne ze v organizacii nema pracovny pomer, na cestovne nahrady podla zakona ma narok aj vratane pausalnej nahrady.
mirhu
22.08.08,11:14
Citujem zo zakona o cestovnych nahradach, o kom vsetkom zakon pojednava.

(2) Tento zákon upravuje aj poskytovanie náhrad osobám,

a) o ktorých to ustanovuje osobitný predpis,
b) ktoré sú vymenované alebo zvolené do orgánov právnickej osoby a nie sú k právnickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu, ak im nie sú poskytované náhrady podľa písmena a),
c)ktoré plnia pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu úlohy a nie sú k právnickej osobe alebo fyzickej osobe v pracovnoprávnom vzťahu ani v inom právnom vzťahu 1a), ak je to dohodnuté.

Takze pokial ide statutar na pracovnu cestu vlastnym autom, nie je podstatne ze v organizacii nema pracovny pomer, na cestovne nahrady podla zakona ma narok aj vratane pausalnej nahrady.
dakujem
Finky
02.09.08,19:11
Dostala som SS od porada123 a rada by som mu/jej odpisala, ale nemam dost prispevkov na zaslanie ss:-(((
Ankaa7
04.09.08,21:13
Potrebovala by som pomoc. Ak pomohol dobrovoľník prevozom vecí z mesta A do mesta B a žiada preplatenie len PHM. Ako doklad budem mať bloček z benzínky. Ako postupujem ďalej? Nie je zamestnancom OZ. Vypíšem cestovný príkaz alebo len nejakú dohodu s dobrovoľníkom o vykonaní prevozu a preplatím mu náklady na PHM? Potrebujem aj kópiu jeho techničáku?

A ešte mám len takú bočnú podotázku. V prípade, že potrebujem kópiu techničáku a vlastník auta mi ho z jeho súkromných dôvodov nechce alebo nemôže poskytnúť, čo v takom prípade? Napríklad použil na pomoc pre OZ služobné vozidlo v rámci svojej pracovnej cesty a zamestnávateľ o tom nevie? Alebo ak si požičiame ako OZ auto z požičovne? Dovolia nám fotiť len tak ich techničák?
OZ Stopy
09.03.10,09:27
Sledujem túto vašu debatu a veľmi ma to zaujíma. Hlavne otázka či môžem dobrovoľníkovi, ktorý nie je zamestnancom neziskovky preplatiť aj amortizáciu alebo nie. Lebo jedna účtovníčka mi tvrdila, že neziskovky amortizáciu nepreplácajú.
Okrem toho mám odpoveď na posledný príspevok - a totiž, že je možné preplatiť súkromné vozidlo do výšky ceny cestovného lístka, ako keby ten človek išiel nie autom, ale vlakom alebo autobusom. Len tiež si nie som istá, či vtedy potrebuje kópiu techničáku, či nie. Lebo som dostala k tomu rozporuplné informácie.
irene
10.03.10,18:18
Z dobrovoľníkom treba spísať Dohodu o vykonaní dobrovoľníckej práce pre organizáciu, kde treba zahrnúť že mu budú preplatené cestovné náhrady podľa Zákona o cestovných náhradách.
A daľej už postupovať podľa zákona :)