maad
14.08.08,17:46
Ahoj poraďáci prosím poraďte mi! Obchodujeme so stavebným materiálom, tento materiál sme nakúpili na faktúru,čiže máme ho v sklade, niekoľko vzoriek chce šéf poskytnút ako vzorky na reklamu,ako by som mala správne zaúčtovať tento tovar tak aby som tovar odpísala zo skladu a aby mi nevzniklo žiadne manko! Vie mi niekto poradiť kde si to môžem i naštudovať o účtovaní reklamných vzoriek?
maad
03.09.08,16:38
Naozaj sa nenájde niekto kto mi poradí????
Zoltán Kovács
03.09.08,16:40
Ahoj poraďáci prosím poraďte mi! Obchodujeme so stavebným materiálom, tento materiál sme nakúpili na faktúru,čiže máme ho v sklade, niekoľko vzoriek chce šéf poskytnút ako vzorky na reklamu,ako by som mala správne zaúčtovať tento tovar tak aby som tovar odpísala zo skladu a aby mi nevzniklo žiadne manko! Vie mi niekto poradiť kde si to môžem i naštudovať o účtovaní reklamných vzoriek?

Poskytnuté vzorky preúčtovať z tovaru (132) na materiál (112), a pri poskytnutí partnerom do spotreby (501).
Presun medzi skladmi sa vykoná internou prevodkou (výdajka-príjemka), a poskytnutie partnerom výdajkou.
maad
03.09.08,16:58
Pochopila som to správne?Zo skladu zaúčtujem ID 112/132 a do spotreby partnerom 501/112 ???