1zuzana
15.08.08,10:15
Dobry den, mili poradaci,

potrebovala by som radu.

Cca pred polrokom mi zubar pri plombovani zuba pichol anestezu a trafil mi nerv (btw, stalo sa mi to pri nom uz styrikrat, takze v tychto dnoch som uz pacientkou ineho lekara). Bolo to velmi neprijemne a bolestive.

Odvtedy mi trpne brada a mam ju velmi citlivu na dotyk (rovnako aj spodnu peru). Okrem toho mam uz polroka problem aj s uchom (zalahnute - akoby vnutri opuchnute). Do minuleho tyzdna som si myslela, ze su to chronicky zapalene dutiny. Avsak teraz ma napadlo, ci tieto dva problemy spolu nahodou aj nesuvisia.

Prakticky lekar mi dal listok k neurologovi s poznamkou, ze si mysli, ze sa s tym uz asi budem musiet naucit zit (co ja odmietam!), ak je to neurologicky problem.

Rada by som vedela nazor viacerych odbornikov na vec, pripadne by bolo dobre, keby sem napisal niekto, kto ma podobnu nemilu skusenost s anestezou.

Zaroven vas prosim o info - meno nejakeho sikovneho neurologa v BB. Je ich tu totiz viac, neviem si vybrat a ziadnemu "slendrianovi" sa uz po zlych skusenostiach do ruk nevlozim...

Srdecne uz vopred dakujem za vase rady a skusenosti.

Zuzana
hetty
15.08.08,08:31
Mne sa to tiež stalo. Pod zubom sa mi vytvorila taká hrčka od injekcie a hrozne to bolelo. Posielali si ma hore - dole. Zubárka tvrdila, že to nie je od zuba na krčnom tvrdili, že je to od zubz. Nakoniec som skončila na čelustnej chirurgii. Tam mi prepláchli kanáliky pod jazykom a musela som celé dni piť kyslé šťavy - džúsy. Nakoniec to samo zmizlo asi po 3 mesiacoch.
1zuzana
18.08.08,07:16
Mne sa to tiež stalo. Pod zubom sa mi vytvorila taká hrčka od injekcie a hrozne to bolelo. Posielali si ma hore - dole. Zubárka tvrdila, že to nie je od zuba na krčnom tvrdili, že je to od zubz. Nakoniec som skončila na čelustnej chirurgii. Tam mi prepláchli kanáliky pod jazykom a musela som celé dni piť kyslé šťavy - džúsy. Nakoniec to samo zmizlo asi po 3 mesiacoch.

Dakujem, Hetty, ze si sa ozvala. Ludi s takouto negativnou skusenostou, co sa tyka anestezy, je urcite viac. Mne toto trva uz polroka a neviem, co s tym. Trpne mi pri dotyku cela brada.
hetty
18.08.08,08:55
Ešte som zabudla. Brala som aj antibiotiká - predpísal mi to krčný na tú hrčku.
1zuzana
22.08.08,07:51
Aj ja som brala antibiotika, ale nepomohlo mi to... Neviem uz, co s tym...
ITKA29
07.12.11,07:43
Milá Zuzana, mohla by si sa mi ozvať. Mám podobný problém a neviem, čo stým.
ITKA29
07.12.11,07:44
Milá Zuzana, mohla by si sa mi ozvať. Mám podobný problém a neviem, čo stým.
pasuliatko
07.12.11,10:43
prečo si nezašla k lekárovi už dávnejšie?
ITKA29
07.12.11,12:32
Milá Zuzana, mohla by si sa mi prosím ozvať. Mám podobný problém. Ďakujem pekne. ITKA