Bionke
27.04.05,10:18
Zdravím všetkých.

Chcela by som sa opýtať ako sa a podľa čoho sa momentálne zatriedujú zamestnanci do tarifných tried? Prosím o pomoc.
Ďakujem,
zdravím všetkých...
Pekný a slnečný deň praje Katka.
Jana Motyčková
27.04.05,08:20
Myslíš tarifné triedy u verejnej služby alebo stupne náročnosti práce v "normálnej" firme ?
Jara
27.04.05,08:48
Katka, ak nejde o verejnú al. štátnu službu, tak podľa modrých očí, sympatii a veľkosti podprsenky...
Aňuška
27.04.05,08:59
Zdravím všetkých.

Chcela by som sa opýtať ako sa a podľa čoho sa momentálne zatriedujú zamestnanci do tarifných tried? Prosím o pomoc.
Ďakujem,
zdravím všetkých...
Pekný a slnečný deň praje Katka.
Pozri si prílohu k zákonu č. 311/2001 Z.z. - Charakteristiky stupňov náročnosti
pracovných miest, ak sa nejedná o verejnú al. štátnu službu.
Bionke
27.04.05,10:59
Ďakujem, ďakujem, ďakujem...potrebovala som vedieť číselko toho zákona. Ďakujem.

PS: Ešte som nehodnotila pracovníkov podľa čísla podprsenky...:)
Bionke
27.04.05,11:13
Ano ide o normálnu firmu.
Magma
24.06.05,03:26
Ak si stanovím v mzdovom predpise firmy stupnicu tarifných tried podľa zákonníka práce, t.j. 1.TT=39,9 (ide o 7,5 hod.prac.čas),môžem dať zamestnancovi zaradenému v tejto triede vyššiu hodinovú mzdu, napríklad 41,- Sk.
Manual
24.06.05,03:45
Ak je to normálna súkromná firma, tam je to vec dohody tak ako bolo písané vyššie. Proste dáš mu do zmluvy to na čom ste sa so zamestnancom dohodli.
Keď chceš striktne dodržať nejakú tarifu tak ju v zmluve cituj aj so sumou na hod. a zytok dorovaj prémiami alebo osobným hodnotením na takú výšku, akú mu v skutočnosti chceš dať. Ak ste súkromná firma, tak tam sú osobné platy = vec dohody dvoch strán. Zbytočne si nevyrábajme problémy.
Pekné ráno želám...
Jara
24.06.05,07:13
Magma, vyššiu mzdu môžeš dať, ak ide o normálnu firmu, nie o verejnú al. štátnu službu, len pod minimálnu nesmieš ísť...