santhal
14.08.08,09:48
Podala som žiadost o rozvod.Manžel však s rozvodom nesuhlasí, preto mám strach že sa to bude vliect dlho a medzi tým mi manžel narobí dlhy.Ako tomu zabránit?dá sa spísat nejaká dohoda?Ešte ma zaujíma,v máji sme predali byt,ja som si z bytu ktorý sme kúpili ked sme ešte neboli manželia,ale bol písaný na nás oboch, zobrala čast penazí a previedla z manželského spoločného účtu na účet mojej mamy.Auto je písané len na manžela,ako sa bude delit majetok,ked vlastne už žiadny nemáme.Budú sa pozerat účty a peniaze z predaného bytu pojdu na polovicu,alebo záleží na nás dvoch ako sa dohodneme.Ja som si zobrala nižšiu čiastku, netrvám na polovici sumy z bytu.dakujem
hanelie
14.08.08,08:11
Budú sa pozerat účty a peniaze z predaného bytu pojdu na polovicu,alebo záleží na nás dvoch ako sa dohodneme.
v prvom rade sa prihliada na dohodu......hoci aj 1/3 ku 2/3 - to je na vás ak s tým obaja súhlasíte,
iriska
15.08.08,07:21
vysporiadanie majetku s BSM sa nerobí pri rozvode. (ak teda nie je zase nejaká prevratná novinka)
santhal
15.08.08,09:28
Co súd označí za spoločný majetok, ked byt kt. sme kupovali spolu sme v máji predali a každý z nás sa vrátil k rodičom.Auto si manžel kupoval ešte pred zosobášením a inak nemáme už nič, aj bankové konto sme si podelili.
iriska
15.08.08,10:46
Ale veď návrh na vysporiadanie BSM dávate dobrovoľne. Nikto vám to neprikazuje, ani súd neurčuje, čo je BSM-ako účastníci preukazujete, či ten ktorý kus patrí do BSM. Ani ten návrh nemusíte vôbec dávať, keď sa dokážete dohodnúť.