svecova
14.08.08,08:57
Mozete mi poradit s tymto problemom?podnikatel mal kontrolu na DPH, danovnici mu vyhodili pokladnicne doklady platene kartou, pretoze dane sumy nenasli na vypise z podnikatelskeho uctu. Platil to kartou z osobneho uctu. Bolo to spravne?
evina
14.08.08,07:08
Mozete mi poradit s tymto problemom?podnikatel mal kontrolu na DPH, danovnici mu vyhodili pokladnicne doklady platene kartou, pretoze dane sumy nenasli na vypise z podnikatelskeho uctu. Platil to kartou z osobneho uctu. Bolo to spravne?

Podľa mňa to správne nebolo.
§49
2/ Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,
čiže, ak tie plnenia boli použité preukazateľne na dodávky tovarov a služieb v rámci podnikania a mal riadne doklady z ERP je to o.k. Podmienka zaplatenia nie je vôbec zákonom požadovaná.
Takéto prípady sa stávajú a je dobé doložiť kópiu tohto osobného účtu a vložiť tie peniaze ako vklad do pokladne.
evina
14.08.08,07:13