diabol4
14.08.08,13:41
Túto noc sa mi po troch týždňoch zase vrátili kŕče do lýtok . Je to veľmi nepríjemné, opakuje sa to 10 aj viac krát za noc. Ráno keď vstanem z postele, lýtka ma príšerne bolia, ako po maratóne. Neviete čo spôsobuje kŕče, ako ich odstrániť, zmierniť.
HankaH
14.08.08,11:45
Kŕče v lýtkach môže spôsobovať nedostatok magnézia.
zuhl
14.08.08,11:45
Mávam pravidelne kŕče a nielen na lýtkach, ale aj stehnách a prstoch. Kúpila som si šumivé magnézium a trochu sa mi to zmiernilo. Vyskúšaj.
airim
14.08.08,11:47
Skús šumivé Magnézium, alebo Magne B 6
Melnick
14.08.08,11:57
V nejakom časopise bola dobrá rada: ušiť si z látky vrecúško - rozdeliť ho na dieliky a dať doň gaštany. To si dať pod nohy a kŕče ustúpia. Presný počet dielikov neviem. Snáď niekto napíše, ja skúsenosť nemám ,ale švagrovi údajne pomáha. Zistím viac. ;)
Ninna
14.08.08,12:41
Kŕče v lýtkach môže spôsobovať nedostatok magnézia.
Určite súhlasím s magnéziom ale v megadávkach. ;)
diabol4
14.08.08,12:46
Nesmierne si vážim Vaše rýchle odpovede. :) Už bežím do lekárne ...
Ešte raz srdečná vďaka.
diabol4
14.08.08,12:47
Určite súhlasím s magnéziom ale v megadávkach. ;)

Čo myslíš pod pojmom megadávka? Ak vieš, spresni mi to prosím.
airim
15.08.08,06:59
No s tými megadávkami by som to nepreháňala, keď si rozhádžeš hladinu iónov môže to mať aj psychické následky.
Psycholog
15.08.08,09:22
Kŕče v lýtkach môže spôsobovať nedostatok magnézia.
Magnesium - hořčík se uplatňuje v řadě metabolických reakcí v organismu, je důležitý pro syntézu nukleových kyselin, mnoha enzymů, tuků atd. Jeho nedostatek působí křeče lýtek a poruchy prokrvení. Je též důležitým iontem v nervovém přenosu, svalovém stahu a normálním rytmu srdce. Chci jen doplnit, že i draslík brání svalovým křečím. Extrémní nedostatek vápníku vede rovněž ke křečím (tetanie). Prevencí bolestí ve svalech je měď. Takže jak vidíte křeče v nohou nejsou důsledkem nedostatku jen jednoho stopového prvku, ale nedostatkem rovnoměrně a pravidelně přijímaných potravin s nimi. Jen tak se vyhneme svalovým křečím. Petr
lindusaaa
16.08.08,15:02
Mne na krce pomohol sumivy horcik a vapnik.
Dáša_
16.08.08,15:27
S magnéziou súhlasim, pomaha.

Ete som raz videla jednu reláciu, kde testovali a uspešne tonic. Po kazdodennom pistí s krce naozaj zmiernili. Druha latka bol tuším vitamín B a pomohol aj ten.
pasuliatko
16.08.08,20:39
Túto noc sa mi po troch týždňoch zase vrátili kŕče do lýtok . Je to veľmi nepríjemné, opakuje sa to 10 aj viac krát za noc. Ráno keď vstanem z postele, lýtka ma príšerne bolia, ako po maratóne. Neviete čo spôsobuje kŕče, ako ich odstrániť, zmierniť.

ak ti začne kŕč zaj si troška soli,obyčajnej kuchynskej soli to pomaha...zapiť troška vodou a prejde to.používajú to aj športovci,;)
Viem pomôcť
08.04.14,14:58
Vyvážený pomer minerálnych látok,stopových prvkov´-prirodny produkt v strebatelnej forme/vápnik,fosfor,jód, železo,horčík, mangán, meď, zinok,,selén, molybdén,chróm, vanád./ 1balenie-180tabliet,vynikajúca vec pre každého, nielen na krče,lebo v dnešnej dobe má každý človek ich deficit. Blizsie info, ak chcete, napiste na meil....
kopretinka
08.04.14,16:17
tu sa radí verejne,pokiaľ si teda nenaháňaš klientov :(
Dominika Kovacovska
08.04.14,16:29
magnezium a mineraly najlepsie v chelatovej forme(lepsie sa vstrebavaju), ziadne sumive somariny skodia zaludku, masaze su tiez dobre.
Viem pomôcť
08.04.14,16:34
Ja som poradila,ale podla pravidiel sa tu kvalifikuje nazov a firma ako reklama (http://www.porada.sk/reklama#__AUTOKW) a to sa nepovoluje....ci?
kopretinka
08.04.14,16:37
tu sa radí zadarmo,daj si reklamu do inzercie
Viem pomôcť
09.04.14,15:16
idem si precitat Pradidla fora...zeby som si ich zle vysvetlila?????
buchač
09.04.14,15:26
TY si NEPOCHOPILA základnú skutočnosť moja milá ....

Príspevky ako také neobsahujú reklamu ...s nejakým nadhľadom .

TU ide o to , do každej témy ohľadom zdravotnej problematiky ( od chrípky po onkológiu ) si schopná položiť príspevok o nejakých ( nemenovaných ) prípravkoch . Ak by niekto mal záujem , tak sa má ozvať cez mail .

Takže :
- mi nevrav , že si nejaká odborníčka cez zdravie (http://www.porada.sk/zdravie#__AUTOKW) . Jedinec v oblasti medicíny s takým širokým spektrom sa ešte nenarodil .
- dopyt cez mail ? Čo iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) , ako ponuka na nejaký produkt môže dotyčný očakávať ?

Čiže sa v konečnom dôsledku jedná o biznis .


Si snáď myslíš , že ostatní sú sprostí ...a Ty tá druhá ?
Povedal by som , že skôr je to naopak ....
Viem pomôcť
09.04.14,15:30
Keby som ju potrebovala,tak by som si aj dala.
buchač
09.04.14,15:32
NO DAJ tú svoju stránku ...dlab na reklamu ...;)
Alebo sa bojíš konfrontácie ???
vlado 33
09.04.14,17:19
Možno, že sa mýlim ale pomohol mi bicykel. V detstve ma drvili do lýtok kŕče neustále, pokiaľ som nezačal šporovať. V dospelosti to začalo nanovo, preto spomínam ten bicykel. Niekoľko desiatok kilometrov skoro denne, v lete do práce, mi pomohlo. Budem musieť zase začať, vracia sa to.
Magda Kadgam
21.06.16,03:54
Magnéziové tablety 500 mg Galvex - beriem pol tablety denne, najlepšie večer, pretože má aj mierne upokojujúci účinok
,alebo Stop kŕčom - špeciálna zmes proti kŕčom 1 denne.