Polly404
15.08.08,09:18
Ahojte poraďáci, prosím vás, vie mi nĎakujem.iekto povedať, že či s.r.o. musí predkladať banke nejaké výkazy? Ak áno, tak aké, kedy a prečo? Ďakujem.
Polly404
15.08.08,07:19
Ospravedlňujem sa, blbne mi klávesnica.
Zoltán Kovács
15.08.08,07:22
Jedine keď si požiada o úver, a podľa požiadaviek banky sa potom prekladajú rôzne vykazy.
JankaO
15.08.08,07:41
Ja len doplním smitha, že do 15.1. sa predkladá vyhlásenie, či s.r.o. je povinná mať audit alebo nie. Je to na základe zákona o ochrane vkladov. Ak sa nepredloží do 15.1., tak potom vklad u s.r.o., ktorá nemusí mať audit, je chránený od začiatku nasledujúceho štvrťroka, kedy je vyhlásenie doručené.
Zoltán Kovács
15.08.08,07:43
Ja len doplním smitha, že do 15.1. sa predkladá vyhlásenie, či s.r.o. je povinná mať audit alebo nie. Je to na základe zákona o ochrane vkladov. Ak sa nepredloží do 15.1., tak potom vklad u s.r.o., ktorá nemusí mať audit, je chránený od začiatku nasledujúceho štvrťroka, kedy je vyhlásenie doručené.

A toto vyhlásenie má aj nejakú oficiálnu formu?
JankaO
15.08.08,07:52
A toto vyhlásenie má aj nejakú oficiálnu formu?

Každá banka má svoje tlačivo, ja som ich posťahovala z internetu. V TB je to "Oznámenie podľa Zákona o ochrane vkladov", VÚB je to "Návratka", v SLSP je to "Vyhlásenie"...
Polly404
15.08.08,08:34
A treba toto predkladať aj vtedy, ak si s.r.o. založila účet až 4.1.2008? A čo vtedy, ak by si založili účet až napríklad 1.2.2008 ale fungovali by už aj minulý rok?
Polly404
16.08.08,10:32
Nemá s tým nikto skúsenosti?
Lenka1979
16.08.08,11:30
Nemá s tým nikto skúsenosti?
Polly, asi nikto nevie odhadnúť o čo presne Ti ide. Lebo ak žiadate napr. o KTK úver, každá banka má svoje podmienky-a poviem Ti,že všade sú iné. Alebo kvôli čomu chceš banke dávať výkazy? Napíš bližšie.
Lenka:)
Polly404
16.08.08,19:22
To som pochopila, že banka potrebuje nejaké výkazy (každá banka si špecifikuje, že ktoré), ak dáva firme úver. Ale pýtala som sa na to tlačivo "Oznámenie o ochrane vkladov", ktoré sa má podať do 15.1. Či treba toto predkladať aj vtedy, ak si s.r.o. založila účet až 4.1.2008? A čo vtedy, ak by si založili účet až napríklad 1.2.2008 ale fungovali by už aj minulý rok?
Laura1
21.08.08,06:52
Potrebujem poradiť – mám nasledovný problém:
Naša nová s.r.o. / založená začiatkom r. 2008 si vybavuje dosť vysoký úver na kúpu budovy.
Jeden z konateľov /spoločník/, má od roku 2004 ďalšie 2 eseročky.
Od banky sme dostali rôzne tlačivá na vyplnenie.
Konateľ mi tvrdí, že tlačivá /bilancia aktív a pasív, prehľad úverov a emisíí dlhopisov,ostatné záväzky-leasing,prehľad pohľadávok/- mám vyplniť za všetky jeho firmy do dnešného dňa.
Ďalšia príhola: Výkaz ziskov a strát – kde je uvedené, že sa jedná o prílohu k individuálnej účtovnej závierke.


Teraz vôbec neviem, či vlastne za všetky firmy mám napr. k 31.7.2008 vypracovať individuálnu účtovnú uzávierku?!
Ďalej – individuálna uzávierka znamená aj podanie daňového priznania?- ak je to tak bude toho strašne veľa – mám na to jeden týždeň.
Neviem, či by som nemala zájsť osobne do banky a zistiť presne, aké sú vlastne ich požiadavky.

Ak mi viete aspoň trochu poradiť - budem Vám veľmi vďačná.
Prajem Vám pekný deň,
Laura
Laura1
21.08.08,10:55
posúvam........
ZuzanaP
21.08.08,11:09
Ja robím takéto podklady pre banku tak, že si vytlačím zo softu výkaz ziskov a strát k dátumu napr. ty k 31.07.2008, súvahu rovnako a vypíšem tlačivá, ktoré máme od banky. Každú firmu musíš ale spracovať zvlášť. Žiadne DP nemusíš robiť.
jaja1
21.08.08,11:25
DP určite nemusíš robiť, stačí im hospodárenie spoločnosti podľa výkazov, ktoré len vytlačíš z účt.programu a prepíšeš do ich formulárov. Pri vybavovaní úveru je s tlačivami veľa babračiek, potom už by mali stačiť aj z účt.programu vytlačené výkazy.

Najlepšie je aj tak sa s nimi telefonicky spojiť, lebo väčšinou vždy nájdu dajaké nedostatky.
Laura1
21.08.08,11:38
Veľmi pekne Vám ďakujem,
potešili ste ma, ale nudiť sa nebudem:o
Laura
tuta
21.08.08,13:38
mimotemy Nedá mi. Hlavne aby to šéf dostatočne ocenil. :cool:
Laura1
26.08.08,07:19
...ešte taká maličkosť, že všetky podklady mám pripraviť pre 4 rôzne banky, každá chce iné tlačivá, tabuľky...niektorá dokonca aj účtovú uzávierku overenú auditorom /za tri staré firmy dozadu za 3-4 roky/ - vzdychám :eek: - neviem, čo všetko ma ešte čaká a či sa to vôbec podarí.


:mee::mee::mee:
atka4
15.07.09,11:17
chcela by som sa poradiť....
Pripravujem podklady pre firmu pre získanie úveru.
Účtujeme spôsobom B.
PS a KS účtu 504 nie sú upravené, nakoľko sa tieto úpravy robia k 31.12. - preúčtovanie PS skladov a úprava 504 podľa Inventúry.
(nehovoriac o ost. závierk. úpravách, ale to by som neriešila)

Neviem, teda, či mám formálne tento účet upraviť, lebo podstatne skresľuje Hv za "priebežné" obdobie (k 30.06.)

Ďakujem...