raduska184
14.08.08,10:39
Zacala som pracovať v ZŠ a mam v tom mensi gulas......mam dotaz,pocitam mzdy a mam tam uvedene ODMENA ZA VZDELAVACIE POUKAZY....rada by som vedela ako by ste to zauctovali?? a este sa chcem spytat, ako zauctovat HM ked mam k vyplate vypozicane z buduceho mesiaca?? mam o tuto vysku znicit celkovu sumu k vyplate???
dakujem;););)
judita1971
14.08.08,13:43
nemáš tam - odmeny zo vzdelávacích poukazov ? sú to odmeny, ktoré financuješ z FP prenesené kompetencie - nenormatívne - vzdelávacie poukazy.- ja si čerpanie týchto FP sledujem osobitne vyčlenením analytickou evidenciou.

nerozumiem ako máš požičané z budúceho mesiaca HM ?
kunkelovaa
15.08.08,03:49
Vzdelávacie poukazy účtujem v rámci hrubých miezd 521/331 a pri úhrade miezd v rámci rozpočtovej klasifikácie ich mám analyticky rozčlenené.
Čo sa týka toho nedostatku financií na mzdy, nie ste jediná škola, neúčtuje sa tam nič zvláštne, len nezabudni na koniec roka, na mzdy ti musia peniaze zostať, treba porozmýšľať, čo ďalej.... ja s tým tiež bojujem.
malalulu
18.08.08,18:34
Keď už niekto začal tému miezd-ja mám terz takýto problém. učiteľka MŠ, ktorá bola doteraz nekvalifikovaná, (bola zaradená 7 PT), ukončila vysokoškolské vzdelanie 1.stupňa Bc. Kde ju mám zaradiť teraz, podľa všetkého patrí do 8. PT, pretože v katalógu prac. činností 341/2004 som učiteľku v MŠ v 9. PT nenašla. Na susedných školách podobné prípady zaradili do 9. PT, ale neviem podľa čoho. Poradíte niekto?
malalulu
25.08.08,10:23
Nikto neporadí?
Melnick
25.08.08,10:38
malalulu , skús či Ti toto nepomôže .:)
http://www.porada.sk/565990-post4.html
malalulu
26.08.08,05:17
je to iný prípad, pretože môj prípad je taký, že učiteľka bola zaradená v 7.PT ako nekvalifikovaná a teraz si urobil Bc,a podľa všetkého ju môžem zaradiť len do 8 PT.
Možno sa mýlim, vyveďte ma z omylu, lebo logicky mi patrí do 9.PT, ale keďže nie je v katalógu prac. činností, tak ju tam nemôžem dať, Poraďte prosím.
Melnick
28.08.08,17:43
26e
30.08.08,05:45
Ahojte...tiež mám nastúpiť do verejnej správy ako mzdová účtovníčka, konkrétne ne ZUŠ..Keďže som sa dlhšie pohybovala v súkromnom sektore, potrebovala by som dopniť novinky z oblasti miezd a personalistiky vo verejnej správe. Poraďte nejaké info...Vďaka
Melnick
30.08.08,18:06
Ahojte...tiež mám nastúpiť do verejnej správy ako mzdová účtovníčka, konkrétne ne ZUŠ..Keďže som sa dlhšie pohybovala v súkromnom sektore, potrebovala by som dopniť novinky z oblasti miezd a personalistiky vo verejnej správe. Poraďte nejaké info...VďakaSkús sa pýtať na Porade.:D:D:D
malalulu
02.09.08,09:00
http://www.profesia.sk/poradna/na-co-mate-narok/mzda/40465.html

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=19993&FileName=07-z151&Rocnik=2007

Ďakujem za odvolávky, už som sa tam predtým dostala, ale všetci sa bavia o 9.PT a vyššie, ale mne to vychádza len na 8.PT. Najhoršie na tom je, že iné školy takéto prípady zaradili do 9.PT, ale nikto mi nevie povedať na základe čoho.
Meska
23.10.08,10:16
Ja som mala ten istý prípad a zaradila som učiteľku MŠ do 8. platovej triedy, nakoľko už pre ňu neplatí odpočet 5 rokov. To bola daná len nejaká výnimka od 1.4.2002. Táto už teraz neplatí a volala som na náš krajský školský úrad a tam mi povedali, že teraz musia byť učiteľky MŠ zaradené podľa katalógu prac. činn. do 8. triedy.
malalulu
10.11.08,06:56
Prikladám vyjadrenie MŠ SR ohľadom dotazu na zaradenie učiteľky MŠ s vysokošk. vzdelaním 1. stupňa na zaradenie do 9.PT. Nemohli by ste to niekto preložiť do slovenčiny? Je to tak napísané, že neviem z toho vyjsť. Takže stále neviem, či pracovníčku zaradiť do 9.PT alebo nie. Mne vychádza, že na to nemá nárok. Podľa tohto dokumentu na to nárok má. Poraďte.
blazonko
11.11.08,09:08
Ak som tomu dokumentu správne porozumela, tak ak tá tvoja učiteľka ukončila odbor predškolská a elementárna pedagogika, zaradíš ju do 9. Ak iný, do 8.
malalulu
12.11.08,12:07
No lenže podľa toho (keď idem porovnávaním) aj nekvalifikovaný učiteľ má nárok na vyššiu PT, keďže robí v porovnaní s kvalifikovaným tú istú prácu, alebo ja ako ekonómka, ktorá som zaradená v 8.PTmôžem dať aj 11 PT, ( čo skutočne robím práce, ktoré sú v katalógu prac.činnosti aj v 11.PT).
Beriem, to tak, že ak v katalogu PČ je niečo predpísané, tak sa toho skutočne držím - tak potom aké porovnávanie, aké dočasne ... a ja neviem čo ešte.
sojciakova
12.11.08,12:43
Pokiaľ viem , Ty môžeš byť zaradená aj v 11 PT pokiaľ robíš veci, ktoré sú popísané v 11 PT a máš ukončené vzdelanie, ktoré je tam predpísané.Alebo to tak nie je?
judita1971
12.11.08,13:50
No lenže podľa toho (keď idem porovnávaním) aj nekvalifikovaný učiteľ má nárok na vyššiu PT, keďže robí v porovnaní s kvalifikovaným tú istú prácu, alebo ja ako ekonómka, ktorá som zaradená v 8.PTmôžem dať aj 11 PT, ( čo skutočne robím práce, ktoré sú v katalógu prac.činnosti aj v 11.PT).
Beriem, to tak, že ak v katalogu PČ je niečo predpísané, tak sa toho skutočne držím - tak potom aké porovnávanie, aké dočasne ... a ja neviem čo ešte.

V liste z MŠ SR máš napísané , podľa čoho je dočasné zaradenie, prečítaj si list pozorne, zákon to umožňuje je tam uvedený aj podľa akého paragrafu, akého zákona, odchádzam domov, takže preto len tak narýchlo.
judita1971
12.11.08,13:51
Toto je výňatok z listu :

Podľa zákona § 5 ods. 6 zákona č. 553/2003 Z. z., ak najnáročnejšia pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať podľa pracovnej náplne v rámci druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve, nie je uvedená v katalógu, zamestnávateľ ho dočasne zaradí do platovej triedy porovnaním tejto pracovnej činnosti s pracovnými činnosťami uvedenými v katalógu. Pri porovnaní pracovných činností sa vychádza z charakteristiky príslušnej platovej triedy podľa § 3 ods. l, pričom pracovné činnosti sa porovnávajú z hľadiska potrebných kvalifikačných predpokladov, zložitosti, zodpovednosti, psychickej záťaže a fyzickej záťaže.
malalulu
17.11.08,12:09
Toto je výňatok z listu :

Podľa zákona § 5 ods. 6 zákona č. 553/2003 Z. z., ak najnáročnejšia pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať podľa pracovnej náplne v rámci druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve, nie je uvedená v katalógu, zamestnávateľ ho dočasne zaradí do platovej triedy porovnaním tejto pracovnej činnosti s pracovnými činnosťami uvedenými v katalógu. Pri porovnaní pracovných činností sa vychádza z charakteristiky príslušnej platovej triedy podľa § 3 ods. l, pričom pracovné činnosti sa porovnávajú z hľadiska potrebných kvalifikačných predpokladov, zložitosti, zodpovednosti, psychickej záťaže a fyzickej záťaže.


Toto všetko mi je jasné, len mi nie je jasné
a) prečo porovnávame učiteľku MŠ práve s vychovávateľom v školskom zariadení, môžeme potom porovnávať s hocijakou pracovnou činnosťou v 9-PT pre školstvo (individuálne, veď je to všetko podobné). Nás vždy školia, že pre nás je záväzný katalóg.
b) slovo "dočasne". Ja viem, že budete oponovať, že ak nie je činnosť v v katalógu prac. činností, treba o to požiadať... Prečo o to ešte nikto nepožiadal a prečo to jednoducho nedajú do katalógu do 9. PT? Veď takýchto učiteliek s Bc. titulom si myslím, že už je dosť. Veď by to bola krátka cesta a takto sa ide do Ostravy cez Karlove Vary.