vierkat
27.04.05,06:10
Poprosila by som Vás o radu...

V roku 2003 u nás pracovala zamestnankyňa, ktorá dala v novembri 2003 výpoveď. Musela si dať žiadosť o RZD, alebo sa malo robiť automaticky, alebo ako to v tom čase bolo? Ďakujem...
janaGT
27.04.05,04:22
zamestnanec vždy musí dať žiadosť o ročné zúčtovanie dane
brm
27.04.05,04:53
zamestnanec vždy musí dať žiadosť o ročné zúčtovanie danevždy je silné slovo ...musí podať dp sám alebo požiadať o rzd zamestnávateľa...v roku 2003 tuším platilo, že ak mal viacerých platiteľov dane, musel podávať dp sám a v prípade že vy ste boli za celý rok jeho jediný platiteľ dane/t.j. po ukončení prac.pomeru u vás šiel na úrad práce/ tak mohol posledného zamestnávateľa požiadať o rzd...ak po ukončení pp u vás šiel k ´dalšiemu zamestnávateľovi, musel podať dp sám...
janaGT
27.04.05,04:55
ja som to myslela tak, že keď chce aby mu rz urobil zamestnávateľ, tak je nevyhnutné aby dal zamestnávateľovi žiadosť, ak žiadosť nedá, tak zamestnávateľ nemá povinnosť robiť mu RZ
Dadena
27.04.05,05:20
Ak zamestnanec ukončí pracovný pomer, zamestnávateľ je mu okrem iného povinný vydať Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti, o zrazených preddavkov na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse. Zamestnávateľ nie je povinný urobiť zamestnancovi ročné zúčtovanie. Toto mu vystavuje v tom prípade, ak zamestnanec písomne požiada do 15. 02. nasledujúceho kalendárneho roka o vykonanie ročného zúčtovania. Pokiaľ mal počas roka viacero zamestnávateľov je povinný dať zamestnávateľovi, u ktorého žiada o ročné zúčtovanie všetky potrebné doklady. V prípade, že je okrem zamestnanca ešte aj SZČO podáva daňové priznanie.
Ala
27.04.05,05:50
Poprosila by som Vás o radu...

V roku 2003 u nás pracovala zamestnankyňa, ktorá dala v novembri 2003 výpoveď. Musela si dať žiadosť o RZD, alebo sa malo robiť automaticky, alebo ako to v tom čase bolo? Ďakujem...

V roku 203 platilo tak, ako píše Karkulka.