ronak
27.04.05,04:36
Zdravím Vás. Chcel by som svojim zamestnancom, hlavne tým čo držia moju firmu nad vodou zaplatit dovolenku pri mori, samozrejme že z rodinou. Akú mám zákonú možnost zahrnúť si takéto výdavky do nákladov. Ludia pracujú pri výparoch chemikáli a farieb, májú zo zákona nárok na nejakú regeneráciu.
ronak
28.04.05,18:31
Kedže mi nikto nedpovedal asi si všetci myslia že som divný ked chcem takto konat. caute..........
bepo
28.04.05,18:37
Nie si divný len zákonná možnosť dostať to do nákladov nie je.Máš dve možnosti-buď zo sociálneho fondu čo ti asi nebudú stačiť peniaze alebo z vlastného vrecka.
ondrejvla
28.04.05,18:46
A kde sa rodia takí šéfovia, čo si vedia vážiť nielen zamestnancov ale aj rodinných príslušníkov?! Skutočne som sa ešte s tým nestretla, hoci pred 4 rokmi mi sľuboval šéf jednej firmy, že keď mu to dám do poriadku, budú Kanáre! Boli, ale iba pre neho i Dubaj, a mne? - ani len kanárik v klietke!

No a odpoveď - žiadna možnosť, môžeš prispieť na regeneráciu zo soc.fondu, podľa zákona o Soc.fonde, ale musí sa to zdaniť zamestnancovi!
Ivenka
28.04.05,19:20
Čo sa týka dani tak je to ako je písne vyššie. Tiež neviem o inej možnosti.
A k tomu ďalšiemu. Tiež mi šef sluboval, že bude odmena, bude dovolenka.
A predstavte si - bola. 26.8. mi povedal, že idem na dovolenku a 2.9 som letela do Egypta. Do dnes sa z toho neviem spamatat. Nie z toho Egypta ale aj to bolo pekne ale z toho, že niečo take existuje. Takže prajem aj Vám všetkým takého "niekedy" dobrého šefa.
ondrejvla
28.04.05,19:26
Takže len ja som mala smolu na šéfov?! Ej bisťu, byť tak mladá, alebo aspoň mladšia, možno by som si takého šéfa aj našla, ale teraz je mojim sponzorom už len môj manžel a náš dôchodok!
Ale aspoň že viem, že existujú aj takí ľudia, čo si vedia vážiť človeka, fandím im, nech sa im tak aj darí v podnikaní, ako oni pristupujú k tým, čo im to podnikanie zjednodušujú! Nech sa darí takým šéfom!!
Žofka
29.04.05,04:55
Rodinní príslušníci sa určite riešiť nedajú (dokonca mám taký dojem, že aj zo sociálneho fondu sa to môže riešiť len z nepovinného prídelu do sociálneho fondu, prípadne zo zisku spoločnosti), ale zamestnanci, keď pracujú s chemikáliami nedalo by sa to hodiť na rekondičný pobyt? Ja už s takými zamestnacami nepracujem, ale pamätám si, že keď som s tým príchádzala do styku mali zamestnanci nárok aj na nejaké procedúry a muselo to trvať 3 týždne, čo musela hradiť firma a plus im bežal vo firme normály plat. V tom čase to riešil zákon o BOZP (tuším vyhláška 151, ale neviem z ktorého roku), ale teraz sa mi zdá, že to prešlo pod zákon o sociálnom poistení. Doporučujem preštudovať zákony ohľadne toho.
ANNA
29.04.05,05:02
A čo tak vyplatiť im to ako odmenu?
urs
29.04.05,05:18
Odmenu asi nie, nedoplatia sa odvodov . . . tam ide všetko. Skôr dohodu na partnerov alebo tu príkaznú zmluvu. A niečo skombinovať zo sociálneho fondu a súsiť niečo z konkrétnou cestovkou cez rekondičný pobyt.
Braňo
29.04.05,05:42
Nie je problém to dať do nákladov, ale nedaňových. :D
dari1
29.04.05,06:06
Zdravím Vás. Chcel by som svojim zamestnancom, hlavne tým čo držia moju firmu nad vodou zaplatit dovolenku pri mori, samozrejme že z rodinou. Akú mám zákonú možnost zahrnúť si takéto výdavky do nákladov. Ludia pracujú pri výparoch chemikáli a farieb, májú zo zákona nárok na nejakú regeneráciu.
myslim, ze by bolo dobre porozpravat sa s niekym, kto ma na starosti BOZP. Zakon 330/1996 v zneni nesk.predp. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri praci ti myslim niečo take umožňuje. Pripajam časť o rekondičných pobytoch, možno tam niečo najdeš. Dobre by bolo dať to do nejakeho vnutropodnikového predpisu - určite máte smernicu k BOZP, tak tam, prípadne do pracovného poriadku a určite do kolektívnej zmluvy. Ak by to bol rekondičný pobyt, tak to celé pre zamestnancov môžeš dať do nákladov, pre rod.príslušnikov by mohol ísť iba príspevok zo soc.fondu.
Ak by to nebol rekondičný pobyt, tak neviem.... skúš pohľadať nejakého bezpečáka - v SPP napríklad mali rekondičné pobyty, možno aj v nejakých kúpeľoch by ti povedali, ktoré kategórie na to majú nárok, určite na inšpektoráte práce.
Sany
29.04.05,06:06
A čo takto dať to ako služobnú cestu? Urobiť menný zoznam všetkých zamestnanov a zúčtovať ako cesťák - školenie. Veď nikde nie je zakázané urobiť si školenie v zahraničí. Napríklad školenie o bezpečnosti práce.
anto
29.04.05,06:16
Podľa zákona o dani z príjmov náklady, o ktorých hovorí iný predpis a sú povinné, sú nákladmi, ktoré ovplyvnia základ dane. Daňovými výdavkami sú aj starostlivosť o zdravie zamestnancov v rozsahu ustanovenom osobitnými predpismi a na vlastné zdravotnícke zariadenie. Osobitný predpis je uvedený v ZDP ako Zákon o zdravotnej starostlivosti. Čo ale je tam napísané, to by chcelo preštudovať.
Druhá možnosť je im to zaplatiť zo sociálneho fondu, ale ten je zdaniteľným príjmom zamestnanca, z ktorého je potrebné zraziť a odviesť daň z príjmu. Tu sa ale neskúma, či je tam jeden pracovník, alebo celá rodina.
Braňo
29.04.05,06:17
Viem si predstaviť také školenie o BOZP niekde na Jamajke, ktoré by mi vysvetlila nejaká dievčina v bikinách. :D
Sany
29.04.05,06:28
Viem si predstaviť také školenie o BOZP niekde na Jamajke, ktoré by mi vysvetlila nejaká dievčina v bikinách. :D
Braňo, ale no tak! Prečo Jamajka? A ak nás bude niekto školiť týždeň niekde na Táloch, prečo by to nemohol byť týždeň v Chorvátsku? Hotel ako hotel.