saevelyn
14.08.08,09:32
ahojte poraďáci, dnes ráno som čítala v novinách článok o registračných pokladniciach.
Citujem z článku: " Obchodníci by podľa členky VÚB banky mali čo najskôr zistiť, či ich pokladnice majú potrebné eurofunkcie a to či je možné pokladnicu v prípade, že duálne ceny nezobrazuje, iba softvérovo upraviť, alebo si musia kúpiť úplne novú. Podnikatelia musia dať pokladnice do konca roka otestovať Elektrotechnickému výskumnému a projektovému ústavu v Novej Dubnici. Keď bude všetko v poriadku, dostanú na pokladnicu certifikát. Platí len certifikát vydaný po 1. januári 2008, starší nie. ..."
Ja by som sa chcela opýtať na to, čo som označila hrubším písmom.. neviete niekto, či sa certifikát týka úplne všetkých pokladníc alebo len nových.
Ďakujem za pomoc.:)
Eevina
14.08.08,09:09
Platí to na všetky pokladnice, každá musí mať certifikát vydaný po 1.1.2008 takže sa treba obrátiť na servisné stredisko
saevelyn
14.08.08,09:11
Ďakujem veľmi pekne.. pekný deň.
kathy_smal
14.08.08,11:02
Platí to na všetky pokladnice, každá musí mať certifikát vydaný po 1.1.2008 takže sa treba obrátiť na servisné stredisko

Aky zakon to prikazuje?
MarcelkaT
14.08.08,11:07
Aky zakon to prikazuje?
Preštuduj si "Generálny zákon" 659/2007 Z.z. o zavední ceny euro v SR a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ak sa mýlim, opravte má.
kathy_smal
14.08.08,11:21
Preštuduj si "Generálny zákon" 659/2007 Z.z. o zavední ceny euro v SR a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ak sa mýlim, opravte má.

Generalny zakon som citala ale nikde som to tam nenasla, konkretne ktory paragraf?

S vetou "Podnikatelia musia dať pokladnice do konca roka otestovať Elektrotechnickému výskumnému a projektovému ústavu v Novej Dubnici." nesuhlasim pretoze toto je povinnostou vyrobcu resp. predajcu regist. pokladne a nie vecou podnikatela. Tj. Ak výrobca alebo dovozca pokladníc pripraví nový softvér pokladníc je povinný požiadať o recertifikáciu pokladníc.
MarcelkaT
14.08.08,12:19
Generalny zakon som citala ale nikde som to tam nenasla, konkretne ktory paragraf?

S vetou "Podnikatelia musia dať pokladnice do konca roka otestovať Elektrotechnickému výskumnému a projektovému ústavu v Novej Dubnici." nesuhlasim pretoze toto je povinnostou vyrobcu resp. predajcu regist. pokladne a nie vecou podnikatela. Tj. Ak výrobca alebo dovozca pokladníc pripraví nový softvér pokladníc je povinný požiadať o recertifikáciu pokladníc.
Ja si tiež myslím, že je to povinnosťou výrobcu a nie podnikateľa.
saevelyn
14.08.08,12:28
Snažila som sa dnes dovolať do Elektrotechnického výskumného ústavu v Novej Dubnici, ale neúspešne. Tak skúsim zajtra a dám vedieť čo mi povedali :)
hanelie
14.08.08,13:46
certifikát zaobstará predajca / resp. ten kto bude inštalovať nový sw / autorizovaný samozrejme /
saevelyn
15.08.08,09:47
súhlasím s hanelie, dnes som sa na to pýtala aj nášho technika a vraj hneď po inštalácii nového softvéru, budú autorizovaný predajcovia rozposielať cerifikáty. pekný zvyšok dňa a tiež víkend :)
MarcelkaT
15.08.08,11:27
Certifikát by si mala dostať hneď pri inštalácii SW a na pokladnicu Ti nalepia aj holografickú nálepku. Certifikát nesmie byť starší ako po 1.1.2008. Na to si treba dať pozor.
Nové pokladnice už majú platný certifikát.
simka999
03.12.08,14:30
Ako to bude s reg. pokladňami po 1.1.2009. V auguste sme dávali nový softver do pokladne máme aj nálepku. Vynulovali nám vtedy GTv pokladni. Bude potrebné opätovne 1.1. nosiť pokladne do servisu a nulovať, alebo ako to bude?