zuzula23
14.08.08,18:08
Dobry den,

chcela by som sa informovat, ak mi vie niekto poradit ako je to s § 69 ods. 1 pism b) Zakonnika prace. Ide o okamzite skoncenie pracovneho pomeru z dovodu neplatenia miezd zamestnancom. Zamestnavatel nam nevyplatil mzdu za maj a jun a od 18. jula je v konkurznom konani.
Kedze zamtel nevyplatil mzdu za maj - do 15. augusta sme mohli dat okamzite skoncenie pp podla § 69 ods. 1 pism. b).
To iste kedze zamtel nevyplatil mzdu ani za jun - do 15. septembra mozeme dat okamzite skoncenie pp podla § 59 ods. 1 pism. b)

Konkurz bol vyhlaseny 18. jula - preto sa chcem opytat, ked nam zamtel nevyplatil mzdu za 1.-18. jul - mozeme aj v tomto pripade dat okamzite zrusenie pp podla § 69 ods. 1 pism. b) do 15. oktobra???

Druha otazka - kedze od 19. jula by nam mal vyplacat mzdu spravca a ak ju nevyplati - v tomto pripade tiez plati § 69 ods. 1 pism b) alebo sa to uz na spravcu nevztahuje a riadi sa to inym zakonom???

PROSIM AK MI VIE NIEKTO PORADIT, BUDEM VELMI VDACNA.
zuzula23
14.08.08,16:18
citala som to, no to co je tam uvedene nie je pravda. Vela ludi si dalo ukoncenie pp podla §69 a su platne. Ja sa pytam na ten jul, kedze 18. jula bol vyhlaseny konkurz a nastupil spravca, ci plati tento § aj nadalej.