berry
14.08.08,10:53
pekný deň
Práve mi prišiel z DÚ list, že mám chybu v DPkDPH
Tak som sa na to pozrela a zistila som že za prvý kvartál sme mali nadmerný odpočet 1060,- SK a ten som si zabudla odpočítať. Čo mám teraz robiť?
Mám podať dodatočné DP a preplatok žiadať naspäť? alebo ako?
Ešte chcem dodať , že živnostník prerušil živnosť. Tak sa to asi nebude dať vypárovať v treťom kvartály.
Ďakujem.
grušina
14.08.08,09:35
Treba podať nie dodatočné, ale opravné DP, kde bude správne vypočítaná suma ( aj s odrátaným odpočtom a odniesť na DU )
tam si to nahodia do compu a bude to ) Ak Ti po oprave vyjde zasa nadmerný odpočet, spýtaj sa priamo tam, ako to riešiť, keďže prerušil živnosť. S týmto nemám skúsenosť.
Zoltán Kovács
14.08.08,09:38
Treba podať nie dodatočné, ale opravné DP, kde bude správne vypočítaná suma ( aj s odrátaným odpočtom a odniesť na DU )
tam si to nahodia do compu a bude to ) Ak Ti po oprave vyjde zasa nadmerný odpočet, spýtaj sa priamo tam, ako to riešiť, keďže prerušil živnosť. S týmto nemám skúsenosť.

Opravné je do termínu podania, teda za 2.Q do 25.07. Od 26.07. už hovoríme o dodatočnom DP, nakoľko je po termíne podané.
Milan Benka
14.08.08,09:38
pekný deň
Práve mi prišiel z DÚ list, že mám chybu v DPkDPH
Tak som sa na to pozrela a zistila som že za prvý kvartál sme mali nadmerný odpočet 1060,- SK a ten som si zabudla odpočítať. Čo mám teraz robiť?
Mám podať dodatočné DP a preplatok žiadať naspäť? alebo ako?
Ešte chcem dodať , že živnostník prerušil živnosť. Tak sa to asi nebude dať vypárovať v treťom kvartály.
Ďakujem.

Požiadajte o vrátenie predmetného odpočtu ako preplatku na dani.
Vranová
14.08.08,09:41
Ja by som to riešila listom, kde by som žiadala o opravu údajov v DPzDPH, konkrétne napísala riadky v ktorých žiadam o opravu údajov a následne by som napísala žiadosť, kde by som žiadala o vrátenie preplatku za konkrétne obdobie...
Dať si to oraziť na podateľni DU, alebo doporučene dopisy!
veronikasad
14.08.08,14:49
Ja by som to riešila listom, kde by som žiadala o opravu údajov v DPzDPH, konkrétne napísala riadky v ktorých žiadam o opravu údajov a následne by som napísala žiadosť, kde by som žiadala o vrátenie preplatku za konkrétne obdobie...
Dať si to oraziť na podateľni DU, alebo doporučene dopisy!
Daňový úrad akceptuje len dodatočné daňové priznanie, vrátenie preplatku treba žiadať listom