misok
14.08.08,07:38
Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu. Zamestanec podpísal Vyhlásenie na rok 2008, kde si uplatňuje NČZD. Jeho príjem v každom mesiaci je 50 000,-, a je predpoklad, že sa mu ešte bude zvyšovať. Môže si teraz, ( vo výplate za mesiac 07/2008) zastaviť uplatňovanie NČZD, aby potom v RZD nemal nedoplatok?
Čučoriedka 5
14.08.08,10:37
Ak je pre zamestnanca výhodnejšie aby nepoberal NČZD - t.j. aby mu za rok 2008 nevznikol veľký nedoplatok na dani z príjmu , a vo " Vyhlásení na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti podľa § 36 ods.6 zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov " podpísal túto zmenu tak je to OK.
Prajem pekný deň:---
misok
14.08.08,11:25
Ďakujem za Vašu radu a prajem pekný deň.:)