mamca177
14.08.08,16:57
Potrebovala by som poradit ako sa daju vlozit videa do blogu.. Videa mam v PC, ale nechcela by som ich ukladat verejne ako napr na youtube. Najlepsie by bolo, keby sa daju aj zamknut. Je taky nejaky server? Dakujem za odpoved. :)
Fero11
14.08.08,19:23
Pre koho to ma byt, len pre tvoju potrebu, alebo ich chces ukazat aj nejakym ludom ?
Jednoducho si ich uloz na server a nedaj na nich odkazy, alebo potom pristup k videam len cez heslo, ale treba to naprogramovat.
Moznosti je viac, podla toho co chces
Stevo5
15.08.08,15:15
Myslím že si svoje videá môžeš uložiť kam chceš, ak ich predtým "preženieš" cez WinRAR a zahesluješ silnejším heslom. Jednoduché a účinné. Bez hesla nikto nemá šancu.
Ale ako je písané vyššie, - podľa toho na čo to potrebuješ.
dolfort
16.08.08,23:05
1.) Ak chceš aby sa video zobrazovalo v blogu v štýle "youtube", ale aby zároveň bolo prístupné iba pre vyvolených, tak musíš príslušnú sekciu webky zaheslovať a video vložiť cez funkciu "embed video" v CMS (ak to v CMS máš). Výhoda je že čitateľ si nemusí sťahovať video manuálne do svojho PC a následne si ho prehrávať; to znamená že minimalizuješ riziko že niekto nebude mať vo svojom PC príslušný codec + prehrávač a video jednoducho spustiť nedokáže. Heslo k článku zašleš komu potrebuješ. Nízka bezpečnosť, lebo heslo na webke sa dá prelomiť (kto to vie) + viacero ľudí disponuje spoločným heslom.

2.) Ak stačí, aby video bolo iba "odkaz" a čitateľ si ho musí najprv stiahnuť a následne spustiť vo svojom PC, tak ideálne keď zahesluješ súbor (video) + príslušnú sekciu stránky. Keď zahesluješ iba súbor, tak stále si ho môže každý stiahnuť, hoci pravdepodobne (pri dobrom hesle takmer naisto) ho neotvorí.
Keď je zaheslovaná aj webka, tak sa tam nedostane (skoro) nikto.

3.) Existuje ešte ďalší spôsob. Možno najlepší pre teba. Sharing na youtube. Máš youtube konto, v ňom si naplníš Contact listy (iní useri).
Pridáš štandardne video na youtube, vo vlastnostiach určíš že je "private" a následne zvolíš ktorý z contact listov môže video prezerať.
Userom v contact liste rozošleš link na video (dáš link do blogu alebo už akokoľvek chceš) - video sa na youtube otvorí iba členom contact listu po prihlásení. Výhoda - nemusiš kryptovať súbor s videom. Nevýhoda - Video bude stále vyhľadateľné na serveri youtube napr. podľa názvu, keywords, tagov.
Mám pocit že niečo podobné sa dá urobiť aj na google videos.

Ale platí, že ak máš niečo fest dôverné, tak nedávaj to na web. Ani na svoj FTP server, ani nikde inde.