choseRK
14.08.08,11:43
Skúste mi prosím Vás niekto poradiť(otázka života a smrti :()

Ahojte chcem kúpiť pozemok pri dialnici. Z dialnice je vyvedená odbočka na Čerpaciu stanicu a tento pozemok je hned za pumpou popri dialnici. Pozemok je rozdelený na 10 častí. Nemá žiadnú oficiálnu príjazdovú cestu, ale keby sa človek chcel dostať na ten pozemok tak by išiel smerom od ČS kvôli lepšiemu prístupu.Otázka znie, ak odkúpim prvé dva diely od ČS znemôžním prístup ostatným majiteľom na ich dalšie časti z tejto strany? Alebo by som spadal pod nejaký zákon ktorý mi prikazuje že im musím povoliť z tejto strany prístup.

Ďakujem
Chobot
14.08.08,10:11
Skúste mi prosím Vás niekto poradiť(otázka života a smrti :()

Ahojte chcem kúpiť pozemok pri dialnici. Z dialnice je vyvedená odbočka na Čerpaciu stanicu a tento pozemok je hned za pumpou popri dialnici. Pozemok je rozdelený na 10 častí. Nemá žiadnú oficiálnu príjazdovú cestu, ale keby sa človek chcel dostať na ten pozemok tak by išiel smerom od ČS kvôli lepšiemu prístupu.Otázka znie, ak odkúpim prvé dva diely od ČS znemôžním prístup ostatným majiteľom na ich dalšie časti z tejto strany? Alebo by som spadal pod nejaký zákon ktorý mi prikazuje že im musím povoliť z tejto strany prístup.

Ďakujem

Nezakladaj otázku 2x. Ak v priebehu určitého času nedostaneš odpoveď, môže otázku posunúť - aktualizovať tak, že pridáš to témy nový príspevok s textom "posúvam".

Ale na tento tvoj problém asi nikto nebude vedieť odpoveď, pretože nevidíme podrobnosti situácie. Tie pozemky sú samostatné pozemky, ktoré majú vlastné parcelné čísla? Majú 1 majiteľa? Je možné na n ich stavať? Nie je to náhodou orná pôda? Je to v intraviláne obce?

AK majiteľ predá prvú parcelu (resp. prvé dve), tak ostatné nebudú zaujímavé, keď k nim nebude prístupová cesta. Budú pre neho nepredajné.

A celkovo sa mi to zdá, že máš trochu zjednodušené predstavy o stavaní. Z tej ČS je to oficiálna prístupová cesta? Si si istý, že dostaneš stavebné povolenie na ten pozemok? Na pozemok budeš pristupovať len z diaľnice? Kadiaľ pôjdeš z domu pešo alebo na bicykli?

Trebalo by vidieť konkrétnu situáciu, ale myslím, že to bude inak, než si predstavuješ.

Či na aké účely chceš ten pozemok? Na pestovanie?