veja79
14.08.08,07:15
Prosím o radu. Včera montovali na dome otcovi plastové okná pričom bolo na zmluve aj cenovej ponuke deklarované dvojsklo U 1,0. Pri čistení skiel však na nálepke našli U 1,1. Čo teraz? Aká je primeraná cenová zľava alebo trvať na výmene? Je to veľmi zlé U? Alebo na dnes ešte štandard? U otca je aj cena dôležitá preto to asi takto dopadlo.:mad:Poradte prosím ešte dnes- lebo firma príde dnes po doplatok dnes pobede. k čomu sa dá prirovnať rozdiel u 1,0 a u 1,1? Vďaka za RADU.
Zoltán Kovács
14.08.08,05:25
Určite by som trval na písomnom prevzatí, a do toho protokolu uviesť skutočnosť, že boli objednané sklá 1,0 a dodali sa 1,1. Síce neviem aký je medzi nimi rozdiel, ale z uvedeného dôvodu by som žiadal zľavu. A všetko písomne. Ešte by som tam dodal aj to, že dodávateľ sa má vyjadriť do x dni.

Alebo jednoducho písomne reklamovať. Na riešenie reklamácie má dodávateľ 30 dni. Ak sa nič neudeje, tak napr. postúpiť to na SOI.
mpca
14.08.08,05:31
"LIzolačné sklá použité v plastových oknách môžu mať podľa želania rôznu hodnotu súčiniteľa prechodu tepla (U = 0,6 - 2,9 W/m2K), zvukovej izolácie a bezpečnosti. Štandardne sa okná vyrábajú so sklom s U = 1,0 W/m2K. V ponuke je široká škála skiel s rôznou farbou, vzorom alebo vloženou ozdobnou mriežkou."

Rozdiel medzi U 1 a 1,1 je 0,1W/m2K čo nieje až tak veľa a myslím, že ani v cene nebude asi veľký rozdiel ,,,

avšak dôvod na reklamáciu to je!

ps: čim nižšie číslo tým lepšie,,, lebo je nižšia tepelná strata!
veja79
14.08.08,06:22
Ďakujem za odpovede a teda rozdiel vo vlastnostiach neni moc veľký? A ešte dá sa nejak skontrolovať typ kovania? Deklarujú Siegenia - kde sa to dá skontrolovať?
Chobot
14.08.08,07:31
Ďakujem za odpovede a teda rozdiel vo vlastnostiach neni moc veľký? A ešte dá sa nejak skontrolovať typ kovania? Deklarujú Siegenia - kde sa to dá skontrolovať?

Niekde na kovaní by mala byť značka výrobcu. Dobre prezrite to kovanie, určite to nájdete.
220870
14.08.08,18:42
V podstate sa jedná o podvod. A je jedno či tam je u=1,1 alebo 1,0. d e facto by sa izolačné dvojsklá mali označovať podľa asi 2 roky starej EU-normi u=1,2. Ale v Slovenskom banánistáne na to všetci z vysoka oné... a není toho čo by to zmenil.
Dvojsklá vyplnené argónom nemôžu dosiahnúť u= 1,0 alebo u=1,1.