luci79
14.08.08,18:43
Dobry den,

Chcela by som Vas poprosit o informacie ohladom zdravotneho poistenia pocas materskej dovolenky.
Zijem a pracujem vo Velkej Britanii uz 4 roky, kde odvadzam zdravotne aj socialne poistenie. Som v siedmom mesiaci tehotenstva a prichadzam na Slovensko zaciatkom septembra nakolko budem rodit koncom oktobra v Kosiciach. Po porode planujem zostat doma po dobu niekolkych mesiacov. Materske davky mi budu vyplacane v Anglicku a tym padom budem stale odvadzat socialne a zdravotne poistenie vo Velkej Britanii. Chcela by som sa opytat, co (aky dokument, formular) z Velkej Britanie budem potrebovat na to , aby som mala pokryte vsetky zdravotne prehliadky, porod, atd. Chcela by som sa informovat ako postupovat v mojej situacii po prichode na Slovensko.
feron
18.08.08,05:11
Podľa mňa by Ti kompetentne mala zodpovedať otázky zdr.poisťovňa, kam sa chceš prihlásiť na Slovensku (informácie by som hľadal najlepšie na ústredí, nižšie nemusia mať veľa skúseností s komplikovanejšími prípadmi), resp. možno ešte cez Úrad pre dohľad nad zdr.starostlivosťou.