pandorasbox
15.08.08,07:31
Dobrý deň milí poraďáci,
prosím o radu, či je povinnosť zahlásiť osobu, ktorá má na 1 rok turistické vízum. Na stránke porady som nič na túto tému nenašla. Aké máte skúsenosti so zahlasovaním cudzincov? Ako postupujete?...nikdy som takého "turistu" nemala - nezahlasovala....ako postupovať prosím?
ďakujem
prajem príjemné letné vegetenie:)
pandorasbox
19.08.08,09:58
...všetci poraďáci dovolenkujú...ale na dovolenku sa teším už aj ja..... odpoviem si na otázku, ktorú mi potvrdili...turista, ktorý pricestuje do SR s turistickým vízom je bez povinnosti sa kdekoľvek prihlásiť, prihlasuje sa iba cudzí štátny príslušník s pracovným víz........... prajem príjemnú dovolenku
misomiso
19.08.08,10:10
Ale ved to je logicke nie? Ty si sa niekedy prihlasovala niekde v cudzine ako turistka?
arizona
19.08.08,10:45
Ale ved to je logicke nie? Ty si sa niekedy prihlasovala niekde v cudzine ako turistka?
Ja som sa prihlasovala,keď som bola dlhšiu (pár týždňov, al. mesiacov) dobu v býv. Juhoslávii, aj v Rakúsku.
Je niečo iné ísť na dovolenku s cestovkou, vtedy sa väčšinou netreba prihlásovať.Ale niektoré krajiny vyžadujú aj od turistov ,hneď na letisku vypísať prihlasovací lístok.

Ja si myslím, že ak ide o dlhšiu dobu, treba sa prihlásiť. Veď aj hotely a penziony musia hlásiť všetkých cudzincov.
Bližšie info určite podá cudzinecká polícia.

HLÁSENIE POBYTU / TO REPORT THE RESIDENCE / RAPPORTER LE SEJOUR:
http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/hranicna_a_cudzinecka_policia/ocp/ziadosti/ostatne/Hlasenie-pobytu.pdf
misomiso
20.08.08,05:30
Ja som sa prihlasovala,keď som bola dlhšiu (pár týždňov, al. mesiacov) dobu v býv. Juhoslávii, aj v Rakúsku.
Je niečo iné ísť na dovolenku s cestovkou, vtedy sa väčšinou netreba prihlásovať.Ale niektoré krajiny vyžadujú aj od turistov ,hneď na letisku vypísať prihlasovací lístok.

Ja si myslím, že ak ide o dlhšiu dobu, treba sa prihlásiť. Veď aj hotely a penziony musia hlásiť všetkých cudzincov.
Bližšie info určite podá cudzinecká polícia.

HLÁSENIE POBYTU / TO REPORT THE RESIDENCE / RAPPORTER LE SEJOUR:
http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/hranicna_a_cudzinecka_policia/ocp/ziadosti/ostatne/Hlasenie-pobytu.pdf

No ja som vzdy vypisoval tie papiere, inak by ma nepustili ani z lietadla. Daju sa tam ale napisat aj hausnumera. Nikdy som ale nikde nebehal po nejakych policajnych staniciach. Myslim, ze ak by od nich nieco chceli, malo by to byt uvedene vo vize alebo by ich mali registrovat priamo na Schengenskej hranici. Ked ich pustia dovnutra, tak su tu potom legalne.
bepo
20.08.08,05:40
Tu splietate dve prihlasovania v cieľovej krajine- jedno prihlásenie na zdravotné poistenie čo pri turistických cestách nie je treba a druhé prihlásenie na polícii čo sa robí aj pri turistických cestách lenže to robia hotely alebo kempy, ak ide človek k rodine sám tak by mal nahlásiť svoj pobyt.